Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyám kiakadása a...

Jogos anyám kiakadása a jogosítvány vagy érettségi kérdésben?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok orvosira akarok majd menni. Sajnos a felvételiként elvárt 2 tárgyból nem fog menni egyszerre az emeltszintűzés. Ezt fel is adtam, mert nincs időm a különórák és a jogsira készülés (kreszvizsga már sikerült) mellett annyit tanulnom.

Apám azt mondja teljesen jól gondolom, lesz jogsim, ne is adjam be most sehova a jelentkezésem, és majd jövőre felkészülök a másik tárgyból is alaposan. Csak egy okjs tanfolyamot végezzek el.


Anyám azonban teljesen kiakadt, és kiabált velem, hogy mit képzelek elrontom az életem, hagyjam a jogsit most és emeltszintű érettségire készüljek helyette. Nem vele élek. Nem értem a kiakadását, én biztosra akarok menni.

Szerintetek is nekem van igazam?


19 F



2021. febr. 12. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
94%

Bocsi kerdezo, ezt most minden rosszindulat nelkul irom, de ha most nem tudsz megcsinalni 2 emeltet, akkor orvosin hogy akarsz majd helytallni? Mert ez loszar ahhoz kepest, ami ott megy. Beszeltel orvosisokkal? Ha nem, szerintem kene, valoszinuleg nem nagyon tudod felmerni, hogy valojaban mivel is jar az egyetem. Egyetemi facebook-os csoportokban nyugodtan kerhetsz valakitol egy kis segitseget, szerintem nem fognak megenni, es szivesen elmondjak majd a tapasztalataikat :)

Egyebkent meg a jogsit nyugodtan tolhatod, semmi problemad nem lesz abbol, ha majd nyaron csinalod meg, erettsegi utan. Nincs igazad, es jobban tenned, ha most nem futamodnal meg a felelosseg elol, csinald meg az erettsegit, aztan meglatod.

Lehet, hogy nem lesz fenyes es fel se vesznek, de akkor legalabb mar latod, hogy mire kell szamitani, es max ujra megcsinalod az erettsegit azokbol a targyakbol, amik nem mentek.

Milyen kulonorakra jarsz? Ha nem kapcsolodik a tanulasodhoz, akkor nyugodtan lehetne hanyagolni is most azokat. Szokj hozza, egyetem mellett nem sok szabadidod lesz.

2021. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
98%

Ha a kresz már megvan akkor még mit akarsz a jogsira tanulni? Vezetni járhatsz nyáron is.

De amúgy ettől függetlenül, ha ekkora gond az érettségi, meg már fel is adtad mert jajj úgyse fog menni, akkor hanyagold az orvosit.

2021. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
95%
Ha választani kell a vélemények között, akkor anyádnak van igaza. Ha viszont saját véleményt kell megfogalmazni, akkor szerintem ugorj neki mindnek, jogsinak és a két emeltnek. Egyrészt a jogsira alig kell tanulni, ha az a kb. 50 óra (minden vezetéssel, felkészüléssel) problémát okoz, akkor felesleges az orvosira menned, nagyon hamar fel fogod adni. Másrészt meg nincs OkJ-s tanfolyam már, egy egész évet meg arra használni, hogy felkészülsz az emeltekre... az garantálja, hogy elszoksz a tanulástól, úgy még kevesebb esélyed lesz az orvosin.
2021. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
91%
Előre feladni gáz
2021. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
92%
Èn is azt mondom, hogy ha orvosira kèszülsz menni, akkor nem gond egyszerre kèszülni a jogsira és az èrettsègire. Ott sokkal több, és sokkal kemènyebb dolgok vârnak rád. Ha a kresz megvan, a vezetès màr nem jelenthet ekkora gondot. Munka mellett két hónap alatt megcsinàltam, ahogy sokan mások is munka, vagy tanulás mellett teszik. Ezt gondold át mielőtt jelenzkezel, nem rossz indulatból és nem bàntàsnak szànom.
2021. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
95%

Édesanyáddal értek egyet. A jogsit nyáron is be tudod fejezni.

Plusz utólag az érettségi fizetős. Idén 1 db emelt szintű 42.000 Ft.

És azokkal is egyet kell értenünk, akik szerint, ha most nem megy 2 emelt egyszerre, akkor az orvosi sem biztos, hogy a legjobb választás.

2021. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom miért ugrottak neked ennyien, nem is értem ezeket az indulatokat.

Szerintem itt felesleges azon agyalni kinek van igaza, mindenkinek más a jó vagy az igaz. Én azt tudom mondani, hogy ha úgy érzed, neked most jobb lenne így, akkor csináld ezt! Igen, leírták többen, hogy az orvosin sokkal több anyagot kérnek számon, mint 2 emelt érettségi, de szerintem ezt te is tudod.

Szerintem a motivációd hiányzik. Ha szívvel-lélekkel ezt akarnád, megcsinálnád a 2 emeltet mindent félredobva, és már 1-2 éve erre készülve.

Ki akarna OKJ-t, ha orvosnak készül?!

Nem inkább arra kell ez az 1 év, hogy biztosan tudd, bele akarsz-e kezdeni egyáltalán ebbe az egészbe?

Ha igen, akkor ehhez senkinek semmi köze, ezt neked kell tudnod.

Én elvégeztem egy szakot, amit a szüleim megköveteltek/erőltettek, aztán 30 évesen azon kaptam magam, hogy megint sulizom, vizsgázom, 35 évesen meg azon, hogy végre sínen vagyok és végre boldog vagyok, és azt csinálom, amit imádok.

Szerintem ha te is inkább még keresnéd az utad, akkor jól teszed, hogy 1 évet kihagysz, de ha szimplán lusta vagy tanulni, akkor inkább gondold át az orvosit.

2021. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
55%

Minek neked a jogsi? Hogy 1 hülyével több legyen az utakon?

Nem is beszélve arról, h orvosira készülsz és ekkora gond letenni azt a nyamvadt jogsit is? Mikor már szó szerint mindenkinek utánadobják, nem szűrik az alkalmatlanokat. Akkor hogy készülsz majd az orvosin a zh-kra, hogyan szigorlatozol stb.? Na a jövő orvosai XD Ezek fognak minket gyógyítani. :(

2021. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
89%

"Amúgy meg ha nem megy egyszerre két azaz KETTŐ emeltre felkészülni hogy fogsz orvosin egy vizsgaidőszakban 8-12 tárgyból sikeresen vizsgázni?"

Ez pont az az életszakasz, amikor az ember rengeteget tud teherbírás tekitnetében fejlődni. Nekem 17 évesen a napi 8 óra brutálisan soknak tűnt. Főiskolán a hétfői 10, meg a keddi 12 óra után sem éreztem fáradtnak magam. Gimi végzősként nagyon durvának tűnt az, hogy érettségi szóbelin egymás után kell 5 tárgyból vizsgázni. 2 évre rá meg én magam intéztem úgy a vizsgáimat, hogy egy héten belül lemenjen mind. Az, hogy valaki rutintalan végzősként még túl óvatos, vagy egyszerűen nincs tisztában a teherbíró képességével, nem jelenti azt, hogy majd nem fogja bírni.

2021. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
58%

Sosem leszel orvos.


Ez nem bántás, felkészítés!

2021. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!