Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elfogadni nőként a...

Hogy lehet elfogadni nőként a párod gyermekeit? Nekem miért ilyen nehéz ez?

Figyelt kérdés

Már azon gondolkodom, hogy felkeresek egy pszichológust..3 éve vagyunk együtt a férjemmel, a kezdetektől fogva tudtam, hogy van 2 lánya, akik heti 2 nap jönnek hozzánk láthatásra.

A kapcsolat első 1 évében még csak a tökéletes apát láttam Benne, és nem zavart, hogy vannak gyerekei. Aztán úgy egy éve teljesen megváltozott bennem valami, kezdtem azzal, hogy mindig akadt valami "dolgom épp" amikor láthatásra jöttek, leléptem ottohonról, volt, hogy éjszakára sem mentem haza. Közben tőlünk független okok miatt elköltöztünk 200km távolságra Tőlük, így 2 hetente hétvégére szűkült a láthatás, amibe mindenki beleegyezett. De így így egyre rosszabbodott a helyzet. . Jelenleg ott tartok, hogy hisztirohamot kapok amikor jön a hétvége, és napokig haragból nem beszélek a férjemmel, mert ő utazik le a másik városba, így engem otthagy egyedül 2 napra. Semmi esetre sem kérem, hogy ne látogassa őket, nem akarom "eltiltani"őket egymástól, tudom, ha választásra kényszeríteném egyértelműen a gyerekeit választaná, és ezt én is így tartanám helyesnek. Csak borzasztóan önző vagyok, csak magamnak akarom őt, és nagyon fáj, amikor elmegy hozzájuk, éli a családi életét a nagyszülőknél, én pedig egyedül vagyok abban az időben. Azt érzem, hogy a régi családi élete mindig ott van, aminek én sosem leszek a része, és ezért tudat alatt büntetem azzal, hogy bunkó vagyok vele napokig a láthatás előtt és után.

(a lányai 6 és 9 évesek, nagyon a kiskamasz korban, állandó pörgés, sírás, hiszti) - nem könnyítik meg nekem ők sem.

Nagyon szeretem, mint férfit, és ő is engem, ezért nem akarom hogy odáig fajuljon a dolog, hogy megutáljon a folytonos ellenségeskedésért a gyerekei iránt. Nem értem én sem, hogy mi változott meg bennem az idő során, ezért gondolkodtam el rajta, hogy pszichológushoz fordulok. Vajon fog tudni segíteni feloldani ezt a belső feszültséget bennem?

Aki hasonló helyzetben van, hogy éli ezt meg?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. nov. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
92%

Te azt szeretnéd, hogy válasszon közted meg a gyerekei közt, vagy mi a helyzet? Mert előtte már "napokig nem beszélsz vele" - mint írod.

Pszichológuskeresővel keress szimpatikus szakembert, menj el hozzá.

2020. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
62%

Te választottál egy gyerekes férfit,az ilyen férfiakhoz pedig a gyerekei is hozzátartoznak.


Én nem tudom elfogadni ezért nem jönnék össze olyannal akinek van gyereke

2020. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
75%

A 6 és 9 éves gyerekek még nem kiskamaszok, de ez mellékes.

És igen, jól látod, ezzel a viselkedéssel el fogod veszíteni a párod!

Ha önmagad nem vagy képes ezen változtatni, holott világosan látod, hogy milyen vagy és világosan látod a várható következményeket, akkor nem tudom a pszichológustól mit vársz?

Hipnotizáljon meg téged, vagy mi a fene?

A pszichológus szerepe addig terjed, míg egy problémát együttes erővel feltárnak, a beteg felismeri abban a hibás szerepét és önmaga tesz a változásért.

Te ezen a részén már túl vagy, ha nem vagy képes a józan eszed ellenére változni, akkor viseld a következményeket!

2020. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
39%
Mostt vagy változtatsz magadon-akár pszichológus segítségével,akár egyedül-,vagy akkor ennek a kapcsolatnak lőttek.
2020. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
37%
Ne magadon akarj változtatni, inkább keress egy jobb kapcsolatot!
2020. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
59%
#13 Lebecsülöd a pszichológus szerepét. Sokszor nem elég az, hogy valaki látja, hol a hiba, és nem elég tudni, hogy "változtatnom kell". Magamtól egy ilyen helyzetben nem tehetnék mást, mint hogy magamra kényszerítem a gyerekek társaságát, mert úgy érzem, ez a helyes; ez valszeg csak frusztrációt szülne, de jobbat nem tudnék. Szakember viszont fel tudja tárni, hol gyökerezik a probléma, és fel tudja oldani.
2020. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
66%

Én megértelek. Én is így reagálnék, mert nem bírom elviselni, hogy ne én legyek az első számú nő, a királynő a férjem mellett.

Ez alól kivétel csak a közös gyerekeink lehetnek. Sajnos nem bírok osztozkodni, ezért soha nem állnék össze egy gyerekes palival. Akkor inkább egy vibrátor, nem ér ennyi feszkót egy pösz sem.

Megjegyzem: férjnél vagyok, 2 közös gyerekkel.

Számomra egy gyerekes pali, mindig egy alsóbb színvonalú partner lehetőség volt. Bármennyire is tetszett megjelenésre és nyomult, soha nem láttam 100%-os férfinak egyet sem.

Amióta anyuka vagyok és látom mennyi törődés és érzelem a gyerek, még inkább hendikepesnek látom ezt a csoportot. Kínlódjon velük, akinek nem jutt jobb.

2020. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
70%
Jutt=jutott
2020. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
86%
Én keresnék valami hobbit. Nézd a jó oldalát! Erre a hétvégére van "énidőd". Ezt az időt sportra, vásárlásra, fodrászra, hobbyra költheted. Töltekezel. Nézel olyan filmeket, amiket férjed rühell, eszel olyat, amit te szeretsz, de ő nem. Nekünk is voltak ilyen napjaink. Hetekig Pesten volt tanfolyamon. Skypeon tartottuk a kapcsolatot. Hiányzott, de kihasználtam, hogy tudok magamnak pl. halat sütni :D hogy mászkálhatok, nem kell máshoz igazodnom. Orrba-szájba nyomtam a sorozatokat is. Így csak este volt igazán rossz.
2020. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
78%
18-as legalább őszinte...
2020. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!