Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha babaként betettek a kórházb...

Ha babaként betettek a kórházba, az inkubátorba (lemondtak rólam a vér szerinti szülők), és ugye utána örökbe fogadtak, akkor hogyan tudnám kideríteni, hogy kik a vér szerinti ,,őseim”?

Figyelt kérdés

Ennek már 16 éve. Pár órás voltam, amikor megkaptak a szüleim. Hogyan tudnám kideríteni a vér szerinti szüleim kilétét? Ha jól hallottam DNS alapján rákeresnek, hogy kikkel egyezik vagy hasonló és akkor valahogy meg lehet találni őket? Valaki hasonló cipőben nem járt? Tippek? Tanácsok?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



#baba #örökbefogadás #szülőkeresés
2020. nov. 17. 22:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
89%
De kár, hogy a kérdezőt nem lehet pontozni! Normális hangnemben adott válaszokra is hisztisen vergődik, ha nem azt hallja, amit szeretne. Egyébként mindig is úgy volt, hogy a vérszerinti szülő hat hétig meggondolhatta magát. Sajnos, a kérdező bárkit titulál is fogyatékosnak, csak magát minősíti. Elég negatívan...
2020. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
74%

Nyuszika... Nyugodj le. Senki nem mondta mit csinálj vagy mi ne csinálj.

Egyszerűen fogadd el, hogy NINCS RÁ MÓD, hogy kiderítsd kik a biológiai szüleid.

Elhiszem, hogy kíváncsi vagy, de a rendszer éppen azért olyan amilyen hogy SOHA NE DERÜLHESSEN KI. Dolgozd fel.

És azzal, hogy seqqfejezel itt mindenkit csak önmagad minősíted.

Mellesleg sem nem pár órás se nem pár napos nem lehettél amikor örökbefogadtak.

Mert a rendszer akkor is máshogy működik.

Mondd, ezen mit nem értesz? Hogy magyarázzuk el neked, hogy fel is fogd!?

2020. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 A kérdező kommentje:
Normális hangnemben leírja századjára ugyanazt. Nem érdekel, de ezt már írtam előtte, de csak folytatja.. Annyira..ahh..nem is mondok semmit
2020. nov. 18. 12:06
 34/82 A kérdező kommentje:

De, biztos van módja. Csak akik nem tudnak segíteni, azok le akarnak beszéni róla, meg belekötnek a kérdésbe. Ennek mi értelme van?? Senkit nem érdekel, vagy, akit igen, az ne itt akarjon ilyen üziket kapni..


Nem vagyok köteles beszámolni arról, hogy miért akarom megtalálni őket, semmi közötök hozzá és jogotok se azon kiakadni és cs*sztetni engem azzal, hogy szerintetek nem jó ötlet. Nem érdekel, komolyan mondom!

2020. nov. 18. 12:11
 35/82 anonim ***** válasza:
94%

Mikor, melyik korházban adtak le?

Hogy hívják az örökbe fogadóidat?

Miért gondolod hogy egy random ember tudja kik a szüleid anélkül hogy bármi konkrét infót megadnál?

2020. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 A kérdező kommentje:

Nem mindennapi jelenség, hogy inkubátorban hagynak gyereket.. Amúgy meg nem az volt a kérdés, hogy ,,Tudja valaki, hogy ki szült?", hanem, hogy van-e valakinek ötlete, hogyan lehet kinyomozni..

2004-ben történt.

2020. nov. 18. 12:17
 37/82 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező,ne legyél már ennyire óvodás! Aki azt írta, hogy lehet, tudja, ki szült, akit kéred írjon privátot, csak trollkodott.
2020. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
57%

A mai szabályok szerint 6 hetes korig meggondolhatja magát az életadó. De azt már senki nem említette, hogy a gyereket ez idő alatt is ki lehet helyezni az örökbefogadó szülőkhöz, ha ők szeretnék. A meggondolás rettenetesen ritka, főként az inkubátoros babáknál. Emiatt sok örökbefogadó úgy dönt, hogy szeretné hazavinni a kicsit, amint lehet és vállalja a kockázatot, hogy esetleg 6 héten belül el kell válniuk.

Egyáltalán nem ritka, hogy az örökbefogadó szülők már a kórházból hazavihetik a néhány napos újszülöttet, és ha a kórház engedi, akár az anya be is feküdhet vele.

Az inkubátor azonnali hatályú hivatalos lemondásnak minősül, tehát elvileg azonnal lehet értesíteni a szülő jelölteket, ha van rá kapacitás.


Nem mondom, hogy amit a kérdező ír az igaz, csak azt, hogy ma elvben lehetséges. Nem tudom, hogy 16 évvel ezelőtt is ugyanígy működött-e a rendszer.

2020. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, szerintem totál kattant vagy. Nem ejtettek fejre véletlenül, amikor kivettek az inkubátorból?
2020. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
61%
De, és egy csöppet sem szimpatikus...
2020. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!