Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a 25...

Mit szólnál ahhoz, ha a 25 éves lányod elmondaná neked, hogy egyszer pár éve terhes volt, de nem akarta megtartani és elment abortuszra?

Figyelt kérdés
Zavarna téged, ha akkoriban nem mondta el?

2020. dec. 14. 12:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 anonim ***** válasza:
93%

#30 Mindenkinek meg lehet, van aki szerint az évi 1 abortusz is normális, szerintem csak az ha mondjuk életében 1x (max 2x előfordul), szerinted az ha egyáltalán nem megy el abortuszra.

Ez még oké is, de szerintem az kicsit erős hogy valaki emiatt tagadná ki a saját gyerekét (nem tudom már hogy azt te írtad-e) és közben meg mártírkodik hogy gyilkos egy meg nem született élet miatt, miközben ő ezt élő felnőtt gyerekével ezt tenné és ezért akadtam ki

2020. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 anonim ***** válasza:
14%

Én szomorú lennék.

De tudom mindenki lepontozhat mert itt ünnepelni kell az abortuszt mint a női önrendelkezés csúcsát.

2020. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/129 anonim ***** válasza:
91%

32-es:

Itt nem azért vannak lepontozva az abortuszellenesek, mert nem tudjuk megérteni őket... hisz ilyen dolog miatt mindenki szomorú lenne, bár lényegesen a abortuszt átéltet kell sajnálni. Csupán amiket írnak (kitagadná a lányát / erőltetné, hogy megszülje és örökbe adja / vád, hogy megölte a saját gyerekét / soha többé nem beszélne vele stb.) az ami lepontozásra ad okot. Én legalábbis nem értem, hogy miért tudják ennyire elítélni a saját gyereküket a felelős gondolkodása és döntéshozása miatt, míg önmagukra képesek anyaként tekinteni ilyent írva.

2020. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 anonim ***** válasza:
8%

32 vagyok.

Hát a kitagadas/nem beszélek szerintem is hülyeség, hiszen nagyon fontos a megbocsátás, nincs jogunk büntetni ezért egy felnőtt felelős embert ki a gyerekünk.

De azért én nem ezt látom a felelős gondolkodás példájának, és én sem tudnék szabadulni attól a gondolattól, hogy eldobta, megolte a gyereket.

Én próbálom úgy nevelni a gyerekeim, hogy sose kerüljenek ilyen helyzetbe, de ha mégis, akkor kapjanak támogatást hogy a kevesebb karral járó utat valaszthassak és az szerintem az élet és a felelősségvállalás.

2020. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/129 anonim ***** válasza:
10%
Hatalmasat csalódnék benne amiért felelőtlen és buta volt, én nem ilyen gyereket neveltem.
2020. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/129 anonim ***** válasza:
9%
33as, igen sajnáljuk az abortuszt átélt magzatot. A nőt nem, hiszen az ő döntése volt az abortusz mint ahogy az is ha normális védekezés nélkül tette szét a lábát. Nem kell sajnálni, gondolom egyiknél se tartották a nagykést a torkához.
2020. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/129 anonim ***** válasza:
92%
És 2020-ban még mindig vannak olyan emberek akik azt hiszik hogy akármilyen védekezési módszer 100%-os védelmet nyújt, és nem lehetnek balesetek👏
2020. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/129 anonim ***** válasza:
15%
És 2020 ban valaki még mindig elhiszi hogy évi 30 ezer baleset történik...
2020. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 anonim ***** válasza:
83%
36 sajnos abortuszt átélt magzat nincs.
2020. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/129 anonim válasza:
93%

Első körben mindent meg fogok tenni, hogy ha majd a gyermekem lesz maximálisan bízzon bennem és soha ne érezze kellemetlenül magát, esetleg szégyenben, stb.

Ha hibázik, ha baj van, bármi akkor hozzám akármikor fordulhat.

Szerencsére egy tökéletes anya-apa van mellettem, akik eszerint is neveltek, a mai napig mindent megosztok velük.

A kérdésre a válaszom: szomorú lennék, leginkább amiatt, hogy meg kellett járnia ezt az utat, és hogy milyen hatással lehetett a lelkére, volt akinek elmondhatta? Volt akiben támogatásra lelt?

Megkérdezném, mi történt, miért döntött így és ELFOGADNÁM. Ennyi.


27N, abortusz után 1 hónappal.

Szüleim az első pillanattól elfogadták a döntésem, mindenben mellettem álltak és állnak is.

2020. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!