Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hany evesek voltak a szuleid...

Hany evesek voltak a szuleid mikor világra jöttél? Ez valahogy befolyásolta az eleted?

Figyelt kérdés
Pl. en a sajat baráti tarsasagomban ugy vettem eszre, hogy akit az anyja 20-25 eves korában szülte, az nem nagyon van megnevelve. Otthon is zurok vannak, felelőtlen a szülő stb. Akit meg idősebb korukba vallaltak be a szülők, ott meg sokszor valamelyik mar meghalt érettségi elott, konzervatívak a szülők, szigorúak. Ilyesmire gondolok
2021. febr. 1. 22:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
90%
Anyám 30 volt apám meg mittudomen. Eléggé befolyásolta mert apám le is lépett sose tartottuk a kapcsolatot. Azóta asszem már halott. Rajottem, hogy nekem gyerek nem kell, azonnal elronthatja a kapcsolatot aztán vagy szenvedsz egy rossz családban, vagy szétszakadtok, ami nem megoldás a gyereknek.
2021. febr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
39%

Én nagyon késői vagyok!

Igaz, hogy apám 39, anyám pedig 37.5 éves volt, de ebbe az is beleszámít, hogy mennyit gürcöltek az életben, mert az annyi pluszt tesz rá az öregedésre. Így sajnos nagyon nem sokáig tudják eltartani az életképtelen embrió "fészeklakó" fajtámat, és igaz hogy anyai részről van 2 testvérem, de ők nem törődnek velük és bennem látják a reményt, hogy én tartom el őket. Az én vállamat nyomja a súly...! Milyen rossz legkisebbnek lenni a családban! Bezzeg ha apámnak (aki most lassan 60 lesz) lehetősége lett volna jobban tanulni pl. orvosnak, el tudná/tudnám/tudnánk nyomni a pénzéhségemet. Persze apám szülei 24 / 22 évesek voltak, amikor ő született

2021. febr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
71%
Anya 30, apa 32. Nem befolyásolta.
2021. febr. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
81%

Nekem anyum 43, apum 31.

Nem tudom, hogy a kornak tudható-e be, de édesanyámmal nem tudtam sok mindent megbeszélni, voltak tabu témák, sok dolgot kissé konzervatívan fogott fel.

Ezenkívül rengeteget dohányzott, és pici korom óta féltem attól, hogy beteg lesz. Ez be is következett, és amikor 22 éves voltam, rákban elhunyt.

Egyébként 17 év házasság után váltak el, és sokat veszekedtek a szüleim.

Akinek jó gyerekkora volt, és élnek még a szülei, becsülje meg és legyen hálás érte!

2021. febr. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
73%

anya 19, apa 43

90es évek közepén


egyikük sem túl konzervatív, de azért elég sok tekintetben szigorúan voltam nevelve

2021. febr. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
63%
Apám 19, anyám 28. Nem befolyásolta sehogy. Minden OK volt. 26F
2021. febr. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
84%

Anya 30,apa 36 volt amikor születtem,a szüleimben azt szeretem,hogy nem voltak maradiak,mertek beszélni a szexről a védekezésről, nőgyógyászról, terhességi tesztről, abortuszról, menstruációról,volt,hogy apa ment le venni tampont anyának

Volt,hogy apa vette meg a fogamzásgátlót nekem,mert anya még nem ért haza és elfelejtett pénzt kitenni az asztalra a gyógyszerhez.


Ha kértem valamit apa anya leült velem és elmondták,hogy ők ennyit és ennyit keresnek, ennyi a fix kiadás,ennyi pénz marad minden másra és havonta csak egy 10 ezer Ft tudnak félre tenni arra a dologra amit szerettem volna,lehet,hogy 4-5 hónapot kellett rá várják,de megkaptam,volt olyan is,hogy vártam 4-5 hónapot mondtam anyának,hogy átgondoltam és úgy érzem mégse kell. Azt a pénz félretették nekem jogsira autóra,stb...

2021. febr. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
82%

Anya 20 volt,mikor a tesómat szülte, nálam 23. Szintén átlagosnak nevezhető volt 88'- ban. Kb.egyedül nevelt,mert míg el nem váltak is,apámnak kb.annyi szerepe volt,hogy megcsinált. Sosem foglalkozott velünk,meg kb.többet láttam részegen mint józanon. 11 voltam mikor váltak,onnantól magunk voltunk.

Nem lettünk elzüllöttek, 20 évesen már dolgoztam, saját lábamon nagyon hamar megálltam,hogy anyának is tudtam segíteni is ha kell. Anya nagyon erős, kitartó nő, nekem egy példakép. Tisztelem az embereket, jó nevelést kaptam, segítő szakmám is van,amit imádok (nővér vagyok).

Szomszéd nő 40 évesen szült meg egy beteg gyereket,akiről hamar megmondták,hogy baj lesz vele ő azért se vetette el,mert neki egy gyerek nem.elég.. megszülte önző módon, a gyerek meg itta/issza a levét.. a nő egy alulszoc bunkó,a gyerekeivel ordít (k.va anyád és társai) néha verte is őket. Neveletlenek és alpáriak. Na pedig neki már volt tapasztalata.. szóval szerintem nem a kor számít,hanem az,mennyire jól nevelt maga az anyuka is. Az anyai nagymamám volt a legokosabb,legbölcsebb angyal akit ismertem. Nem véletlen lett anyám is olyan,amilyen.

2021. febr. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
81%

33 évesen szült, bölcsebb nem lett tőle anyám, mondjuk mentális beteg, nem is várható.

Kamaszként rossz volt, bennem tomboltak a hormonok, neki meg akkor volt menopauzaja igy benne is. Kimondottan jól viselkedő kamasz voltam, nem ittam, nem cigiztem, nem buliztam, jól tanultam, de így is naponta üvöltöztünk egymással.

2021. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
78%
35 és 38, ez kiugró volt akkor még. Nem befolyásolt semmiben, ami probléma adódott, azt nem a kor okozta. A testvérem anya 17 éves korában született, ő is becsülettel, normális emberré lett nevelve. Annyi a különbség, hogy ő sokkal egyszerűbb anyagi körülmények közt nőtt fel, mert nem volt tervezett gyerek (de alapvető dolgokat szerencsére neki sem kellett nélkülöznie).
2021. febr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!