Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő megüti a gyerekét...

Ha egy szülő megüti a gyerekét valami miatt, akkor rossz szülő mert nem szabad megütni egy gyereket, vagy néha megérdemli a gyerek a pofont?

Figyelt kérdés
2020. szept. 23. 15:49
1 2 3 4 5
 21/44 Carragher_x ***** válasza:
37%

"bárkivel előfordulhat, hogy az adott szituációban az lesz a reakció. Ha ez egy-két alkalom, akkor nem lesz rossz szülő, és a gyerek sem törik össze, csak megtanulja, hogy "oké, akkor ez is egy határ".


Teljes mértékben igazad van, sőt, vigyük tovább ezt a gondolatmenetet!


Bármelyik férjjel előfordulhat, hogy az adott szituációban egy feleségnek adott pofon lesz a reakció. Ha ez egy-két alkalom, akkor nem lesz rossz férj és a feleség se törik össze, csak megtanulja, "oké, akkor ez is egy határ".


Bármelyik főnökkel előfordulhat, hogy az adott szituációban egy beosztottnak lekevert pofon lesz a reakció. Ha ez egy-két alkalom, akkor nem lesz rossz főnök és a munkavállaló se törik össze, csak megtanulja, "oké, akkor ez is egy határ".


Bármelyik gyermekkel előfordulhat, hogy az adott szituációban egy idős rokonának kiosztott pofon lesz a reakció. Ha ez egy-két alkalom, akkor nem lesz rossz gyerek és a nagymama se törik össze, csak megtanulja, "oké, akkor ez is egy határ".


Bármelyik ápolóval előfordulhat, hogy az adott szituációban egy betegnek lekevert pofon lesz a reakció. Ha ez egy-két alkalom, akkor nem lesz rossz szakember és a páciens se törik össze, csak megtanulja, "oké, akkor ez is egy határ".

2020. szept. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a fejre nem szabad ütni. Fenékre, kézfejre igen. Írok egy szituációt. Jól nevelt, értelmes gyerek, akivel rengeteget foglalkoznak, jó példa van előtte.

A gyerekre rájön az ötperc, feszegeti a határait. Játékból elkezd ütögetni. Szépen,, nyugodtan megkéred, hogy fejezze be, mert ez fáj, csúnya dolog, nem ütünk másokat, stb. Ezen nevet tovább a gyerek, egyre nagyobbakat üt és tényleg fáj. Hiába magyarázod, csak csinálja, közben nevetve azt mondja: Nem fáj ez! Nem is fáj neked! Ekkor elkapja anya a kezét és ráüt egy picit,de hogy érezze is azért. Megkérdezi a gyereket: ez neked jól esik? Gyerek válasza: nem, nem esik jól. Anya: Ezért nem szabad ütni másokat.

Gyerek: Bocsánat. (többet nem csinált ilyet).


Ilyen esetekből kismilliót lehetne írni. Nem gondolom, hogy rossz szülő az, aki indokolt esetben egy picit kézre vagy fenékre rácsap.

2020. szept. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok

"..néha megérdemli a gyerek a pofont?"

Ezt most h újra elovastam és a hozzászolásokat is, annyit még hozzátennék, hogy amit én írtam nem erre a gondolkodásmódra vonatkozott.

Mert tényleg van olyan szülő, aki rosszalkodásért megveri a gyereket, megrángatja, megpofozza vagy jól odasóz a fenekére.


Én kizárólag az életveszélyes, súlyosan balesetveszélyes szituációkra gondolok, ahol nem lehet kísérletezni azzal, hogy a gyerek megértette-e elsőre vagy megpróbálja-e újra.


De azzal, hogy "ha megérdemli a gyerek, hogy megpofozzák" akkor nyugodtan lehet ütni, azzal így nem értek egyet.

Mit jelent az, hogy "megérdemli"?

Tegnap egy boltban az anyuka a kb. 12 éves fiát majdnem megrángatta, mert bactatta a maszkot az arcán szerencsétlen. Vagy 5x rászólt az anyja és utána már elkapta a karját és kicsit megrántotta (nem erősen de azért elég dühösen). Látszott, ha mégegyszer hozzányúl a gyerek akkor baj lesz.

