Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim rettentő spúrok, és...

A szuleim rettentő spúrok, és abba is beleszólnak, hogy a sajat pénzemet hova költöm. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Szoval kezdjük ott, hogy egyetemista vagyok egy eleg nehez szakon. Igy az online oktatas elott nem volt idom semennyit se dolgozni iskola mellett, hála isten most tudok, ráadásul olyat, ami eleg jol fizet es nem sok idot vesz igénybe, persze igy se megyek mindennap, de mondjuk egy hónapba osszegyulik 30-40 ezer, amibol tökéletesen tudok költeni es félretenni is. Gondoltam, hogy ez jo pénz lesz arra, hogyha elmegyek barátomhoz, akkor vegyünk valamit a mekibe, megvegyem magamnak azokat a dolgokat amikkel régóta szemezgetek, pl a nem tul olcsó karácsonyi ajándékokat is ebbol fizettem stb. Anyaeknak egyebkent van pénzük, csak ulnek rajta. Igy ebbol a kis plusz penzbol hamar az lett, hogy kb mindent en vegyek magamnak, pl. multkor kertem 2 ezret uj fogkremre es fogkefere es mar sohajtoztak, hogy miert nem en fizetem? Amiket veszek, mert mondjuk most vettem uj kabátot, uj cipőt, orultem hogy vegre magamnak meg tudom venni, amit szeretnek, azt mindig velemenyezik, persze negativan, hogy ez most miert kellett venni? Pedig hozzáteszem, hogy nem valami tobb tízezres dolgokról van szo, mindig a learazasokkor megyek, es olyanra ami tenyleg megeri. Állandóan turkálnak a pénztárcámban, hogy mennyi van felrerakva stb. Persze ha ezt jo indulattal, kíváncsian kérdeznek akkor nincs vele baj, de tudom hogy azert hogy utana kibeszéljenek. Szoval a lenyeg: alapbol nem is lenne semmi plusz penzem, (zsebpénzt nem kapok) de most ebbol a kis összegből is el van várva mar hogy mindent IS en fizessek, es amit veszek belole arra is be van szólva. Egyebkent itthon ugy volt megbeszelve, hogy amig egyetemre jarok, vagy szükségem van ra, támogatnak, pl tesom is eleg sokaig egyetemezett, de o nem dolgozott semmit soha mellette. Ezert nem tartom fairnek most ezt a viselkedést. Ismerek olyanokat akik sokkal szarabbul élnek, megsincs ez a spúroskodás, nagyon lesziv, hogy mindig mindent meg kell magyarázni.

Mit gondoltok? Nem feltétlen csak az engem vagy a szuleim ocsarlasat varom, tenyleg őszintén de normalisan írjatok le mit gondoltok, vagy ti hogy viselkednetek szulokent, es h ez normalis e.

