Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire volt jogos a kiakadásom?

Mennyire volt jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

A lányom jelenleg 20 éves. Egy ideje van barátja de sose mutatott be és képet se mutatott róla. Mondta hogy be szeretné mutatni és én mondtam hogy oké úgy is kiváncsi vagyok rá. Meg lett beszélve hogy mikor jön. A barátja busszal jött és a lányom kiment elé a buszhoz. Mielött elindult mondta hogy ne lepődjek meg mert van pár tetoválása. Én úgy voltam vele hogy semmi baj ez nem nagy dolog. Amikor hazaértek elég nagyot néztem. A srác kb úgy néz ki mint Oliver Sykes de nem viccelek tényleg úgy néz ki. Nem sokat beszéltünk de az alapján kedvesnek és rendesnek tűnik. Utólag mondtam a lányomnak hogy nem így képzeltem és nem ennyi tekóval. Meg azt is mondam hogy a srác csak 25 éves és ennyi tekója van már és hogy nem-e fogja megbánni. A lányom megsertődöt és szerinte nem kéne kiakadnom mert ő mondta hogy van tetkója. A kiakadás nem a legjobb szó erre mert nem akadtam ki csak nagyon meglepett és szerintem nem ez a legjobb önkifejezési módszer.

(Ha nem tudod ki az az Oliver Sykes keress rá)


2020. okt. 25. 08:11
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
78%

Miért, ha pontosan körülírta volna a lányod a fiú külsejét, vagy megmutatta volna képen, akkor talán nem ugyanez a látvány fogadott volna, mikor megjelenik? Mindegy, mennyit tudsz róla előre, akkor is ugyanúgy néz ki. Nem értem, min változtatott volna.


"Meg azt is mondtam hogy a srác csak 25 éves és ennyi tekója van már és hogy nem-e fogja megbánni."

Miért nem mindegy neked, hogy meg fogja-e bánni vagy sem? Csak egy srác, akit hazavitt a lányod. Ha meg hozzámegy feleségül, akkor is csak a vejed. Ha 30 év múlva esetleg nem tetszik majd neki a saját bőre, az téged hol érint? Amiatt nem fogsz tudni 30 év múlva aludni, hogy Józsit elszomorítja a tükörképe? Ugyanmár, a fenét sem érdekli...


Ha az én lányom hozna haza ennyire tetovált pasit, azt gondolnám, álláskeresésben bizonyos területeken hátrányt jelenthet a fiúnak, hogy így alakította a külsejét, de nyilván tud róla, és az ő baja, majd megbirkózik vele. Ha még azt is mondaná, illetve leírná, hogy "nem-e fogja", azt már halmozottan hátrányos helyzetnek ítélném meg, mert még ha a fülsértő nyelvtani hiba ellenére okos is, elesik minden olyan munkától, ahol hivatalos levelet kell írni, vagy ügyfelekkel kell írásban kapcsolatot tartani, mert ezzel a fogalmazással nem vehető komolyan. Szerintem ez is bőven felér egy jól látható helyre varrott, nagy tetkóval. De amíg emberileg rendben van, normális az életvitele és alkalmas az együttélésre, addig ezek a "problémák" mind annyira jelentéktelenek, hogy kár őket szóvá tenni.


Az, hogy neked nem tetszik, egy dolog. Felesleges ezen jajveszékelned a lányodnak, mert nem is tud mit csinálni veled, és meg is bántod, hiszen azt kritizálod feleslegesen és cél nélkül, akit szeret. A barátjától sem fogadná szívesen, hogy "anyád rubinvörös hajszíne természetellenesen néz ki, szörnyű, hogy ezt csinálta magával".


Ha olyat nem találtál a fiún, ami tényleg baj, akkor inkább nyugodj meg.

2020. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
84%

Unásig szajkózott közhely, de sajnos még mindig nagyon igaz:


A különbség a tetovált és a nem tetovált ember között annyi, hogy a tetováltat nem érdekli, ha valaki nem az.

2020. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
35%
Kerdesedre valaszolva, semennyire sem jogos a kiakadasod. Ahhoz, meg hogy a husz eves lanyodnak eppen tetovalt vagy nem tetovalt baratja van, semmi kozod.
2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Aha biztos Te vagy az anyuka. Abszolút hihető..


Imádom amúgy ezeket a sztereotípiákat..az összes tetovált, föleg az agyon tetovált biztos egy igénytelen, bunkó börtöntöltelék aki persze segghülye is egyben..veszélyes arc.. Ugye?


Hagyjuk már ezt..

2020. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Nekem, felnőtt fiam és lányom is van. A tökömet sem izgatja, hogy a párjuknak mennyi tetkója van. Szeressék egymást. Boldogok legyenek együtt.
2020. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Mitől lett rosszabb ember azért, mert 2-3 tetkó helyett teljesen ki van varrva. Emlékszem az én anyám már az exem egyetlen darab tetkójára is milyen megjegyzéseket tett, mit szólt volna ennyihez? Nyilván tudta a lányod, hogy te is így fogsz hozzá viszonyulni és nem akarta a szájhúzást.
2020. okt. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

"a lányom szólhatott volna vagy megmutathatta volna hogy kit hoz haza"

Téged mindenre előre fel kell készíteni??? Mert különben pofákat vágsz és kiakadsz? Uralkodj magadon és légy elfogadó! Lécci...

2020. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!