Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő megüti a gyerekét...

Ha egy szülő megüti a gyerekét valami miatt, akkor rossz szülő mert nem szabad megütni egy gyereket, vagy néha megérdemli a gyerek a pofont?

Figyelt kérdés
2020. szept. 23. 15:49
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
51%
Ne keverjük már a szezont a fazonnal! 1 pofon NEM bántalmazás, továbbá ne hasonlítgassuk már össze ezt azzal, hogy a főnök lekever egyet a beosztottjának vagy a férj a feleségnek. Könyörgöm, azt a gyereket én vállaltam, az ÉN feladatom és kötelességem normális ember nevelni belőle, én felelek érte és nem más! Én hozom a szabályokat, egyszóval én nevelem. Baromira egy lapon sem említhető ez azzal, hogy a a főnök, egy idegen ember felpofoz egy másik felnőtt embert, mert valamiben nem értett vele egyet.
2020. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem említhető egy lapon és őszintén sajnállak, hogy te ezt nem vagy képes látni. A főnököm nem felelős azért, hogy normális embert neveljen belőlem, nem ő szült és nem az ő dolga volt a felnevelésem és 1-2 atyai pofonból ne csináljunk már úgy, mintha gyilkosságot követnének el a szülők. Igen is van az a helyzet, mikor megérdemli a gyerek azt a taslit, kizökkenti az adott helyzetből és talán elgondolkodik azon, hogy viselkedünk-e így. A én vérem, az én gyerekem, azt hogy hogyan nevelek belőle normális embert az én dolgom, nem másé.

De aki egy lapon említ egy főnök-beoszott, ápoló-beteg viszonyt a szülő és saját gyereke viszonnyal, abba kár a szó.

17 éves lányom életében 2 darab taslit kapott, amit saját maga belátása szerint is megérdemelt és mégis ezerszer különb szülő vagyok sok másiktól. Ezt nem a te tiszted megítélni. :)

2020. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
53%

Hát nekem azért valahogy fényévekkel erősebb viszony és kötelék az, mikor 9 hónapig én hordom őt ki és szülöm meg és minimum 18-20 évig én nevelem és én felelek érte, annál, hogy éppen aktuálisan ki a főnököm és milyen "viszony" van köztünk, de lelked rajta. :)


Az, hogy esetlegesen elrontok a munkám során valamit, az nem jelenti automatikusan, hogy a főnököm hibája, akinek az lett volna a feladata, hogy életre neveljen és a megoldás, hogy lekever egyet. Ha nem felel meg a munkám, kirúg, ennyi.

Ellenben mikor a gyerek a zebránal a sokadik szép magyarázás és kérlelés ellenére is ki akarja tépni a kezét a kezemből és esetlegesen kirohanni az úttestre, veszélyeztetve ezzel az életét, akkor igen, van hogy egy tasli sokk hatásosabb, mint hogy ezredjére is elmondom tünci münci módon, hogy jaj hát ilyet nem szabad.


És nem gondolnám, hogy a te feladatod és tiszted megítélni mi a helyes és mi nem! Nem azt mondjuk, hogy, helyes, de nem is eredendő bűn és nem, nem fogom szégyellni magam, amiért kapott 2 jogos pofont a gyerekem 17 éve alatt. 🤷🏻‍♀️

2020. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 Carragher_x ***** válasza:
46%
Latod a problema pont ez. Nem a pofon, mert mindenki hibazhat, hanem h te aztan nem fogod szegyellni azt, amikor alatta sullyedtel :D Hazudozol itt ossze-vissza h a gyerekert tetted. Loszart. Azert tetted, mert elontotte a fejedet a szar es nem talaltal mas eszkozt arra, hogy tekintelyt szerezz magadnak es ervenyesitsd a hatalmad. Ennyirol szol a pofon, semmi tobbrol.
2020. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
30%
Ritkán muszáj őket elverni. Fenék vagy kéz. A gyermekpszichológus tanácsolta nekünk. Bár én nem szeretem ezt.
2020. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
25%

Mit kéne szégyellnem?! Hogy nem hagytad több esélyt a gyereknek arra, hogy úttestre fusson és végignézhessem, ahogy a szemem láttára elütik? Kinek képzeled egyébként magad, hogy megmond kinek, mit kéne szégyellnie? Őszintén kérdezem.

