Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyám kiakadása a...

Jogos anyám kiakadása a jogosítvány vagy érettségi kérdésben?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok orvosira akarok majd menni. Sajnos a felvételiként elvárt 2 tárgyból nem fog menni egyszerre az emeltszintűzés. Ezt fel is adtam, mert nincs időm a különórák és a jogsira készülés (kreszvizsga már sikerült) mellett annyit tanulnom.

Apám azt mondja teljesen jól gondolom, lesz jogsim, ne is adjam be most sehova a jelentkezésem, és majd jövőre felkészülök a másik tárgyból is alaposan. Csak egy okjs tanfolyamot végezzek el.


Anyám azonban teljesen kiakadt, és kiabált velem, hogy mit képzelek elrontom az életem, hagyjam a jogsit most és emeltszintű érettségire készüljek helyette. Nem vele élek. Nem értem a kiakadását, én biztosra akarok menni.

Szerintetek is nekem van igazam?


19 F



2021. febr. 12. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
20%
Há mé nem tudol bejárni busszal különórára, városba stb. Vagy az már túl ciki? Csak aztat nem mond, h a lakóhelyedről nem jár busz. Há hunn laktok tik, tanyán?
2021. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
52%
49, ja biztosan sok helyre kell most hordani, így vírusidőszakban... még suliba sem.
2021. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
95%

1. Akárkinek is van "igaza", a te életed, a te döntésed.

2. Ha a két vélemény közül kell választani, akkor én anyukáddal értek egyet.

3. A saját véleményem az, hogy ha komolyan orvosira szeretnél menni, akkor már eddig úgy készültél volba, hogy meglegyen a két emelt érettségi. Ha ez most gondot okoz, akkor valószínűleg az orvosi képzés is gondot okozna.

2021. febr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

"Úgyhogy hadd gondoljam, hogy te a büdös életben nem készültél az orvosira, csak ez hangzott jól a kérdésben."

Tavaly tavaszig nem készültem, akkor jöttem rá nem az akarok lenni, amit előtte gondoltam, hogy engem érdekel. Emiatt érzem, hogy nem tudok felkészülni érettségire maximalisan egyszerre 2 tárgyból.


Igen, "tanyán" lakunk, 3 km-re van a buszmegàlló.

2021. febr. 14. 09:04
 55/62 anonim ***** válasza:
95%

Nalatok nem ugy volt, hogy aki emeltezni akart, az harmadikban is mar emelt orakra jart a normal mellett heti x alkalommal?


Megprobalni sem akarnad iden? Lehet jol sikerul es bejutsz iden az orvosira. Ha nem, akkor legalabb elmondhatod, hogy megprobaltad es mar tudni fogod, hogy kb mi a kovetelmeny, meg hogy epul fel a vizsga.

2021. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
96%
"Egyszerűen biztosra mennék" - ez egy 400+-os szaknál nem így működik. Akármilyen jól felkészült lehetsz, kapsz egy olyan kémia számolást 15 pontért, amihez hozzá sem tudsz kezdeni vagy max. 2-3 pontot hozol ki belőle, akkor máris rezeg a léc (mert hát nyilván lesznek más hiányosságaid is, nem csak az az 1 feladat).
2021. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem megy a két emelt az orvosi első félévében kibuksz. Én nem erőltetném, ha a jogsi a fontosabb menj el kamionosnak. Nem vagy tisztában az orvosi nehézségével igaz? Az egész képzés alatt olyan mértékű alázatot követel meg hogy azt nem tudom neked elmondani.Ha neked a jogosítvány a fontosabb, akkor nem vagy orvosnak való. Nem bántásból írom, de ez az igazság.


Te már a rajt előtt megfutamodsz azzal hogy inkább otthon ülsz egy évet csak hogy legyen jogsid. Nm tudsz priorizálni amivel nincs baj csak ne az egyik legnehezebb szakot válaszd.


49es. Én gimi alatt minden nap hajnali ötkor keltem hogy 8ra beérjek iskolába a busszal, nem lehetetlen. Eszembe se jutott volna elvárni hogy a szüleim hordozgassanak.

2021. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
17%
3km? Kérdező ne röhögtess már...az semmi. Te csak simán el vagy kényeztetve ennyi. 3km kb 10-15 perc biciklivel.
2021. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
90%
És akkor hozzálakatolja a biciklit a buszmegállóhoz, hogy estig talán ellopják vagy mi?
2021. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
28%
59es, hidd el, emberek százai lakatolják le a biciklijüket a buszmegállókban és a legtöbbjüknek el se lopják.
2021. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!