Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim rettentő spúrok, és...

A szuleim rettentő spúrok, és abba is beleszólnak, hogy a sajat pénzemet hova költöm. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Szoval kezdjük ott, hogy egyetemista vagyok egy eleg nehez szakon. Igy az online oktatas elott nem volt idom semennyit se dolgozni iskola mellett, hála isten most tudok, ráadásul olyat, ami eleg jol fizet es nem sok idot vesz igénybe, persze igy se megyek mindennap, de mondjuk egy hónapba osszegyulik 30-40 ezer, amibol tökéletesen tudok költeni es félretenni is. Gondoltam, hogy ez jo pénz lesz arra, hogyha elmegyek barátomhoz, akkor vegyünk valamit a mekibe, megvegyem magamnak azokat a dolgokat amikkel régóta szemezgetek, pl a nem tul olcsó karácsonyi ajándékokat is ebbol fizettem stb. Anyaeknak egyebkent van pénzük, csak ulnek rajta. Igy ebbol a kis plusz penzbol hamar az lett, hogy kb mindent en vegyek magamnak, pl. multkor kertem 2 ezret uj fogkremre es fogkefere es mar sohajtoztak, hogy miert nem en fizetem? Amiket veszek, mert mondjuk most vettem uj kabátot, uj cipőt, orultem hogy vegre magamnak meg tudom venni, amit szeretnek, azt mindig velemenyezik, persze negativan, hogy ez most miert kellett venni? Pedig hozzáteszem, hogy nem valami tobb tízezres dolgokról van szo, mindig a learazasokkor megyek, es olyanra ami tenyleg megeri. Állandóan turkálnak a pénztárcámban, hogy mennyi van felrerakva stb. Persze ha ezt jo indulattal, kíváncsian kérdeznek akkor nincs vele baj, de tudom hogy azert hogy utana kibeszéljenek. Szoval a lenyeg: alapbol nem is lenne semmi plusz penzem, (zsebpénzt nem kapok) de most ebbol a kis összegből is el van várva mar hogy mindent IS en fizessek, es amit veszek belole arra is be van szólva. Egyebkent itthon ugy volt megbeszelve, hogy amig egyetemre jarok, vagy szükségem van ra, támogatnak, pl tesom is eleg sokaig egyetemezett, de o nem dolgozott semmit soha mellette. Ezert nem tartom fairnek most ezt a viselkedést. Ismerek olyanokat akik sokkal szarabbul élnek, megsincs ez a spúroskodás, nagyon lesziv, hogy mindig mindent meg kell magyarázni.

Mit gondoltok? Nem feltétlen csak az engem vagy a szuleim ocsarlasat varom, tenyleg őszintén de normalisan írjatok le mit gondoltok, vagy ti hogy viselkednetek szulokent, es h ez normalis e.

20L


2021. febr. 24. 18:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
58%
#40 de ezeket nyilván a szüleid se tudják. ha rendesen tudnák kezelni a pénzügyeiket akkor nem lennének spúrok. azt nehéz megtanítani, amit te se tudsz :D
2021. febr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy a sajat penzugyeiket nem tudjak kezelni. :D nem véletlenül van sok penzuk.. befektetések, ingatlan stb. ilyeneket taníthatnának nekem. Mindig jol be tudjak osztani hova mennyi menjen, kajat honnan vegyenek, mennyit hogy megerje stb. Csak epp velem spúrok, de most ezzel nem tudok mit kezdeni. attol meg van érzékük a pénzhez.
2021. febr. 25. 00:18
 43/117 anonim ***** válasza:
90%
#42 ooh értem. igen ezt tényleg hasznos lenne átadni
2021. febr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
57%

"9 - ha neked 40 ezer forint jövedelem, akkor remelem hogy te is ennyiből élsz meg 😄"


Nem, nyilvánvalóan nem enyhi a jövedelem, ebből nem élnék meg. De ha ennyi extra jövedelem lenne amellett, higy a szüleim eltartanak nem lenne pofám tőlük kerni fogkrémre

2021. febr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
52%
Hm kérdező és akkor hogy állna az elkényeztetett kis szád ha a szüleid közölnék hogy 20 éves elvileg felnőtt ember vagy, szeretnék ha ezentúl az ő megkeresett pénzük csak az övék legyen, úgyhogy 2 heted van albérletbe menni?
2021. febr. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 anonim ***** válasza:
29%

16: a fogkrémet mind a harman hasznalnank. Akkor miert en fizessem? nem tudom, ha a gyerekem ezt mondana, nekem egyértelmű lenne.


OKé de akkor miért ők fizessék? Hiszen te is használnád...komolyan ha az én gyerekem lennél már kívülről bámulhatnád a bejárati ajtót.


Az a te bajod hogy el vagy kényeztetve és be se látod. Egyetem mellett meg az dolgozik aki akar, a többi hiszti és kifogás. (Én orvosi mellett is dolgoztam, korrepetálás, bébiszitterkedés)és nem szakadtam bele.


Majd ha a te gyereked is ott fog neked hisztizni felnőttként hogy vegyél n

neki fogkrémet kíváncsi leszek a fejedre. Nagy gyerek vagy te még, közöd sincs a felnőttséghez.


Nem lehet az órarendbe benyomorítani egy munkahelyet miért? nektek szombat-vasárnap is van tanítás a hét 7 napján? Ezt valahogy nehezen hiszem el. Csak könnyebb ha eltartanak.

2021. febr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, érdekes ez a kettős mérce. Amit ők megkeresnek, és bedobálnak a közösbe - hűtőbe kaja, áramszámla -, az a tiéd IS. Amit meg te megkeresel, az csak a tiéd, amit elszórhatsz pl. mekizésre.

Lehet, hogy ők is szeretnének - 20 év után végre - fejenként 30-40 ezret magukra költeni, de ehelyett rád költik, hogy tanulhass. És szarrágósodsz egy fogkefén/fogkrémen?

Van bevételed, de elvárod, hogy ők vegyék meg a fogkefédet IS?

2021. febr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
78%
Az a normális, ha a szülők finanszírozzák a gyerekük alapvető szükségleteit (pl. lakhatás, étkezés, higiénia stb.) amíg annak nincsen saját jövedelme, amiből meg tudna élni. A diákmunkán szerzett 30-40 ezer forint NEM jövedelem!
2021. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 anonim ***** válasza:
0%

48!


Nem jövedelem? Hát mi?

2021. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/117 anonim ***** válasza:
78%
Maximum zsebpénz, plusz kereset stb., amit elkölthet magára. Semmivel sem tartozik a szüleinek.
2021. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!