Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyám kiakadása a...

Jogos anyám kiakadása a jogosítvány vagy érettségi kérdésben?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok orvosira akarok majd menni. Sajnos a felvételiként elvárt 2 tárgyból nem fog menni egyszerre az emeltszintűzés. Ezt fel is adtam, mert nincs időm a különórák és a jogsira készülés (kreszvizsga már sikerült) mellett annyit tanulnom.

Apám azt mondja teljesen jól gondolom, lesz jogsim, ne is adjam be most sehova a jelentkezésem, és majd jövőre felkészülök a másik tárgyból is alaposan. Csak egy okjs tanfolyamot végezzek el.


Anyám azonban teljesen kiakadt, és kiabált velem, hogy mit képzelek elrontom az életem, hagyjam a jogsit most és emeltszintű érettségire készüljek helyette. Nem vele élek. Nem értem a kiakadását, én biztosra akarok menni.

Szerintetek is nekem van igazam?


19 F



2021. febr. 12. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
75%
Majdha eldöntötted hogy a kocsikázás vagy a orvosi a fontosabb, akkor érdemes erről beszélni. Ezzel a hozzáállásoddal nem leszel hosszú palyafutású az orvosin..
2021. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim válasza:
17%
Neked van igazad. OKJ-s tanfolyamok elvileg már nincsenek, szakmát a szakképzési centrumokban kell tanulnod, estenként. (bár ezek 2 évesek) Közben készülj fel az emeltre, tanulj, művelődj. Sok sikert!
2021. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
82%
Biztos te akarod ezt az orvososdit? Mert egyébként nem is értem a problémádat. A jogsi a nyáron símán meglesz. Azt meg, hogy emeltezel nem a múlt héten tudtad meg. Próbáld meg az emeltet és ha nem sikerül, majd gondolkodsz tovább.
2021. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk a 33-as mond valamit. Miért kezdted el a jogsit, ha tudtad, hogy két emelt kell majd?

Mindenesetre én is azt mondom, hogy anyukádnak van igaza. A jogsi várhat, egy kieső év alatt viszont NAGYON könnyű elszokni a mindennapos tanulástól. Igen, lehet jönni a csodatörténetekkel, de ha te már most megfutamodsz anélkül, hogy megpróbáltad volna, akkor nem hiszem, hogy pont te leszel az, akit a SAJÁT motivációja hajt majd előre, hogy rendszeresen készüljön, gyakoroljon és lehetőleg nem csak az egy db érettségi tárgyból, hanem pl a másikból is, mert különben sokat felejtesz.

2021. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
96%
Ugye tudod, hogy milyen nehéz az orvosi. Ha képtelen vagy letenni két emelt szintű érettségit azonos évben, az nem jó jel az alkalmasságodat illetően. Oda olyan emberek mennek nagyrészt, akiknek ez nem jelent ekkora problémát.
2021. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
92%

Ha a kresz megvan, akkor tanulnod mar semmit nem kell. Eljarsz vezeto orakra, amikor akarsz meg tudsz es annyi, majd atmesz a vezetesi vizsgan. Mar nincs kulon rutin vizsga sem, hanem egyben van az egesz. Ezt mar kikapcsolodasnak, vagy hobbinak mondanam.


2 emeltszintu erettsegi nagyon messze van egy orvosi egyetemi targy vizsgajatol, vagy epp ZH-tol. Egy nem orvosi szakon, hanem egy atlag kozgazos szakon is 1 vizsga anyaga nagyobb lehet, mint az egesz 4 evi gimnazium osszes tantargyanak anyaga.


Szoval nem ertem mit kellene keszulnod a vezetesre. Ha te tudsz napi 8 orat keszulni egy emeltszinture, es mellette reggel elmesz 1,5 orat vezetni, az olyan, mintha barmi mas szabadidos elfoglaltsagod lenne.


Inkabb az van, hogy nincs kedved most kozkaztatni. Ha nem lesz eleg pontod, attol meg jelentkezhetsz emeltszinture, meg orvosira is es megnezheted legalabb, hogy milyen kerdesek vannak az erettsegin. A kovetkezo erettsegi periodusra meg jobban felkeszulsz azt jelentkezel ujra.Egyaltalan nem felkeszulni es nem is jelentkezni orvosira az olyan, mintha tenyleg semmit nem csinalnal, megcsak nem is kozkaztatsz. Azzal, hogy most jelentkezel es megprobalod az emeltet meg beadod a jelentkezest, legalabb tapasztalatot gyujtenel,amibol tanulnal.

2021. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
86%

Így van, ahogy a többiek is írják.Az orvosi brutál nehéz lesz, ha már most megfutamodsz...

A vezetésre tanulni nem kell, csak heti egy-kettő szabad óra. Ezt pedig meg lehet oldani .

2021. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
90%

A prioritásaid nem jók. Az érettségit tudtad, hogy most lesz, hát, kábé tizenkét éve.

Ha tisztában vagy vele, hogy nem megy egyszerre az ennyi felé szakadás, akkor nem most kellett volna belekezdened a jogsiba.


A két dolog közül az érettségi a fontosabb, én a jogsit halasztanám el, azt kb bármikor be tudod fejezni.

Az érettségit elhalasztani, mert nem megy... nos, gáz. Ráadásul ennél csak rosszabb lesz jövőre, a vírus miatt most sok helyen lazábbak.


Abban igazuk van a többieknek, hogyha nem bírod a nyomást, akkor érdemes végiggondolni, biztosan akarod-e az orvosit.

2021. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
97%
Az, aki jogsi miatt dobja az érettségit, az életben nem lesz orvos.
2021. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként két emelten parázol? Szakadok... Az SEMMI, lófütty, nem anyagmennyiség, öcsém.
2021. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!