Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim rettentő spúrok, és...

A szuleim rettentő spúrok, és abba is beleszólnak, hogy a sajat pénzemet hova költöm. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Szoval kezdjük ott, hogy egyetemista vagyok egy eleg nehez szakon. Igy az online oktatas elott nem volt idom semennyit se dolgozni iskola mellett, hála isten most tudok, ráadásul olyat, ami eleg jol fizet es nem sok idot vesz igénybe, persze igy se megyek mindennap, de mondjuk egy hónapba osszegyulik 30-40 ezer, amibol tökéletesen tudok költeni es félretenni is. Gondoltam, hogy ez jo pénz lesz arra, hogyha elmegyek barátomhoz, akkor vegyünk valamit a mekibe, megvegyem magamnak azokat a dolgokat amikkel régóta szemezgetek, pl a nem tul olcsó karácsonyi ajándékokat is ebbol fizettem stb. Anyaeknak egyebkent van pénzük, csak ulnek rajta. Igy ebbol a kis plusz penzbol hamar az lett, hogy kb mindent en vegyek magamnak, pl. multkor kertem 2 ezret uj fogkremre es fogkefere es mar sohajtoztak, hogy miert nem en fizetem? Amiket veszek, mert mondjuk most vettem uj kabátot, uj cipőt, orultem hogy vegre magamnak meg tudom venni, amit szeretnek, azt mindig velemenyezik, persze negativan, hogy ez most miert kellett venni? Pedig hozzáteszem, hogy nem valami tobb tízezres dolgokról van szo, mindig a learazasokkor megyek, es olyanra ami tenyleg megeri. Állandóan turkálnak a pénztárcámban, hogy mennyi van felrerakva stb. Persze ha ezt jo indulattal, kíváncsian kérdeznek akkor nincs vele baj, de tudom hogy azert hogy utana kibeszéljenek. Szoval a lenyeg: alapbol nem is lenne semmi plusz penzem, (zsebpénzt nem kapok) de most ebbol a kis összegből is el van várva mar hogy mindent IS en fizessek, es amit veszek belole arra is be van szólva. Egyebkent itthon ugy volt megbeszelve, hogy amig egyetemre jarok, vagy szükségem van ra, támogatnak, pl tesom is eleg sokaig egyetemezett, de o nem dolgozott semmit soha mellette. Ezert nem tartom fairnek most ezt a viselkedést. Ismerek olyanokat akik sokkal szarabbul élnek, megsincs ez a spúroskodás, nagyon lesziv, hogy mindig mindent meg kell magyarázni.

Mit gondoltok? Nem feltétlen csak az engem vagy a szuleim ocsarlasat varom, tenyleg őszintén de normalisan írjatok le mit gondoltok, vagy ti hogy viselkednetek szulokent, es h ez normalis e.

20L


2021. febr. 24. 18:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 A kérdező kommentje:
Proginfot nem mondanam bufeszaknak, foleg, hogy a kezdofizetes is 3x annyi, mint a minimalber. 😄 Ezzel a beszolassal meg csak azok dobaloznak, akiknek az erettsegi is katonas lett, egyetem kozelebe meg foleg soha nem is jutottak.
2021. febr. 26. 13:11
 92/117 anonim ***** válasza:
38%

Nagyot tévedtél, két diplomám van, de felnőttként nem tartattam el magam a szüleimmel úgy hogy spúrnak nevezem őket, közben a pénztárcájukban turkálok:-D


Ilyen mentalitással meg megnézném mikor lesz belőled proginfós :-D Mert kb 8. osztályos szinten vagy érzelmileg.

2021. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 A kérdező kommentje:
Lassan meglesz az a diploma, szoval megnézheted 😄 Ha meg te nem kaptad meg ezt az alap dolgot egyetemistaként, akkor tenyleg csak sajnállak, es elhiszem, hogy dühös vagy, de azert másokra nem kell irigykedni bogárka
2021. febr. 26. 13:21
 94/117 anonim ***** válasza:
74%
Eddig nem szóltam bele a beszélgetésbe, mert nagyon eltértünk a tárgytól, de mérnökinformatikus végzettséggel kérdezem, hol adnak több mint nettó fél millió ft-ot olyan kezdőnek akinek 0 munkatapasztalata van és semmilyen területnek nem a szakértője? ( remelema 40Komolyan kérdezem, mert akkor én már millió felett keresnék ott.
2021. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 anonim ***** válasza:
A zárójel sajnos elcsúszott, elnézést: remelem tudod, hogy az a 40-és Munka nem ez a kategória, sokan dolgoztunk már diploma előtt is ezen a területen teljesen állásban.
2021. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 A kérdező kommentje:
En a testverembol indulok ki, nyilvan nem az osszes programozoi allasnal kínálnak 500+ ezret, de o pont kifogta ezt. Google szerint ez a cég 400 embert alkalmaz, ami nem tudom, hogy sok-e vagy kevés. Illetve folyamatosan van eloreleptetes, szoval a fizetés határa csillagos eg. 😃 Szerintem ez a legkeresettebb szakma most (fiatalok számára)
2021. febr. 26. 13:46
 97/117 anonim ***** válasza:
92%
Valóban keresett szakma, és ahogy írtam valóban van olyan aki ennyit keres azonnal az iskolapad után, de az a kijelentés, hogy csupasz seggel kikerülve ennyit hozzád dobnak átlagban (mert a pályakezdő fizetés jelentése ez) az nem igaz, a pályakezdő fizetés nem ennyi. Ennyit szerettem volna hozzátenni, ezzel le is zárnám mielőtt azt hinném támadlak mert nem célom. Sok sikert kívánok.
2021. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 A kérdező kommentje:
Igaz. Mondjuk nem is a fizetés pontos ismertetése volt a cél, hanem hogy ez nem egy könnyű szak, es legkevésbé sem büfé. Csak mert valaki ezzel gyanusitgatott.
2021. febr. 26. 14:10
 99/117 anonim ***** válasza:
48%

Az informatikus pont az a szakma ahol tudni kell, nem azt nézik hogy megvan a dipomád és erre öntjük a pénzt mint egy orvosnál vagy gyógyszerésznél.

Annyira ne légy büszke magadra mert még pofára is eshetsz.

2021. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 anonim ***** válasza:
25%
A kérdésedben azt írtad hogy 20 éves lány vagy, most meg azt hogy mindjárt meglesz a diplomád. (egyetemi) Melyik a hazugság????
2021. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!