Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sok amit kérek tőle?

Nagyon sok amit kérek tőle?

Figyelt kérdés

Van egy nagy egyetemista gyerekem meg egy alsós kicsi, nem részletezem őket, a kicsi még nem tud egyedül közlekedni és ha nem érek rá, a naggyal utaztatom.

Tudni kell rólam, hogy én mindig mindent az utolsó pillanat után jelentek be, van amikor aznap reggel, hogy a nagynak mit kell csinálnia egy órán belül és nem nagyon szokott érdekelni, hogy mi van neki tervezve, mivel eltartom, ezért elvárom hogy csinálja meg, tudom irritáló tud lenni, de már elfogadták, hogy ilyen vagyok, ezen nem tudok változtatni.

Holnapra megkértem, hogy vigye el reggel 9-re a kicsit külön matekra a központba, amire már fél éve várunk, végre kaptunk időpontot. Mivel én reggel 7-től délután 5-ig dolgozom, így nem tudom elvinni, ezért megkértem, hogy buszozzon el vele a központba, majd haza, majd megint vigye el délután 1-re pszichológushoz a központba, hogy aztán hazavigye, majd 2-re pedig mennie kell ugyanoda vissza a központba a saját programjára. Mivel nincs bérletük, ez elég combos, egy jegy 300 ft, oda-vissza 600, tehát csak a busz 1800, de ezt én kifizetem nekik, de még így sem mindig veszik igénybe a buszt, csak egy irányba, a másikat pedig lesétálják, mert hogy drága a busz és 40 perc séta az semmi (majd rinyálnak miatta, hogy fáradtak).

Szóval ezt bejelentettem neki kb 2 órája és azóta őrjöng a nagy, hogy már elege van, hogy egész héten ugráltatom, vigye ide-oda a kicsit és buszozzon fel-alá-körbe a városban és mindig az utolsó pillanatban szólok neki. Tiltakozik, hogy ő aztán nem viszi el sehova, mert ő nem akar feleslegesen megint korán kelni. Pedig nagyon fontos lenne.

Azért őrjöng, mert 2 napja reggel ment a dolgára a központba, majd vissza, majd amint hazaért, megkértem, hogy vigye el délre zongorázni, majd haza, majd ugyanezt megkértem tőle tegnap. Meg azért is őrjöng, mert egész március óta (digitális oktatás) ő vigyáz rá minden délelőtt, meg egész nyáron otthon van vele, nem mehet sehova mert nem merem egyedül hagyni, munkába meg nem hozhatom a kicsit, így több mint 5 hónapja minden hétköznap össze vannak zárva és nem akarja, hogy most már minden nap még utaztassa is.

Sajnos egy nagyon kötött helyen dolgozom, nem mehetek el egy percre sem délután 5 előtt és mindenféleképpen 7-re már ott kell lennem.

Nagyon sok amit kérek tőle, hogy ennyire őrjöngenie kell?



2020. aug. 27. 23:20
 81/111 anonim ***** válasza:
100%

Az év szülője vagy.. 👏

Egy nagyobb testvér nem azért van, hogy a Te igényed szerint ugráljon, nevelje az öccsét ami a Te feladatod,uram bocsá's ingyen babysitter legyen.

Az már csak külön hab a tortán, hogy álljon habtágba Neked a nap minden percében mert Te az utolsó pillanatban böfögöd oda a dolgaid figyelmen kívűl ahgyva az ő személyes dolgait, programjait.


Ha az én anyám lennél 1; pofán röhögnélek ha ezt rendszerességgel megcsinálnád velem és rád csapnám az ajtót,és minél előbb elcuccolnék.


Mindennek van határa. Neked nincs

2020. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
100%
Én valamit nagyon nem értek. Írod azt, hogy te törlöd ki a fenekét. Ha 11 évesen nem tudja valaki ezt az alapvető dolgot megcsinálni,annak nagyon komoly baja lehet. Akkor mégis hogy a fenébe tud zongoraórára járni? Nem csak ütögetni kell a billentyűket azt kész. Szóval ha erre képes akkor nem hiszem, hogy akkora nagy fogyatékossága lenne. Nem lehet hogy te betetted egy skatulyába és nem tud a korának megfelelően viselkedni?
2020. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
100%

Szegény..