Felőlem fejtetőre is állhatsz, sok mindent bánok/szégyellek az életben, de ez nem és soha nem is fogom. Igen én is ember vagyok és igen az én idegrendszerem is véges, de ne állítsd már be ezeket a szülőket úgy, mintha mind idegbeteg lenne, aki csak pofonnal tud nevelni! 17 rv alatt két pofon, azta micsoda szégyellni való dolog. Majd a saját gyereked úgy neveled, ahogy akarod, én meg a sajátomat úgy, ahogy én. Ennyi.

Előbb szégyellném azt, hogy idegen embereket ítélek még egy anonim fórumon egyetlen infó alapján.

2020. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
26%

Azzá micsoda logika van itt kérem szépen, szóval ha benézek egy határidőt és a főnök felpofoz, azt természetesen azért teszi, hogy normális felnőtt legyen belőlem (??) és pontosan egyenértékű azzal, hogy mondjuk egy forgalmas út mellett a gyerekem, - aki az én vérem, akit én hordtam ki és szültem meg, akiből nekem kéne értelmes felnőttet nevelnem és aki legfőképpen az én felelősségem - el akarja üttetni magát vagy épp a századik alkalommal is direkt az ellenkezőjét csinálja, mint amit kérsz, nem használ se szép szó, se kérlelés, se büntetés.. De nyilván baromi célravezető, ha kinyalod a gyerek seggét, úgy majd biztos nem fogja szarba sem venni a szavad.

A főnököm és köztem semmiféle olyan kötelék nincsen, mint ami van köztem a saját gyerekemmel! Ő véletlenül sem tartozik semmiféle felelősséggel felém aziránt, hogy milyen ember leszek felnőttként, az a szüleim felelőssége volt. Ő max a munkámert vállal felelősséget és ha valamit elszúrok, max lecs*esz vagy kirúg, mert ő még egyszer csak a MUNKA elvégzéséért felel. Hozzám, mint ember, nincs köze. Ő számomra egy idegen. Ellenben a gyerekemmel. Aki ezt nem képes belátni, azzal kar bármiről is vitát nyitni.

1-2 atyai pofonba még senki nem halt bele és ettől még senki nem lesz szar, idegbeteg szülő. Ilyet max az mond, aki életében nem látott még közelről gyereket. Azon részén mondjuk felnevettem, hogy szégyellni kéne magát minden szülőnek, aki élete során 1-2 taslit adok a gyerekének...:D Ez csúcs. Szégyellni, hogy nincsenek kötélből az idegeim? Köszi, nem. Egy árva szóval nem állítom, hogy erre bárkinek büszkének kell lennie, meg "dicsekedni" vele, na de szégyellni sem kell egyáltalán. Ez nem bántalmazás, szégyellje az magát, aki napi szinten péppé veri minden miatt a gyerekét, ne én, aki életében adott két pofont.

2020. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Carragher_x ***** válasza:
45%

"Hogy nem hagytad több esélyt a gyereknek arra, hogy úttestre fusson és végignézhessem, ahogy a szemem láttára elütik?"

Jajj, hagyjuk már ezt a hazudozást, már kínos olvasni. Komolyan azt hiszed, hogy a gyerek attól tanult meg közlekedni, hogy megverted az utcán?! :D Meg se fordul a fejedben, hogy a pofonnal akár azt a reakciót is kiválthattad volna belőle, hogy kitépi magát a kezeid közül és elrohan? Nem-nem, ez nem történhetett meg, hisz te tudatosan végiggondoltad, hogy akkor most azzal a pofonnal helyreáll a világ rendje, véletlenül sem arról volt szó, hogy elvesztetted a helyzet felett a kontrollt, ezért állati szintre süllyedve próbáltad visszaszerezni azt...


"Kinek képzeled egyébként magad, hogy megmond kinek, mit kéne szégyellnie?"

Fordítva ülsz a lovon. Kinek képzeled magad, hogy azt hiszed, rólad és az általad megosztott cselekedetekről, gondolatmenetekről nem lehet véleményt formálnia másnak?


"de ez nem és soha nem is fogom"

Az az ember, aki nem érzi rosszul magát miután pofonvágta a gyerekét, az egyszerűen pszichopata.


"de ne állítsd már be ezeket a szülőket úgy, mintha mind idegbeteg lenne"

Ne hazudozz, semmi ilyen nem történt. Többször leírtam, hogy nem a pofon az igazi probléma, mert hibázni bárki hibázhat, mindenkivel előfordul, hogy kifordul magából olykor és ettől senki nem lesz idegbeteg. A valódi probléma ott van, amikor ezt a kifordulást vki megpróbálja önigazolni.

