Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim rettentő spúrok, és...

A szuleim rettentő spúrok, és abba is beleszólnak, hogy a sajat pénzemet hova költöm. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Szoval kezdjük ott, hogy egyetemista vagyok egy eleg nehez szakon. Igy az online oktatas elott nem volt idom semennyit se dolgozni iskola mellett, hála isten most tudok, ráadásul olyat, ami eleg jol fizet es nem sok idot vesz igénybe, persze igy se megyek mindennap, de mondjuk egy hónapba osszegyulik 30-40 ezer, amibol tökéletesen tudok költeni es félretenni is. Gondoltam, hogy ez jo pénz lesz arra, hogyha elmegyek barátomhoz, akkor vegyünk valamit a mekibe, megvegyem magamnak azokat a dolgokat amikkel régóta szemezgetek, pl a nem tul olcsó karácsonyi ajándékokat is ebbol fizettem stb. Anyaeknak egyebkent van pénzük, csak ulnek rajta. Igy ebbol a kis plusz penzbol hamar az lett, hogy kb mindent en vegyek magamnak, pl. multkor kertem 2 ezret uj fogkremre es fogkefere es mar sohajtoztak, hogy miert nem en fizetem? Amiket veszek, mert mondjuk most vettem uj kabátot, uj cipőt, orultem hogy vegre magamnak meg tudom venni, amit szeretnek, azt mindig velemenyezik, persze negativan, hogy ez most miert kellett venni? Pedig hozzáteszem, hogy nem valami tobb tízezres dolgokról van szo, mindig a learazasokkor megyek, es olyanra ami tenyleg megeri. Állandóan turkálnak a pénztárcámban, hogy mennyi van felrerakva stb. Persze ha ezt jo indulattal, kíváncsian kérdeznek akkor nincs vele baj, de tudom hogy azert hogy utana kibeszéljenek. Szoval a lenyeg: alapbol nem is lenne semmi plusz penzem, (zsebpénzt nem kapok) de most ebbol a kis összegből is el van várva mar hogy mindent IS en fizessek, es amit veszek belole arra is be van szólva. Egyebkent itthon ugy volt megbeszelve, hogy amig egyetemre jarok, vagy szükségem van ra, támogatnak, pl tesom is eleg sokaig egyetemezett, de o nem dolgozott semmit soha mellette. Ezert nem tartom fairnek most ezt a viselkedést. Ismerek olyanokat akik sokkal szarabbul élnek, megsincs ez a spúroskodás, nagyon lesziv, hogy mindig mindent meg kell magyarázni.

Mit gondoltok? Nem feltétlen csak az engem vagy a szuleim ocsarlasat varom, tenyleg őszintén de normalisan írjatok le mit gondoltok, vagy ti hogy viselkednetek szulokent, es h ez normalis e.

20L


2021. febr. 24. 18:48
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:
33%

"Semmivel sem tartozik a szüleinek."


Aha. Értem. Nos, a szülei se tartoznak neki semmivel. Ha valaha a gyerekem iylen lesz, mint a kérdező, vagy te, mehet, amerre lát, oldja meg az életét nélkülem. Nem vagyok se a rabszolgája, se penzautomata. Ha nem tartozik nekem semmivel, hát én sem tartozom neki semmivel.

2021. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
61%
A szülő igenis tartozik a gyerekének, hiszen ő vállalta és kötelessége tisztességesen felnevelni, eltartani.
2021. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
32%
#52, és ez - jelen esetben - nem valósul meg? Nem lakhat ott? Őrá nem fűtenek? Nem ehet otthon?
2021. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:
61%
A fogkrém szerintem az alap szükségletek közé tartozik. Valamint sehol nem olvastam, hogy baromságokra költené azt a rohadt nagy jövedelmét... itt egyedül a szülők idióták, nem a kérdező.
2021. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:
76%
"Gondoltam, hogy ez jo pénz lesz arra, hogyha elmegyek barátomhoz, akkor vegyünk valamit a mekibe, megvegyem magamnak azokat a dolgokat amikkel régóta szemezgetek, pl a nem tul olcsó karácsonyi ajándékokat is ebbol fizettem stb. "
2021. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:
54%
Ezek közül szerintem egyik sem baromság.
2021. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:
0%
Úristen, de fárasztóak vagytok...
2021. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
52%

52es és ez nem történt meg? A kérdező elvileg felnőtt, 20 éves nő, akkor is ha kb egy 14 éves szintjén van még.

Ne csak akkor legyen valaki felnőtt ha a jogait kell érvényesíttetnie, legyen akkor is ha a kötelességeinek kéne eleget tenni

2021. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:
61%

31 és vagyok.

Szomorú a hozzaallasod és h mindent ekvarsz tőlük és semmit nem akarsz visszaadni!

Én nem mindom h el kellene tartanod már magadat mert nem de h semmivel nem vagy hajlandó viszonozni amit otthonról kapsz!

Fuhh remélem nem lesz ilyen a lanyom felnottkent.

Nagyon gyerek vagy még!

2021. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:
90%
El lehet költözni, lehet szépen külön menni és akkor nem kell az orrukra kötni, mennyit keresel. Én is nehéz szakon tanultam, és mellette dolgoztam egy multicégnél, ez volt a szakmai gyakorlatom is. Külön laktam és sosem számoltam be arról, mennyit keresek. A szüleim is inkább spórolósabb típusok, de azért nem ésszerűtlenül. Viszont ők is furcsállták, hogy minden hónapban veszek valamit: ruhák, új telefon, havi szinten költöttem kozmetikusra stb stb. Ők nyilván megvoltak ezek nélkül, és fura volt nekik, hogy nekem erre van igényem, de sosem szóltak bele igazából hogy mire költöm a pénzem, amiről nem is tudták, mennyi az annyi.
2021. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!