Neki is meg vannak a dolgai, arra miért nem gondolsz? Őt is köthetik dolgok időhöz, nem állíthatsz csak úgy be hozzá, hogy elviszed vagy elviszed alapon ő majd megoldja a TE gyereked utaztatását.

Eleve minek kellett másik, ha nincs időd? Vagy minek ilyen munka hely, ha van egy kis gyereked rengeteg elfoglaltsággal?

Mit csinálsz, ha megunja a nagyobbik gyerek és ott hagy a kicsivel, ki fogja hozni vinni? Vagy rohansz majd utána meg telefonálgatsz, hogy gyere már át vidd el a testvéred ide-oda?


Bérletet vegyél legalább a kicsinek ha ennyire messze vannak a dolgok diákkal csak ki bírod azt a 3500ft-ot. Hány éves, hogy egyedül a suliig nem tud elmenni?


Nálad lakik a fiad, nagykorú, mehet ahova akar, de így sem kötelessége a te szülői feladaitad ellátni.

2020. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van, hogy szeptembertől a kicsinek is suli, de kiviszi oda, ha esetleg lesz külön program oda kiviszi?
2020. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
100%

#83-as


Írta, hogy 11 éves a kicsi, de még ő törli ki a fenekét, mossa a haját, vele alszik egy ágyban stb.

2020. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
100%

Undorító szülő lehetsz! Az egy dolog, hogy egy családban megosztjak a feladatokat úgy ahogy tudják de azt h, te nem tudsz időben szólni az már nevetséges. Lehet, hogy fiatal a nagyobbik gyerek de igen is neki is lehetnek mondjuk hivatalos dolgai pl: okmány csináltatas vagy vmi, én a nyaramat végig dolgoztam, aztán suli mellett is dolgoztam. Nekem se lett volna jó ha nem lettek volna képesek időben szólni, mikor mit szeretnének. Te egyáltalán teszel vmit a nagyobbikért? Megköszönöd egyáltalán, h segít?

Az sem hiszem, h előre ne tudnátok megcsinálni, hogy megbeszelitek h dolgozol és egyiknap te másik nap meg a nagyobb gyerek vigyáz rá??? Tudod, kompromisszum....


Amúgy nekem troll kérdésnek tűnik....

2020. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanezt csinálta anyám, 16 évvel fiatalabb a húgom. Gimibe jártam, de a húgomat kellett etetnem meg pelenkáznom, rohadtul nem vágytam rá, anyám meg ordított, hogy egy szívtelen, önző dög vagyok, meg így a testvérem, úgy a testvérem.

Mikor egyetemre mentem, elköltöztem jó messzire, de mikor hazamentem, le lett nekem passzolva, menjek vele játszani, vigyem el kismotorozni, altassam én naponta kétszer, olvassak neki mesét stb. Az lett a vége, hogy nem mentem haza. Én egyetem mellett két helyen dolgoztam, csak hogy ne függjek tőle, ja, mert amint panaszra nyitottam a számat, ő is kapásból megzsarolt, hogy akkor ennyi volt, többet nem ad pénzt semmire, hálátlan vagyok stb.

Most már 30 vagyok, de a mai napig nincs jó kapcsolatom a húgommal, anyámhoz meg évente kétszer megyek meglátogatni és nem érti, miért nem akarok többször.

2020. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
100%

85-ös köszi, nem volt nagyon időm vissza olvasni így is egy regény amit az anya is leírt.


Hát, 11 évesen azért már majdhogynem egy önálló gyereked van. Kell neki a támogatás, és figyelem, de nem a bátyjától, hanem tőled.

Nem hinném, hogy iskolába is kísérgetni kellene, maximum a buszig, hát kérlek a tömegközlekedés ponttól pontig visz,az a max 10 perc séta amit tennie kellhet a suliig nem akkora táv, hogy baja legyen.

