Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sok amit kérek tőle?

Nagyon sok amit kérek tőle?

Figyelt kérdés

Van egy nagy egyetemista gyerekem meg egy alsós kicsi, nem részletezem őket, a kicsi még nem tud egyedül közlekedni és ha nem érek rá, a naggyal utaztatom.

Tudni kell rólam, hogy én mindig mindent az utolsó pillanat után jelentek be, van amikor aznap reggel, hogy a nagynak mit kell csinálnia egy órán belül és nem nagyon szokott érdekelni, hogy mi van neki tervezve, mivel eltartom, ezért elvárom hogy csinálja meg, tudom irritáló tud lenni, de már elfogadták, hogy ilyen vagyok, ezen nem tudok változtatni.

Holnapra megkértem, hogy vigye el reggel 9-re a kicsit külön matekra a központba, amire már fél éve várunk, végre kaptunk időpontot. Mivel én reggel 7-től délután 5-ig dolgozom, így nem tudom elvinni, ezért megkértem, hogy buszozzon el vele a központba, majd haza, majd megint vigye el délután 1-re pszichológushoz a központba, hogy aztán hazavigye, majd 2-re pedig mennie kell ugyanoda vissza a központba a saját programjára. Mivel nincs bérletük, ez elég combos, egy jegy 300 ft, oda-vissza 600, tehát csak a busz 1800, de ezt én kifizetem nekik, de még így sem mindig veszik igénybe a buszt, csak egy irányba, a másikat pedig lesétálják, mert hogy drága a busz és 40 perc séta az semmi (majd rinyálnak miatta, hogy fáradtak).

Szóval ezt bejelentettem neki kb 2 órája és azóta őrjöng a nagy, hogy már elege van, hogy egész héten ugráltatom, vigye ide-oda a kicsit és buszozzon fel-alá-körbe a városban és mindig az utolsó pillanatban szólok neki. Tiltakozik, hogy ő aztán nem viszi el sehova, mert ő nem akar feleslegesen megint korán kelni. Pedig nagyon fontos lenne.

Azért őrjöng, mert 2 napja reggel ment a dolgára a központba, majd vissza, majd amint hazaért, megkértem, hogy vigye el délre zongorázni, majd haza, majd ugyanezt megkértem tőle tegnap. Meg azért is őrjöng, mert egész március óta (digitális oktatás) ő vigyáz rá minden délelőtt, meg egész nyáron otthon van vele, nem mehet sehova mert nem merem egyedül hagyni, munkába meg nem hozhatom a kicsit, így több mint 5 hónapja minden hétköznap össze vannak zárva és nem akarja, hogy most már minden nap még utaztassa is.

Sajnos egy nagyon kötött helyen dolgozom, nem mehetek el egy percre sem délután 5 előtt és mindenféleképpen 7-re már ott kell lennem.

Nagyon sok amit kérek tőle, hogy ennyire őrjöngenie kell?



2020. aug. 27. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 A kérdező kommentje:

#27 végre egy hosszú, intelligens válasz amire vártam végig. Sajnos nekem is feltűnt, hogy itt sok a tinédzser, aki csak a tinédzser depressziójukat verik le rajtam és minden kis dolgot is "ójajdenagylelkiteher"-nek írnak. Lehet picit sok amit kérek, belátom a válaszok alapján és köszönöm a véleményeket, de nem halálosan és tragikusan sok, nem kell a halálom kívánni.

Itt a kulcsszó, időközben ütött be a krach. És igen, csak annyit kérek hogy segítsen be pár órát napközben, mert a kicsi elvan a számítógép előtt az otthon töltött idő 99%-ban, napi 14 óra számítógépezéssel, de van az a fél óra amikor nem, mert éhes, stb.

