Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sok amit kérek tőle?

Nagyon sok amit kérek tőle?

Figyelt kérdés

Van egy nagy egyetemista gyerekem meg egy alsós kicsi, nem részletezem őket, a kicsi még nem tud egyedül közlekedni és ha nem érek rá, a naggyal utaztatom.

Tudni kell rólam, hogy én mindig mindent az utolsó pillanat után jelentek be, van amikor aznap reggel, hogy a nagynak mit kell csinálnia egy órán belül és nem nagyon szokott érdekelni, hogy mi van neki tervezve, mivel eltartom, ezért elvárom hogy csinálja meg, tudom irritáló tud lenni, de már elfogadták, hogy ilyen vagyok, ezen nem tudok változtatni.

Holnapra megkértem, hogy vigye el reggel 9-re a kicsit külön matekra a központba, amire már fél éve várunk, végre kaptunk időpontot. Mivel én reggel 7-től délután 5-ig dolgozom, így nem tudom elvinni, ezért megkértem, hogy buszozzon el vele a központba, majd haza, majd megint vigye el délután 1-re pszichológushoz a központba, hogy aztán hazavigye, majd 2-re pedig mennie kell ugyanoda vissza a központba a saját programjára. Mivel nincs bérletük, ez elég combos, egy jegy 300 ft, oda-vissza 600, tehát csak a busz 1800, de ezt én kifizetem nekik, de még így sem mindig veszik igénybe a buszt, csak egy irányba, a másikat pedig lesétálják, mert hogy drága a busz és 40 perc séta az semmi (majd rinyálnak miatta, hogy fáradtak).

Szóval ezt bejelentettem neki kb 2 órája és azóta őrjöng a nagy, hogy már elege van, hogy egész héten ugráltatom, vigye ide-oda a kicsit és buszozzon fel-alá-körbe a városban és mindig az utolsó pillanatban szólok neki. Tiltakozik, hogy ő aztán nem viszi el sehova, mert ő nem akar feleslegesen megint korán kelni. Pedig nagyon fontos lenne.

Azért őrjöng, mert 2 napja reggel ment a dolgára a központba, majd vissza, majd amint hazaért, megkértem, hogy vigye el délre zongorázni, majd haza, majd ugyanezt megkértem tőle tegnap. Meg azért is őrjöng, mert egész március óta (digitális oktatás) ő vigyáz rá minden délelőtt, meg egész nyáron otthon van vele, nem mehet sehova mert nem merem egyedül hagyni, munkába meg nem hozhatom a kicsit, így több mint 5 hónapja minden hétköznap össze vannak zárva és nem akarja, hogy most már minden nap még utaztassa is.

Sajnos egy nagyon kötött helyen dolgozom, nem mehetek el egy percre sem délután 5 előtt és mindenféleképpen 7-re már ott kell lennem.

Nagyon sok amit kérek tőle, hogy ennyire őrjöngenie kell?



2020. aug. 27. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
99%
Azért Te is érzed, kedves kérdezõ, hogy nagy felelõtlenség volt így bevállalni ezt a másik gyereket.
2020. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 A kérdező kommentje:
#39 Ő az sajnos. Sőt mondjak durvábbat ami miatt még dedós? Áh inkább nem, úgy sem hinnétek el, maradjunk annyiban, hogy sajnos egyedül önveszélyes és nem önellátó, nem önfeltaláló semennyire jelen pillanatban. És ebben a városban, csoda hogyha nem esne baja egyedül, főleg hogy új környék neki, csak 1 éve vagyunk itt.
2020. aug. 28. 00:37
 43/111 anonim ***** válasza:
99%
Én azt làtom abból, amit írsz, hogy egyszerűen nem làtod, hogy a kisebbik gyereked ia növekszik, fejlődik. 11 éves és te úgy beszélsz róla mintha egy hàrom éves életképtelen lenne aki egy vizet nem tud pohárba kitölteni. 11 évesen nem icikepicike. Persze ez amit írok akkor nem érvényes ha valami nagyon komoly mentális betegsége van.
2020. aug. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
94%
Szegeny Martin!
2020. aug. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
99%
Ne már... ez tényleg hajaz a Martin-sztorira xd
2020. aug. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
99%

,, Holnapra megkértem, hogy vigye el reggel 9-re a kicsit külön matekra a központba, amire már fél éve várunk........


........Szóval ezt bejelentettem neki kb 2 órája "



akkor nyilván fontos.. :D

2020. aug. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
99%
Sokat dolgozó, egyedül nevelő anyuka. Mentális gonddal küszködő, most felsőbe lépő kiscsaj. Egyetemista fiú. Ja, határozottan Martin sztorija.
2020. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 A kérdező kommentje:
#44 11 évesen pedig még olyan mint egy három éves. Velem alszik, én törlöm neki ürítés után a popsiját, én mosok neki hajat, nem részletezem a dedót. Szerintem még közel nincs az egyedül hagyáshoz, térjünk erre vissza 4 év után.
2020. aug. 28. 00:48
 49/111 anonim ***** válasza:
85%

Ha néha napján megkérnéd erre arra azt mondom felesleges hiszti ez. De így hogy hónapok óta napi szinten ez megy főleg hogy már felnőtt már szeretne szabadabb lenni, egyetem miegymás miatt is, így érthető hogy elege van.

Nincs a családban senki más akit meg lehetne kérni hogy vigyázzon rá meg vigye ide-oda? Az oké hogy még nem mered egyedül elengedni otthonról ez teljesen érthető, de ha nem akarod hogy a nagyobbik gyereket berágjon és elcuccoljon otthonról és otthagyjon a fenébe akkor valahogy muszáj lenne kedvezned neki. Meg szerintem is túl későn szóltál mert lehet programja lett volna, vagy akármi.

Nyilván érthető hogy élni akar mert most kell ameddig lehet, mert ha elmegy egyetemre egész napokra aztán dolgozni és lesz családja akkor már nem lesz ezekre ideje és most kellene őt élni hagyni hogy kitombolja magát még ameddig lehet.


Értem hogy neked sem könnyű, értem hogy 7-17 ig nyomod az ipart és elmenni sem tudsz a gyerekért emiatt stb... de csak van valaki más is a családban aki tudna segíteni.

2020. aug. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 A kérdező kommentje:
#50 Nincs, 1 éve költöztünk ide elég messziről, nincs az égvilágon senki családból, aki tudna segíteni.
2020. aug. 28. 00:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!