2020. szept. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 Carragher_x ***** válasza:
46%

"Azzá micsoda logika van itt kérem szépen, szóval ha benézek egy határidőt és a főnök felpofoz, azt természetesen azért teszi, hogy normális felnőtt legyen belőlem"

Nem ártott volna rendesen elolvasnod, amire reagálni próbáltál, hisz soha senki nem állított ilyet.


"De nyilván baromi célravezető, ha kinyalod a gyerek seggét, úgy majd biztos nem fogja szarba sem venni a szavad."

Ismét csak hazudozol, hisz ilyen állásponton se volt senki.


"Ő véletlenül sem tartozik semmiféle felelősséggel felém aziránt"

Aziránt tartozik felelősséggel, hogy miként végzed a munkádat, illetve adott esetben a biztonságodért is felelős. Én értem, hogy könnyebb egy nemlétező álláspontot hazudnod, hogy aztán az ellen érvelhess, csak egy picit röhejes :)


"A főnököm és köztem semmiféle olyan kötelék nincsen, mint ami van köztem a saját gyerekemmel"

Tehát akkor akihez érzelmi kötelék fűz, azt meg lehet verni jószándékból? Egyre jobb :D:D:D


"1-2 atyai pofonba még senki nem halt bele és ettől még senki nem lesz szar, idegbeteg szülő. Ilyet max az mond, aki életében nem látott még közelről gyereket."

És mivel senki nem is állított ilyet, így ismét csak fel kéne hívnom a figyelmed arra, hogy hazudozni bizony csúnya dolog...


"Azon részén mondjuk felnevettem"

Ebből mondjuk elég jól látszik, hogy a szüleid mennyire rontották el a nevelésed.

2020. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
36%

Értjük, tehát itt mindenki hülye, csak te vagy a helikopter. Aki nem ért veled egyet, azt meg próbálod jól leszólni és szapulni, megjegyzem, elég kevés sikerrel. Ja és persze mindezt egyetlen infó alapján, idegen emberekről. Ügyes vagy.


Feltűnt, hogy a kérdés nem az volt, hogy NEKED mi a privát kis véleményed a másik nevelési módszeréről? Talán megtanulhatnál olvasni és mondjuk kulturáltan véleményt formálni. Hidd el, a lőtéri döglött kutyát sem érdekli, hogy neked mi a véleményed az adott szülőről és a nevelési módszereiről.

Azt nem értem, hogy jössz te ahhoz, hogy ismeretlenként állathoz hasonlítsd a másikat, meg pszichopatának nevezd és közöld vele, hogy igen is szégyellnie kéne magát? Miért is? Mert te azt mondtad? Azzal van a gond, hogy te felhatalmazva érzed magad, hogy a saját nézeteid másokra erőltesd, hiába mondja el és magyarázza el az ember, hogy ő ezt hogy látja, te mindenáron le akarod tuszkolni a torkán azt, amit te jónak gondolsz. Ez nem így működik.

Felőlem nyugodtan verheted a segged a földhöz, semmin nem változat. Az én gyerekem nevelésébe neked speciel a világon semmi beleszólásod, majd a sajátodéba okoskodj, az enyémbe köszi de nem kell, megoldjuk nélküled is.;)


Mondjuk nagy gond lehet a fejedben, ha szerinted egy seggrecsapás vagy egy tasli "verésnek" minősül. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Tudod ki szégyellje magát? Az, aki rendszeresen bántalmazza, veri (veri!! és nem egy pofont vagy seggrecsapást ad) a gyerekét, mert nevelni nem tudja, csak verni. Az ilyenekkel te csak ne emlegess egy lapon olyan szülőt, akinél elszakadt 1-2x a cérna és nem használt a szép szó.

Tényleg úgy csinálsz, mintha minimum gyilkosságot követettünk volna el.

Kicsit sem érdekel, hogy szerinted az ilyen szülőnek szégyellnie kéne magát, én ugyanis egyetlen pillanatig nem szégyellem magam. És nem, itt nem én vagyok a pszichopata, hanem te, aki ilyen szavakat használ egy idegennel szemben és mindezt azért, mert nem ért vele egyet, ezért inkább nekiáll személyeskedni. Nem gond, legalább nálad is tökéletesen látszik, hogy milyen "jól" neveltek a szüleid. Aki nem ért veled egyet, azt le kell szólni és mindenáron le kell valahogy tuszkolni a torkán azt, amit te jónak látsz. Bravó. Reméljük most már jól alszol, te tökéletesen nevelt minta szülő. :)

2020. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!