20L


2021. febr. 24. 18:48
 61/117 A kérdező kommentje:
40 ezerből nem lehet elköltözni. Nem en erőltettem az egyetemet, en szeretek jarni, de ok is mindenkepp ragaszkodtak ahhoz, hogy menjek, es majd addig támogatnak, ami ismétlem alap, emiatt senki nem elkenyeztetett, az hogy vkinek ez nem adatott meg, arrol nem en tehetek, nem másra kell irigynek lenni. Hangsúlyozom: anyaek jol élnek. Nem az en “beleadasomon” múlik, hogy tudnak-e magukra költeni, vagy nem. Boven tudnának igy is, de nem teszik. Csak azt veszik meg ami kell - vagy mar azt se, mert ugye nekem kell. Direkt megnéztük a kiadasokat, mikor tesom elköltözött, es a víz, a fűtés, a kaja, majdnem ugyanannyi maradt. Kertesben élünk, be van fűtve az egesz haz, a hűtő tele, szoval nem az van, hogy mer’ en itt elek, miattam van bevasarolva meg minden. Szerintem akik jol élnek, azoktól nagyon gaz húzás, hogy spuroskodnak. Mint mondtam, ha szegénység lenne, persze segítenek. Igy is volt olyan baratnom, aki pont rászorult, es segítettem neki. Nem ez a baj, csak nem ertem, ha nekik nem csak 40 ezrük van egy hónapra, hanem 20x annyi, akkor miert tolem kell elkérni? Vagy ha azt szeretnék, hogy fizessek bele valamibe, azt is nyíltan el lehet mondani, nem csak igy sunyiskodva célozgatni rá. Bar szerintem ez mar tolem igy is nagy segítség, hogy a KOTELEZO ruhakat magam veszem meg. Es ezzel “ha ilyen gyerekem lesz, kidobom” dumával nem sertesz meg, jol tudom, hogy Magyarorszagon minden 2. szülő ilyen, gyerek betölti a 16.ot húzzon diakmunkara, legyen azert hálás hogy van tető a feje felett (ami amugy nem lehetne maskepp, mert akkor elvennék toled a gyereket) Szoval eloszor nektek kene átgondolni, hogy van e eleg anyagi hatteretek finanszirozni es/vagy támogatni a pulyát, mert nem csak annyiról szol a gyereknevelés, hogy világra baszom, aztan zsarolgatom, amint benő a feje lágya, hogy tartsa el magat. 😄
2021. febr. 25. 12:50
 62/117 A kérdező kommentje:
Meg egyebkent nem tudom, hogy most csak álszentek vagytok, vagy mindig pont csak gyakorin futok ossze az ilyen diákmunka mániás-otthon rezsibe fizetos emberekkel. A valóságba pont fordítva szokott lenni, mindenki 30 eves koráig a szüleivel el stb. Tenyleg vannak barataim, ismeroseim mindenfele korosztályból, különböző anyagi háttérrel, de ilyen helyzet egyiknél sincs, hogy fizetni kene, azert hogy otthon legyel XD sot vannak meg olyanok is, akik egyetem miatt kaptak Budapesten albit, nem is dolgoznak stb. Szerintem ez csak ilyen mítosz, amit ti is itt most eloadtok, meg gyakorin kb mindenki bekamuzza az eletet, volt egy olyan kerdes hogy mit csinálnál, ha a gyerekedrol kiderülne, hogy bántja a tobbit a suliban, mindenki előjött a szokasos dumával, hogy elvinnem pszichológushoz, bocsanatot keretnek vele az osztály elott stb, kozbe amugy senki le se szarna xd Nem tudok mar itt hinni egyik embernek sem. Mindenkiből az irigység beszel, azert mert ot nem támogattak, igy a masikat se támogassák stb. Kozbe Amerikában alap, hogy kapsz házat, kocsit, csak itthon vannak ilyen állapotok, de mondom mi jol élünk, szoval nem tudom mire fel ez a spuroskodas
2021. febr. 25. 13:08
 63/117 anonim ***** válasza:
5%
Költözz Amerikába hercegnő:-)
2021. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 A kérdező kommentje:
Ugy lesz❤️
2021. febr. 25. 13:14
 65/117 anonim ***** válasza:
75%

De nem érted meg mindig....

Senki nem várja el h elkoltozz vagy h beadd a pénzed felét és társai vagy full munkát vallalj. Ez sztem is akkor indokolt ha nagyon szarul álltok.De az h te egy egy ezer forintos tételen pattgsz undorító! Ráadásul te is használod azokat! Felnőtt nő vagy szégyen h ennyit sajnalsz a szüleidtől...

2021. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
62%
Mókuska, különbség van aközött, hogy az ember eltartja a gyerekét meg aközött, hogy egy beképzelt egoista majom költségeit állja. Ha ezt sikerülne ugye felfogni.....
2021. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 A kérdező kommentje:
es ebbol melyik volt a beképzelt egoista majom költsége? a fogkrém? :D van egy olyan érzésem, hogy mar csak a szocializmusban felnőtt boomerek valaszolgatnak :( na mindegy, megyek dolgozni
2021. febr. 25. 13:25
 68/117 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem a fogkrém költsége, hanem a gondolkodásmódod. Neked minden kell, minden a szüleidtől, ők ne merjenek a te pénzügyeidről mégcsak érdeklődni se. De a büdös életben nem fogod felfogni.
2021. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 A kérdező kommentje:
Még mindig kérdezem, mi minden kell nekem? Laptopot magamnak vettem, ruhakat, cipőt magamnak veszem, bérletet, “gyorskajat” magamnak veszem. Az volt a beképzeltseg, hogy merek arra számítani, hogy a rezsibe majd nem kell beleadnom?
2021. febr. 25. 13:30
 70/117 anonim ***** válasza:
59%
Nm..hanem hogy egy 2 ezer forintos fogkrémen vergődtél amit te is ugyan úgy használsz. Gondolom a pasikádra nem sajnálod a pénzed költeni csak a szüleidre. De fordított esetben ők örüljenek hogy eltarthatják a felnőtt gyerekük igaz?
2021. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!