Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elfogadni nőként a...

Hogy lehet elfogadni nőként a párod gyermekeit? Nekem miért ilyen nehéz ez?

Figyelt kérdés

Már azon gondolkodom, hogy felkeresek egy pszichológust..3 éve vagyunk együtt a férjemmel, a kezdetektől fogva tudtam, hogy van 2 lánya, akik heti 2 nap jönnek hozzánk láthatásra.

A kapcsolat első 1 évében még csak a tökéletes apát láttam Benne, és nem zavart, hogy vannak gyerekei. Aztán úgy egy éve teljesen megváltozott bennem valami, kezdtem azzal, hogy mindig akadt valami "dolgom épp" amikor láthatásra jöttek, leléptem ottohonról, volt, hogy éjszakára sem mentem haza. Közben tőlünk független okok miatt elköltöztünk 200km távolságra Tőlük, így 2 hetente hétvégére szűkült a láthatás, amibe mindenki beleegyezett. De így így egyre rosszabbodott a helyzet. . Jelenleg ott tartok, hogy hisztirohamot kapok amikor jön a hétvége, és napokig haragból nem beszélek a férjemmel, mert ő utazik le a másik városba, így engem otthagy egyedül 2 napra. Semmi esetre sem kérem, hogy ne látogassa őket, nem akarom "eltiltani"őket egymástól, tudom, ha választásra kényszeríteném egyértelműen a gyerekeit választaná, és ezt én is így tartanám helyesnek. Csak borzasztóan önző vagyok, csak magamnak akarom őt, és nagyon fáj, amikor elmegy hozzájuk, éli a családi életét a nagyszülőknél, én pedig egyedül vagyok abban az időben. Azt érzem, hogy a régi családi élete mindig ott van, aminek én sosem leszek a része, és ezért tudat alatt büntetem azzal, hogy bunkó vagyok vele napokig a láthatás előtt és után.

(a lányai 6 és 9 évesek, nagyon a kiskamasz korban, állandó pörgés, sírás, hiszti) - nem könnyítik meg nekem ők sem.

Nagyon szeretem, mint férfit, és ő is engem, ezért nem akarom hogy odáig fajuljon a dolog, hogy megutáljon a folytonos ellenségeskedésért a gyerekei iránt. Nem értem én sem, hogy mi változott meg bennem az idő során, ezért gondolkodtam el rajta, hogy pszichológushoz fordulok. Vajon fog tudni segíteni feloldani ezt a belső feszültséget bennem?

Aki hasonló helyzetben van, hogy éli ezt meg?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. nov. 16. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
58%

58-as

Tudom, hogy sok nő begerjed szukaként ragad a palikra. Még a korosztályom szikkadt női is széttárt nemi szerveket küldenek üzenetben a gyerekes, sőt családos pasiknak, akik tele szájjal röhögve mutogatják a haveroknak.

De te is általánosítasz. Nem minden nő ilyen ócska, lúzer, hogy megelégedjen a másodhegedűs szereppel, vagy alázkodni kellene körmét reszelgetve a "főnyeremény" palija gyerekes hétvégéjén.

Én annál királynőbb típus vagyok, hogy kelljen egy ilyen hendikepes pali a puttonyával.

Egy csomó szerencsétlen mozaikozik és boldognak hiszi magát. Hát persze...

Nekem a saját gyerekeimen kívül minden gyerek idegen. Nem is értem, hogy mi közöm lenne a dugópartnerem leszármazottjához.

2020. nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
27%
Pontosan egy nönek legyen nagyobb tartása önbecsülése minthogy összeálljon egy kölykös férfival, pusztán azért mert viszket neki lent és annyira agyatlan tüzelö ösztönlény hogy lent hordja borsónyi agyát.
2020. nov. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
0%
58as nem én mondom ezt, hanem az itt kommentelő nők. Akik szerintem ezzel a mozgalommal próbálják elérni, hogy az ő exférjükhöz aztán nehogy hozzá érjen bárki is. Amúgy meg az 59es is ahogy írta vannak trükközések amivel el lehet érni, hogy kevesebbet legyen a nyakatokon a gyerek. Egyébként meg azt írtad jelenleg 2 hetente megy a nagyszülőkhöz láthatásra. Te miért nem mész vele? Mond el neki, hogy neked ez így nagyon rossz, hogy olyankor magadra hagy. Amúgy lassan azok a gyerekek is nagyobbak lesznek és unni fogják, hogy ilyenekre kell pazarolni a hétvégéket, amikor a barátai házi bulikat tartanak meg moziba járnak
2020. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
37%
Azért durva hogy ha a palinak a gyerekei 2 hetente egy hétvégét az apjuknal töltenek az a nyakukon levés..Gyakorlatilag alig latjak az apjukat es ezt is sajnáljátok. Nagyon gáz. De az a pasi is megeri a penzet aki rátok hagyja a " trükközést ".
2020. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
41%
Igazi megkeseredett banyák az ilyenek :D
2020. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kérdésekre felelve:alkalmanként én is megyek vele a láthatásra, de ott még rosszabb a helyzet..ott igazán ki vagyok hagyva mindenből, az egész hétvége úgy alakul, ahogy a gyerekek akarják, kb. semmibe nincs beleszólásom. Én csak sodródok, ha meg az mondom, hogy én inkább most nem megyek ki a játszótérre, akkor én vagyok a rossz megint. Akkor kelünk/fekszünk amikor ők akarják, különben megy a hiszti, azt csinálunk egész nap amit ők akarnak. Csak közben meg azon jár az eszem, hogy otthon fut a ház, vasárnap este későn állhatok neki főzni éjszakába nyúlóan, stb. Ezért szoktam rá, hogy inkább itthon maradok. Abban az időben megcsinálok mindent. Csak akkor meg az anyóstól hallgatom hogy én miért nem megyek, miért nem vagyok kíváncsi rájuk, és nem érti meg, hogy hétközben éjjel-nappal dolgozunk, és a hétvége mennyire fontos otthon, hogy beérjük magunkat.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, sok mindenre rávilágítottatok, amire eddig nem gondoltam!

