Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hany evesek voltak a szuleid...

Hany evesek voltak a szuleid mikor világra jöttél? Ez valahogy befolyásolta az eleted?

Figyelt kérdés
Pl. en a sajat baráti tarsasagomban ugy vettem eszre, hogy akit az anyja 20-25 eves korában szülte, az nem nagyon van megnevelve. Otthon is zurok vannak, felelőtlen a szülő stb. Akit meg idősebb korukba vallaltak be a szülők, ott meg sokszor valamelyik mar meghalt érettségi elott, konzervatívak a szülők, szigorúak. Ilyesmire gondolok
2021. febr. 1. 22:44
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
90%

Én 92ben születtem, anya 20 volta, apa 25. Az első 3 évemre nem emlékszem, akkor halt meg apukám. 4 éves voltam, mikor nevelőapám hozzánk költözött. Ő annyi idős, mint anya, akkor volt 24.

Én tudtam mi az a fegyelem. Ha 10ig engedtek el, 9:59kor már otthon voltam. Ha anya mondott valamit, azt megcsináltam. Most van egy állásom, kiegyensúlyozott házasságom, saját házunk, autóink. Magyarán bejött az élet. (22évesen költöztem el)


Hugom 10 évvél fiatalabb nálam. Tehát anya és nevelőapám 30ak voltak, mikor született. Drogozik, lop, hazudik. 18éves, már 2x vitték be bilincsbe a rendőrségre.


Kisebbik húgom 13 éves. Tehát 35 volt anya meg nevelőapám.

Suliba bukásra áll mindenből, versenytáncol, ennek következménye, hogy még a boltban is úgy riszálja magát, mint egy k..a...

Szófogadatlan, a szobáját képtelen rendben tartani, ha pl 4re haza kellene érnie, hazaesik 6kor és ő van megsértődve, mert ki vannak rá akadva. A telefonja az élete, anélkül 10 percig nem létezne.

Szeretem, imádom, de ő már totál más világ mint én.


Ugyan azok neveltek minket, mégis ekkora szakadék van köztünk. Nem tudok magyarázatot adni rá, mi ennek az oka.

2021. febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
91%

Anya 30 éves volt, Apa 36 éves volt, mikor megszülettem. Kifejezetten régimódi felfogásuk volt, legalábbis apának biztosan, ezért mindig a gyereknek kuss volt a neve, anya meg mindig apától félt. Nem volt annyira rossz a helyzet, mert tisztelettudó gyerekek voltunk, de semmit nem lehetett velük megbeszélni, így azért elég távolságtartóak voltunk. Amíg minden az elvárások szerint mentek, addig nem volt gond, mi meg ritkán mentünk széllel szemben.

Ettől függetlenül szerintem ez nem a kor miatt alakult így, inkább a szüleim kapcsolata miatt. Anya sose mondott nemet apának, így mi sem, stb stb.

2021. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
97%
Anyu 23 volt, apu meg 27 mikor születtem. Csodás gyerekkorom volt, annyival bélyegezte ez meg a sorsom, hogy én is fiatal anyuka akarok lenni. Eddig mindenben sikerült tudat alatt "lekopizni" anyuék életét, viszont most a házasság-szüléssel lemaradok. Párom van már 6 éve, de még nem kérte meg a kezem. A gyermekvállalással is várni akar. 22 vagyok és kb 25 éves koromig már mindenképp nagyon szeretnék anyuka lenni! :)
2021. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
87%
33 és 30, a tesóm esetében viszont 12 évvel fiatalabbak voltak. Hogy befolyásolta-e ezt nem tudom, hogy miben lehetne lemérni, szerintem nem.
2021. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem csak az életkortól függ, hanem a szereplők személyiségtől is. Mert ha megnézünk egy mindegy hány éves házaspárt, születik 1-1.5-2 év korkülönbséggel két gyerekük, azok teljesen különböző emberek lesznek. Ismerek nagyon konzervatív fiatalt és fiatalos, modern negyvenest is. A saját példámról annyit tudnék kiragadni, hogy 24, 31, 40 éves voltam mikor szültem a gyerekeimet. Szerintem a kicsi a legszerencsésebb a három közül, mert anyagilag már sokkal stabilabbak voltunk, mikor született, sokkal türelmesebb, nyugodtabb voltam-vagyok és van még nagy, mára már felnőtt testvére ami a fejlődésében döntő jelentőségű volt. A legnagyobb meg nagyon életrevaló, mert kis korában nem volt egyszerű az életünk egyedülálló anyaként. Úgyhogy szerintem ez sokkal összetettebb dolog, hogy csak a szülők életkorát kiragadva lehetne bármit is eldönteni.
2021. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
87%

35 és 40 évesek voltak.

Igen, konzervatívak voltak, kb. sehova nem engedtek el. (Az, hogy megkövetelték a tanulást, az nem volt baj, eszem volt hozzá, szóval csak jót tett.) Anyám viszont rettenetesen "túlféltett".

A 30-as éveim második fele viszont már az öregedésükről, az egyre több segítségről, az ápolásukról szóltak.

Jó szülők voltak, de nagyon sokszor kívántam, bárcsak legalább 5-5 évvel lettek volna fiatalabbak, az egész életem máshogy alakulhatott volna...

Akartak még kistestvért is, szerencsére letettek róla.

2021. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 30 (apukám) és 38 (anyukám) évesek voltak a szüleim mikor megszülettem. Szerintem alapvetően jó szülők, de sokszor eszembe jutott és jut most is, hogy mi lett volna, ha pár évvel fiatalabbak. Van egy idősebb testvérem és pl. őt is teljesen máshogyan nevelték mint engem, vele sokkal többet foglalkoztak és akkor még ők is aktívabb életet éltek pl. kirándultak, voltak ilyen baráti családos összejövetelek, nyaraltak, sportoltak stb. Velem már semmi ilyesmi nem volt, soha nem mentünk sehova, soha nem csináltunk semmit és velem is lényegesen kevesebbet foglalkoztak, kevésbé érdekeltem őket. Ezt lehet úgy is értelmezni, hogy lazák és engedékenyek voltak, milyen jó, azt csinálhattam amit akartam stb., de közben engem még is zavart, mert sokszor úgy éreztem, hogy magamra hagyva bizonyos kérdésekben és nem kapom meg tőlük azt a törődést, támogatást, amire szükségem lenne.
2021. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
36%
#22 Nyilván itt is én vagyok az a szerencsés, aki nem csak bánja, hogy olyan késői, de még hozzáteszem hibásan is születtem, úgyhogy a 7 évig tartó fülbetegségem rohadtul befolyásolta az életemet, úgyhogy aki pontozni akarja azt a #22 választ, az próbáljon meg olyan 1.5 cm-rel balra célozni!!
2021. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
71%
Anyám 30, apám 29, de harmadik gyerek vagyok. Az elsőt 26 éves koruk körül vállalták. Az elején elég szigorúak voltak, de minél több gyerekük lett és minél idősebbek lettek annál inkább lazultak. Nagyon jó a kapcsolatunk, kiváló szülők. Kistesóm későn jött, 40 felett voltak már, nála azért már túl lazák voltak, de szerencsére nem látta kárát ennek a tesóm.
2021. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

26 volt édesanyám, 29 édesapám.

Húgom 7 évvel később született.


Mindketten normális nevelést kaptunk, szép gyerekkorunk volt.

2021. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!