Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyám kiakadása a...

Jogos anyám kiakadása a jogosítvány vagy érettségi kérdésben?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok orvosira akarok majd menni. Sajnos a felvételiként elvárt 2 tárgyból nem fog menni egyszerre az emeltszintűzés. Ezt fel is adtam, mert nincs időm a különórák és a jogsira készülés (kreszvizsga már sikerült) mellett annyit tanulnom.

Apám azt mondja teljesen jól gondolom, lesz jogsim, ne is adjam be most sehova a jelentkezésem, és majd jövőre felkészülök a másik tárgyból is alaposan. Csak egy okjs tanfolyamot végezzek el.


Anyám azonban teljesen kiakadt, és kiabált velem, hogy mit képzelek elrontom az életem, hagyjam a jogsit most és emeltszintű érettségire készüljek helyette. Nem vele élek. Nem értem a kiakadását, én biztosra akarok menni.

Szerintetek is nekem van igazam?


19 F



2021. febr. 12. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy az orvosin(meg úgy általában felnőttképzésben), egyszerre több, nem csak kettő tantárgyból kell készülni hasonló mennyiségű tananyagból félévente. Próbáld meg a jogsival együtt. Maximum nem sikerül és csúszol, de ha nem próbálod meg, akkor nem is adod meg az esélyét.
2021. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
9%
Amondó vagyok, ha van jogsid azért az már sok gondot megold, főleg ha kapsz is egy autót. A legtöbb munkához előnyt is jelent. Bár ennek szerintem semmi értelme, hogy azért nem tudsz kettőből emelt szintűzni, mert csinálod a jogsit. Simán összeegyeztethető a kettő, még a külön órakkal is, mert jogsit nem 4 órában csinálod, heti hatszor mondjuk. De ettől függyetlenül, ha te úgy érzed, hogy ez neked sok lenne így, akkor halassz egyet nyugodtan. Főleg így, hogy apukád is mondta, hogy nyugodtan halaszthatsz csak, akkor abban az egy évben csinálj meg valami Okj-s képzést. Ezzel nem, hogy nem elcseszed az életeted, hanem pont, hogy jobbá teszed. Ha lesz még egy plusz szakmád, több lábon tudsz majd állni. Meg ha kell, akkor könnyebben találsz munkát is az egyetem melett, mint egy sima érettségivel. Szerintem mindenképpen úgy csináld, ahogyan apukád javasolta. Lesz egy plusz dolog amihez értesz majd és ezzel te magad is több leszel. 😄
2021. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
91%
Ên Anyàddal értek egyet.
2021. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is anyádnak van igaza, felvételi most van, jogsit bármikor szerezhetsz.
2021. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem tudsz egyszerre felkészülni két emelt érettségire, akkor teljesen felesleges felvetetned magad orvosira.
2021. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
92%
Annyira sürgős 19 évesen a jogis?
2021. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
84%
*jogsi
2021. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
95%
Én a 11-essel értek egyet. Számos jó barátom orvosira ment, és bizony ők is egyszerre csinálták a dolgokat és jó eredményeket értek el az emelt kémián és bioszon egyaránt. Ennek ellenére volt közülük olyan, (2 is) aki nem bírta az orvosit. Tehát ha már téged most ez megállít és ezért akarsz egy egész évet csúsztatni akkor kösd fel a gatyád, mert az orvosin SOKKAL többet kell majd tanulnod mint most emelt érettségikre. Éppen ezért az anyukáddal sem tudok egyetérteni, mert ha most, az érettségire való készülés mellett nincs időd a jogsira, akkor az orvosi mellett mégannyira sem lesz.
2021. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
93%

Ha ennyit nem bírsz, az orvosit felejtsd el, ott jóval több nyomás alatt leszel. Vagy majd 40 éves korodig halasztgatod a vizsgákat, ami nem fér épp bele? Utána 70 éves korodra szakorvos is lehetsz.

Csináld egyszerre a két emeltet és a jogsit és tekintsd próbatételnek. Puhapötsök nem valók orvosnak, gondolom a 24 órázás se tetszene, mert fárasztó.

2021. febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 Laylah ***** válasza:
87%
2 év alatt kell letenni a jogsit, ráérsz.
2021. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!