2020. aug. 28. 00:18
 32/111 anonim ***** válasza:
99%
Aha, hogyne, "végre egy intelligens válasz". Nem kell ahhoz tininek lenni, hogy ugyanaz legyen a vélemény. Adhatnád speciális napközibe, iskolába, szakemberek kezébe estig, hogy ne mindig a nagyfiadnak legyen kolonc és élhessen egy kicsit, merthogy ő normális, neki nincsenek olyan problémái, mint a kisebbiknek.
2020. aug. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
99%
Itt nem csak a gyereknek kell pszichológus, hanem neked is. Teljesen komolyan mondom.
2020. aug. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
97%
11 évesen alsós a kisebbik?...
2020. aug. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 A kérdező kommentje:

#33 Nem szeretném addig beadni ilyen méregdrága megőrzőkbe, amíg ez megoldható ingyen. Dehogynem, ő is mentálisan labilis, talán sokkal jobban mint a kicsi, ő is járt pszichológushoz, de sajnos nemrég abbahagyta, mert sok idő alatt sem változott semmi.

#34 Közösen járok hozzá vele, családpszichológus. Csak sajnos a holnapira nem tudok menni vele, mert a munka fontosabb, így egyedül menne. Bár szívesen látná a nagyot is egyszer-kétszer, fel is ajánlottam neki, hogy itt egy új, ha a régi nem jött be.

2020. aug. 28. 00:27
 36/111 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális hogy a 11 éves gyerek 14 órát gépezzen.
2020. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 A kérdező kommentje:
#35 Bocsánat, most megy ötödikbe, most megy felsőbe. De egy kislányt nem engedek egyedül caflatni a városban 15 éves koráig semmiképp, legyen mellette a nagy tesó vagy én.
2020. aug. 28. 00:29
 38/111 anonim ***** válasza:
95%
15? Fhú... egek, csoda, hogy élnek. Apám engem (lány vagyok) 10 évesen már útnak indított volna iskolába, csak 30 perc gyalog, 15 perc busszal. Átlagosan véve azért egy 11-12 éves gyerek sem életképtelen.
2020. aug. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
99%

A gyereket be lehet adni erre szakosodott iskolába, így nem a nagy gyereknek kell vele szenvednie.

Én viszont tanácsolom hogy amikor legközelebb megy a gyerek pszichológushoz, menjen vele az anyja is. Rá fér.

Az hogy a nagyobb gyerek otthon tanul a vírus miatt, az nem azt jelenti hogy kevesebbet és hogy több szabadideje van.

Anyám velem is hasonlóan bánt mert kb ugyan ez a sztori. Annyit ért el vele hogy amikor el kezdtem dolgozni elköltöztem, visszaadtam neki mindent amit kaptam tőle hogy ne hánytorgassa fel és teljesen megszakítottam vele a kapcsolatot. Testvéremmel olyan a kapcsolatom hogy "csá-csá, mizu-semmi" és kész. Nem utáljuk egymást, de nem is szeretjük. Még így felnőtt fejjel is úgy gondoljuk mindketten hogy anyánk miatt nem lett soha jó testvéri kapcsolatunk.

2020. aug. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
99%

#36

Az év anyukája díj győztese...

Most remélem ez egy rossz vicc. Mit csinálsz egy mentálisan sérült gyerekkel?? Rá bízod egy mentálisan teljesen labilisra akivel konkrétan megutáltatod.

Nézem hogy honnan szedi a #35 azt hogy 11éves a kissebbik, vissza olvastam a hozzászólásod. Na szóval félsz attól hogy valami lesz a kicsivel, pl megölik...

De attól nem hogy a mentálisan labilis testvérét mentálisan még jobban kikészíted és ő végez vele?? Testvér gyilkosságok nem ma kezdődtek már. Vele abba hagyattattad a terápiát mert nem ért el javulást. Nem az hogy másik terapeuta, vagy pszichiáter és esetleg valami gyógyszeres kezeléssel helyre rakni, hanem elvenni minden mankót tőle és csak cseszegtetni. Hát gratulálok.

2020. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!