Na mondjuk nekem az, hogy nem bírja elviselni a gyerek az arcán a maszkot, zavarja és kényelmetlen, nem akkor a rosszalkodás, azért mondjuk nem rángatnám meg. Az anyja szerint viszont "megérdemelte" a fenyítést.

2020. szept. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
61%
Azért más amikor rendszeresen vernek a semmiért egy gyereket és más, amikor kap egy nevelő célzatú sallert, ami kizökkenti a hülyeségből. Nem hiszem, hogy amikor pl.egy bevásárlás alkalmával a gyerek fejhangon, vörösödő fejjel, üvöltve hisztizik, akkor az a megoldás, hogy nem veszünk róla tudomást, idegeljen csak ki másokat is. Olyankor ki kell zökkenteni, mert senki nem szereti hallgatni, amikor másnak a gyereke visít a fülébe.
2020. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
39%

Elképzelem, ahogy a gyerekeimmel sorban állunk a pénztárnál a Tescoban, és az előttem lévő anyuka ad egy sallert a hisztiző gyerekének.

Hát a mi ereinkben tuti meghűlne vér, és ezerszer kellemetlenebbül éreznénk magunkat a jelenettől, mintha a gyerekhisztit kellett volna végighallgatnunk. Végignéznie egy gyereknek másvalaki fizikai fenyítését szintén a bántalmazás egy formája. Ott abban a helyzetben az a szülő bizonyos értelemben minden gyereket bántalmazott, akinek ezt végig kellett néznie. A gyerekeim félelmet és zavarodottságot éreznének, én pedig vívódnék a "ne szólj bele" és a "dehát nyilvánosan bántalmazza a gyerekét, cinkos, aki néma" gondolatok között.

Nem vagyok szent, szakadt már el a cérnám, és volt, hogy fizikai erőszakot alkalmaztam tehetetlen kétségbeesésemben a tomboló nyolcévesemmel, de azóta is szégyellem, senkinek sem kérkedek vele, nem része nevelési elveimnek, és bántalmazást látni attól még sokkoló és szörnyű, egy nevelő célzatú akárhova ütés formájában is.

Szóval az utolsónak: igen, inkább idegeljen ki az üvöltésével a gyereked másokat, mint hogy azt kelljen látniuk, hogy megütöd. Hidd el, sokkal toleránsabbak az emberek, mint hinnéd. Én tök együttérző vagyok minden hisztiző gyerek szülőjével, de ez az együttérzésem egy pillanat alatt száll el, ha megüti. Léteznek más eszközök is a helyzet kezelésére, még ha nem is olyan drasztikusak és azonnaliak, mint egy pofon.

2020. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
35%
25 Ja, tehát az nem baj, ha te otthon ütötted a gyereked, csak az zavar téged, mikor más ütött rá a sajátjára a Tescoban.
2020. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%
De, az is baj. Sehol nem írtam, hogy nem baj. Sőt.
2020. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
37%

Néha néha egy pofontól nem lesz baja.

Lányom kb 2szer kapott kisebb pofont a 6 év alatt, de akkor hiába szóltam rá sokszor kedvesen vagy erősebben, nem bírt magaval.

A seggére hiába csapok rá, kb képen röhög. Átlagban egy nagyon jó gyerek.

Ettől nem lesz valaki rosz szülő sztm. De persze, már ott tartunk, hogy a tanárt üti a diák és még a szülő is neki megy.

2020. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
58%
A bántalmazás az teljesen más mint egy pofon. Egyébkent az emberek 99%-a nem kíváncsi egy hosszú munkanap után más gyerekének az üvöltésére nyilvános helyen.
2020. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Carragher_x ***** válasza:
80%

"De persze, már ott tartunk, hogy a tanárt üti a diák és még a szülő is neki megy."

Nem egészen értem, a szülő felpofozhatja a gyereket, mert az nem bír magával, de nem pofozhatja fel a tanárt, ha az nem bír magával? Hogy is van ez akkor? :D


Mint a korábbi példáimból is látszott, téves az egész kérdés, hogy ütünk-e gyereket vagy nem ütünk. Alapból nem ütünk meg egy másik embert. Teljesen mindegy, hogy kicsoda az illető.

2020. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!