2020. nov. 17. 11:01
 67/88 anonim ***** válasza:
83%

Nézd elhiszem hogy nehéz. De minek főzöl ejjel? En szeretek főzni de ha nincs ido ra nincs, tán nem halunk éhen.

Az meg total normalis hogy legalabb ilyenkor a gyerekek kedveben jár az apjuk es körülöttük forog minden. Ez alapbol ilyen, csak így hogy nem a te gyerekeid nyilvan nehéz elviselni. De erre tényleg azt lehet mondani hogy vagy lesz.rja oket az apjuk, vagy ezt tudomasul veszed. Ha nem tudod keress egy gyerektelen pasit, akivel közösen tudod építeni a jövődet.

2020. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
71%
Sokan úgy szidják itt a kérdezőt, hogy sose voltak még hasonló helyzetben. Teljesen más az amikor van egy gyereked, veled él, kiveszi a részét a napi rutinból és már hozzá van szokva hogy nem körülötte forog a világ 0-24ben. Az ilyen hétvégi apukákkal pont az a probléma, hogy ők abban a pár napban próbálnak mindent bepótolni, kompenzálni és tényleg minden úgy van ahogy a gyerek akarja, minden róla szól. És ne azt nézzétek, hogy jajj szegényeknek csak az a pár nap van az apjukkal, hanem a másik oldalról a nőnek is csak a hétvégék vannak amikor minőségi időt tölthetnének a párjukkal. Hétközben lehet mindketten egész nap dolgoznak, este fáradtan bedőlnek az ágyba. Csak egy picit gondoljanak bele az acsarkodók, hogy mit szólnának vagy szóltak volna a kapcsolatuk elején ha csak havonta 2 hétvége lett volna max amikor velük foglalkozik a párjuk. Most az lényegtelen is miért. De biztos vagyok benne, hogy senkinek nem tetszett volna. Azzal meg ne gyertek, hogy majd a saját gyerek ott lesz állandóan, mert azt ketten akarjátok, tervezitek, várjátok, van idő felkészülni, plusz nyilván a saját gyerekéért mindenki előbb hoz áldozatot, mint máséért. Hidjétek el, nagyon nem egyszerű ám belecsöppenni egy ilyen szituba ahol a pasinak van egy gyereke, én világ életemben imádtam a gyerekeket és ugyanígy gondolkoztam mint ti, hogy ugyan már, mi probléma lehet azzal ha ott van havonta 2 hétvégén az a gyerek...
2020. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
39%
Utolso, nem mondta senki hogy egyszerű, en pl nem is acsarkodtam. De attól hogy az új nőnek nehéz még ott maradnak a gyerekek. A regi nőnek nem nehéz? Neki meg állandóan ott vannak, o is szeretne egy egy nyugis hétvégét. Tudom nem.ez volt a kerdes, de ez is hozza tartozik. Nehéz értjük, de az se megoldas hogy ne legyen a gyerekekkel az apjuk.
2020. nov. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
32%
Persze nyilván neki is nehéz, de amíg az anya megteheti, hogy lepasszolja nagyszülőhöz, rokonhoz a gyereket, addig megnézném mi lenne ha az apa merné ezt megtenni láthatáskor. Én amúgy azt az egy megoldást látom működőképesnek, ahol egyenlő részben marad szülő az anya meg az apa is válás után, tehát az apa is kiveszi ugyanúgy a részét a gyereknevelésből és nem csak egy hétvégi barát, hanem szülő marad. Mindenki írja, hogy a gyereknek szüksége van az apjára. Ezt aláírom. De mikor az apa igazán nem is apa, hanem konkrétan a gyerek cselédje azon a pár napon akkor szerintetek az mennyire normális? Tudjátok hol lesz ezeknek a gyerekeknek apaképe? Sehol. Ennyi erővel egy kedves dadabácsit is fel lehetne bérelni arra a havi pár napra, ugyanaz lenne az eredmény
2020. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!