Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem mondták meg a szüleiknek, hogy mennyit keresnek? Nem reagáltak rosszul erre a szülők?

Figyelt kérdés

Mivel az én anyukám rendkívül anyagias és nagyon szeret a zsebemben turkálni, úgy döntöttem, nem mondom meg neki, mennyit keresek. Most váltok munkát és tudja, hogy interjúzom. Nyilván meg fogja kérdezni, hogy mennyit ajánlottak, de nem szeretném elmondani neki(k).

Ismervén őt, tartok tőle, hogy megsértődik. Nektek elfogadták ezt a döntést a szüleitek, vagy volt belőle esetleg konfliktus?



2021. jan. 13. 15:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%

Amíg otthon laktam megmondtam, ma már nem mondok pontos összeget, csak azt hogy jól keresek, meg átlagosan.

Nyilván nem mondja, de látom a fején, hogy zavarja.

2021. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy nem értem, miért kell erre rákérdezni. Lányom egyetemre jár, ösztöndíjat kap, mert nagyon jó az eredménye. Én SOHA nem kérdeztem, hogy mennyi. De az anyám igen (tőlem kérdezi, mennyit kap a lányom). Mondtam neki, hogy nem tudom, és nem is kérdezem tőle, de anyám ezen csodálkozik.
2021. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Igen, 8-as, hasonló nálunk is. Nem élek velük természetesen, de elvárja, hogy drága ajándékokat vegyek nekik, meg testvéreimnek, mondván, ha magamtól nem sajnálom, tőlük se sajnáljam.

Annyira elegem lett, nem akarom már, hogy tudjanak a fizetésemről.

2021. jan. 13. 16:20
 14/35 anonim ***** válasza:
21%
Minden nőnek a felét kell csak mondani! Ez az egyik. A másik, hogy ha a szüleid elmondják, hogy a család anyagi helyzete milyen, akkor illik. Ha ők sem kötik az orrodra, akkor te sem. Nyilván tabu a családban:-)
2021. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudja, és direkt nem mondom meg neki, senkinek a családból. Mondjuk én más okból: Svájcban dolgozom, és itt sokkal drágább is az élet, persze jobban is keresek. De ha megmondanám, hogy mennyit, abból nekik az jönne le, hogy én itt annyira királyul élek, nem pedig az, hogy tb-t is kb. hússzorannyit fizetek, mint otthon.
2021. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%

"ha a szüleid elmondják, hogy a család anyagi helyzete milyen, akkor illik. "


Ezzel nem értek egyet.

2021. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
93%

Korábban én is elmondtam, most már én sem. Szintén anyagias szülő. Tőlem csak testvérem felé volt elvárva a nagylelkűsködés. Én ugye dolgozom már, ő meg még kiskorú, tudták, hogy jól keresek, aztán leadták a rendelést.

Én egy emelés alkalmával döntöttem úgy, hogy nem mondom el. Azt elmondtam, hogy emeltek, de azt nem, hogy mennyit.

Az én anyám személyes sértésnek vette. Megkérdezte, hogy miért nem mondom el, én meg annyit mondtam, hogy "mert úgy döntöttem, hogy nem akarom, csak a férjem tudja a pénzügyeimet és a bankárom". Meresztgette a szemeit, de nem érdekelt.

2021. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
93%

""ha a szüleid elmondják, hogy a család anyagi helyzete milyen, akkor illik."


Ez a szülők döntése, hogy elmondják-e vagy sem. Attól még nem köteles a másik fél is elmondani.

2021. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

Az a vicc, hogy régebben én is elmondtam, és nem is láttam ebben semmi rosszat. Aztán anyám elkezdte ellenem fordítani a dolgot. Ő mondjuk nem úgy, hogy elvárta volna, hogy vegyek nekik ezt meg azt meg drága ajándékot. Inkább úgy, hogy elkezdte "beosztani", hogy mire költsek, mire tegyek félre, miért vettem ilyen cipőt, stb. Mindezt úgy, hogy kb. erkölcsi alapja nem volt rá, mert nekik aztán apámmal soha nem volt félretéve egy fillérük sem, szóval eleve nem volt hiteles, amikor a spórolási tanácsait osztogatta.

Most már semmit nem mondok (amúgy is szabadúszó vagyok, egyszer van nagyobb bevétel, máskor hónapokig semmi, ezt kell szétterítenem egész évre, adókat fizetek, stb, meg amúgy is semmi köze senkinek.)

2021. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
86%

Én anyukámnak német fizetésem mivel most ott élünk nem mondom el.

De míg Magyarországon laktunk azt elmondtam.igaz nekem saját családom van így mindig arra költötem .

2021. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!