Kísérjétek csak a buszig, majd utána odáig se.


Haverokkal később fog ő társulni haza utakra is nem hiszem, hogy csak a tiéd jár azon a vonalon, én is mindig osztálytársakkal mentem haza egy darabon és itt vagyok.. Hagyd szocializálódni is,most kell megtanulnia a barátok és közösség fontosságát pont azért, hogy ne kelljen mindig egy családtagnak vele lenni még seggtörléskor is..


Nem hiszem el, hogy ez nem troll poszt csak nincsenek ilyen rossz anyák.. 🤦‍♀️

2020. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy akkor kell gyereket vállalni és úgy, ahogy TE el bírod, nem pedig a nagyszülők/másik testvér nyakára. Nyilván mikor jött a kis tesó te már akkor úgy gondoltad (és tedd a szívedre a kezed és úgy mond hogy ez nem igaz) hogy majd ott lesz a nagy testvér aki mindenben segíteni fog. A nagy testvért megkerdeztetek erről a döntésetekről? Hogy szeretnétek másik gyereket de be kellesz segítenie? Hogy minden hova neki kellesz cipelnie? Volt joga ebbe bármit is bele szólnia? Ugye hogy nem. A te döntésed volt hogy vállalsz még egy gyereket. A tiéd. Akkor oldd meg TE, nem a nagy testvér dolga ez. Az meg kifejezetten irritáló viselkedés ha valaki utolsó utáni pillanatban jelentget be mindent. Szerinted a nagynak nem lehet programja? Ritka undorító egy felfogású szülő vagy. Ásd el magad, megbuktál anyaságból. Hagyd élni a nagyobbik testvért attól mert még otthon lakik nem kötelessége úgy ugrálni ahogy te fütyülsz. Nem a tulajdonod. Egy másik ember. Rendes dolog tőle, ha ő magától felajánlja hogy segít, vagy elviszi ide oda, de hogy te megparancsolod neki hogy amíg itthon laksz az van amit én akarok... Fúj de undorító viselkedés, az ilyen mindig kicsapja nálam a biztosítékot. Az ilyen gyerekek menekülnek aztán el a szülőktől és vissza se néznek. Aztán majd jössz vissza sírni gyakorira hogy "hol rontottam el". Hát itt. Pontosan itt ezzel a viselkedéssel. A te gyereked a kicsi. A tiéd.


Tudod, pont az ilyen hozzád hasonló szülők miatt nem akarok és félek második gyereket vállalni. Már van egy kisfiam. És még csak véletlenül sem akarok olyan szülő lenni mint Te, aki nagytestvernek szüli a gyereket, hogy majd ő foglalkozzon vele hogy majd oda passzoljam le neki a kicsit mindig hogy aztán ne lehessen saját élete, saját programjai. Na ilyen anya nem leszek sohasem.


28N

2020. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
100%

89 nem is kell ilyen szülőnek lenni. Amikor munkát vállalt tudta, hogy mit vállal. Kötött munka időt, szemben azzal, hogy van egy fiatalkorú gyereke. Aki ráadásul 11 évesen egy 2-3 éves szintjén van.


Annak a gyereknek rég tudnia kellene egyedül iskolába mennie, egyedül székelnie, és könyörgöm 8 órát dolgozol az alatt tud magának szendvicset csinálni és üdítőt tölteni, azt az említett 2 órát amit egyedül van simán ki kell, hogy bírja anélkül, hogy öngyilkos lesz vagy valami baja esik önmaga miatt.


Neveld meg a kölyködet, legyen korának megfelelő önállósága, intelligenciája és válts olyan munkahelyre ami nem ennyire kötött.

Segíthet be a nagy testvér, de nem kötelezni kell erre, hanem megkérni és nem minden nap, hanem lehetőleg a legkevesebbszer, hogy ne lehetetlenítsd el a napjait.Neki is megvannak a maga dolgai amit neked kutya kötelességed az anyjaként IS tiszteletben tartani!

2020. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!