Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem mondták meg a szüleiknek, hogy mennyit keresnek? Nem reagáltak rosszul erre a szülők?

Figyelt kérdés

Mivel az én anyukám rendkívül anyagias és nagyon szeret a zsebemben turkálni, úgy döntöttem, nem mondom meg neki, mennyit keresek. Most váltok munkát és tudja, hogy interjúzom. Nyilván meg fogja kérdezni, hogy mennyit ajánlottak, de nem szeretném elmondani neki(k).

Ismervén őt, tartok tőle, hogy megsértődik. Nektek elfogadták ezt a döntést a szüleitek, vagy volt belőle esetleg konfliktus?



2021. jan. 13. 15:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
94%
8-as vagyok. A szülőmnek annyira alacsony a nyugdíja (hamar nyugdíjba ment, meg alacsony is volt a fizetése), hogy abból csak a rezsi telne ki, meg tíz napi kaja, a többit nekem kell kipótolnom, mert már nem munkaképes, és megfagyna meg éhen halna. Gyakorlatilag 25 éve eltartom. Emiatt kezeli úgy az anyagi ügyeimet, hogy azok az övéi is.
2021. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
82%

22-es, ez nagyon szomorú és igazságtalan helyzet, sajnálom.


Többieknek: a ti szüleitek elfogadták, hogy nem mondjátok el nekik?

2021. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%

Ja, bocs, 18-as es 23-as vagyok. Mert ugye nekem anyám kiakadt rendesen. Kíváncsi vagyok, másoknál is volt-e ebből sértődés.

Engem rendesen meglep, hogy ennyien nem mondják el. Mindig azt hittem, ezt megbeszélik a családok, és csak én vagyok ilyen kis "szemétláda".

2021. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
86%
Én elmondtam nekik, csak nem az igazat. Kb 70%-át vallottam be, így is volt döbbenet, hogy többet keresek, mint anyám. Azóta emeltek is, nem szóltam nekik róla. Egyébként nem szólnak bele, hogy mire költök és nem is akarnak belőle. Engem egészen az első teljes állásomig támogattak is zsebpénzzel, ezért mindenképp mondani akartam nekik egy megnyugtató összeget, hogy tudják, már tényleg nincs szükség segítségre.
2021. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
93%
Az baj lehet, ahol több testvér van, és valamelyik nem áll jól anyagilag, mindegy mi miatt, akár mert szerencsétlen, és nem bír érvényesülni, akár mert elissza, ha a szülő tudja, hogy a másik testvérnek több van, megzsarolhatja, hogy adjon a tesó családjának. Akár évekig való anyagi támogatást is ki lehet így zsarolni.
2021. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom nálunk nem tabu téma a kereset én is tudom hogy anya mikor mennyit keres ő is tudja mennyit keresek a barátaim rokonaim is tudjak mennyit keresek és én is tudom hogy ok mennyit keresnek bár mi ettől függetlenül nem turkalunk egymás penztarcajaban de ha felmerül a munka akkor ez is szoba kerül amúgy meg neten minden fizetes fent van kb
2021. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
91%

21!


Eh a sajat hülyeséged, már ne is haragudj. Lehet mondani, hogy anyu, fizetem a rezsit, a kaját, és ennyi. Nincs extra.

2021. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
58%
A pénz a legtöbb családban tabu téma. Attól függ, mi az oka, amiért tudni szeretné, inkább kérdezd meg az okát, mi miatt aggódik?
2021. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
28, leírta a kérdező, miért akarják annyira tudni.
2021. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Savlekotő ***** válasza:
Mond hogy munka nélküli vagy és nincs pénzed anyuci alá a luxust pakolni mehet dolgozni,de gondolom azt nem szokott,de nem minden nő ilyen szerencsére.
2021. jan. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!