Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyám kiakadása a...

Jogos anyám kiakadása a jogosítvány vagy érettségi kérdésben?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok orvosira akarok majd menni. Sajnos a felvételiként elvárt 2 tárgyból nem fog menni egyszerre az emeltszintűzés. Ezt fel is adtam, mert nincs időm a különórák és a jogsira készülés (kreszvizsga már sikerült) mellett annyit tanulnom.

Apám azt mondja teljesen jól gondolom, lesz jogsim, ne is adjam be most sehova a jelentkezésem, és majd jövőre felkészülök a másik tárgyból is alaposan. Csak egy okjs tanfolyamot végezzek el.


Anyám azonban teljesen kiakadt, és kiabált velem, hogy mit képzelek elrontom az életem, hagyjam a jogsit most és emeltszintű érettségire készüljek helyette. Nem vele élek. Nem értem a kiakadását, én biztosra akarok menni.

Szerintetek is nekem van igazam?


19 F



2021. febr. 12. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon egyszerű. Nem tudsz priorizálni.


"Orvosira akarok menni". Hazudsz. Ha oda akarnál menni, nem érdekelne a jogsi. Mi ér rá? Elkezdeni az orvosit, vagy jogsit szerezni? ha ezt nem tudod eldönteni, akkor éretlen vagy még, az idő meg csak megy..

2021. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
93%

aszondja " Nem volt időm utánanézni még." :D


Najó, sztem ez egy kamu kérdés :D Kőmívesnek vagy te való, nem orvosnak te majomgyerek...

2021. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
82%
Te nem egy 18 éves, érettségi előtt álló fiatal vagy, főleg nem olyan, aki orvosnak készül.
2021. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
33%

Kifolyik az agyam ettől a sok baromságtól, amit néhányan összehablatyolnak itt...

Az egyetemet semmilyen szempontból sem érdemes összehasonlítani a középiskolával, a vizsgákat pedig az érettségivel, köze nincsen egymáshoz a kettőnek. Nem egy példát vagy akár saját tapasztalatot tudnék felhozni, hogy ezt megerősítsem. Egyetemen van elég időd a felkészülésre, alap esetben csak az egyetemre koncentrálsz és félévről félévre egyre több rutint szerzel a vizsgákon, fel tudsz venni egy-egy tárgyat újra stb., nincsen már benned annyi félelem, izgalom, stressz stb. mint az érettségin, amit kb. egész gimnázium alatt egy pokoli rémségként festenek le a tanáraid, mint életed egyetlen lehetősége, amin minden áll vagy bukik. Valamint alapból nem is tudja senki, hogy a kérdező egyébként milyen tudással rendelkezik jelenleg kémiából/fizikából/biológiából, vagy úgy egyáltalán semmilyen információt nem írt magáról. Például nekem is volt olyan osztálytársam, aki csak az utolsó évben találta ki, hogy ő orvosin szeretne továbbtanulni (de nem volt azon a szinten, hogy emeltezzen a felvételi tárgyakból, hiszen addig nem arra készült) és akkor már eleve úgy készült, hogy kihagy legalább egy évet és azt a felkészülésre szánja. Következő évben leérettségizett és most orvosin tanul. Viszont szerintem azzal sincsen gond, ha valaki szimplán így érzi biztosabbnak, hogy külön-külön csinálja meg a két emeltet. Pont nem múlik rajta semmi és nem is predesztinál előre semmit sem.

Én azt mondom, hogy tégy amit szeretnél. Ha te így érzed jónak, akkor csináld meg a jogsid és az egyik emeltet. Az érettségi utáni évben pedig majd meg tudod csinálni a másodikat és akkor már felvételizhetsz is. Semmit nem számít ez az egy év, max. nyerhetsz vele, ha hasznosan töltöd.

2021. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:

Az OKJ képzési rendszer átalakult, de apám mindig így emlegeti, és hogy azok egy évesek is lehetnek. Az érettségire készülök és nem álltam neki szakmai képzéseket keresni, de ezt sok más érettségiző se teszi meg előre. Ezért ne cikizzen már senki.


A jogsit fontosnak érzem, mert eddig apám hordott be suliba, edzésre (jarvány előtt), mert messze lakunk a várostól. Jogsim ha lesz, megkapom a régi autóját és függetlenebb lehetek.

A különórák mind érettségi tárgyakhoz vannak. A digitális oktatás nálunk alacsony színvonalú volt.


Igen, tudom nekem kell eldöntenem, akarok-e az orvosira menni. Egyszerűen biztosra mennék.

2021. febr. 12. 22:01
 46/62 anonim ***** válasza:
76%

A lányom barátnői közül három lesz orvos tavasszal, rengeteg tanulás után.. Én láttam ezeket a gyerekeket, nyolc évig a gimi alatt, nap mint nap. Rengeteget dolgoztak azért évekig, hogy elérjék a céljukat, bejussanak az orvosira. Volt, aki az utolsó évben a versenysportot tette félre miatta, más a táncot, 14 év után.

Te meg jogsit akarsz inkább? Ha eddig dolgoztál volna egy percet is komolyan azért, hogy orvos lehess, ez meg sem fordulna a fejedben. Úgyhogy hadd gondoljam, hogy te a büdös életben nem készültél az orvosira, csak ez hangzott jól a kérdésben.

2021. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
66%
Team anyuka +1
2021. febr. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem simán csináld azt, hogy idén az egyiket, jövőre a másikat teszed le. Én is oda készülök, bár én már dolgozom a saját vállalkozásomban, de egyszerre elég nekem csak egy tárgy, így legalább maximálisan arra tudok koncentrálni. Hajrá és sok sikert! :)
2021. febr. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem anyukád is megértőbb lenne, ha nem azt mondanád, hogy a jogsi miatt passzolod a felvételit, hanem azt, hogy még nem állsz készen a felvételire, és ha már emiatt van egy éved, akkor megcsinálod mellette a jogsit is.

Én se értettem, miért ennyire fontos a jogsi, de szerintem a hozzászólók nagy része városi, mi nem tudhatjuk, milyen egy rossz közlekedésű helyen élni, ahol 19 évesen is attól függsz, hogy apád vigyen mindenhova. Nagyon frusztráló lehet, szóval megértem, hogy fontos neki.

2021. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
97%
49, azért lássuk be, azon már igazán nem múlna semmi, hogy most lesz meg márciusban, vagy érettségi után június-júliusban.
2021. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!