Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szakítanatok a barátnőtökkel...

Szakítanatok a barátnőtökkel ha bevallotta, hogy lefeküdt a nevelő apjával akarata ellenére?

Figyelt kérdés

Nevelo apja 13 eves kora ota letesit szexualis kapcsolatot a lannyal, viszont ez ellen semmit sem tud kezdeni, mivel folyamatosan zsarolja ot. Fel eve vagyunk egyutt a parommal, most arulta el nekem, es egyszeruen nem tudom kezelni a helyzetet, elkoltozni nem tud, 17 eves lanyrol van szo.

A nevelo apjat nem ismerem, nem tud a kapcsolatunkrol, nagyon szeretem a lanyt, de igy nem tudok hogy mi tevo legyek.

Kapcsolatunk alatt is tobbszor lefekudtek egymassal, anyukaja nem hisz a lanynak, de sztem nem is akar hinni neki, mivel a neveloapja tattja el az egesz csaladot



2021. márc. 14. 12:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem sokan nincsenek tisztában pár dologgal. Előszöris a kérdező azt írta higy véleményt a lány, és mivel sajnos csak 14 (!!!) év a beleegyezés korhatár csak az az 1 év számítana erőszaknak a törvény szerint. Erőszakos behatolás nem történt mert a lány beleegyezett. Ez alatt azt értem hogy gyakorlatilag a lány teste felkészült a behatolásra, így testi sérülés nem történt. Na ezért nem lehet bebizonyítani sokszor hogy erőszak történt. Hiába megy orvoshoz. Csak úgy lehetne hogy az ember bevallaná hogy igen, a lány még nem volt 14 mikor először együtt voltak.

Elkepesztő mennyi ügy nem is jut el a bíróságra pont ezért. Abból a szempontból érthető, hogy igenis kell hogy legyen bizonyíték. Mivel sok a hamis vád is. Képzeljétek el ha csak bemondásra leültethetnének valakit. Sorra jönnének a gyerekek akiknek nem tetszik higy anyunak új pasija van, vagy a nők akik bosszúból szeretnének börtönbe juttatni valakit. Mindenféleképpen kell bizonyíték, ez nem is kérdés. Sajnos a kérdésben szereplő lány nem szól időben ezért nagyon nehéz lenne ezt bebizonyítani.

Egyetértek egy előttem szólóval, hogy az lenne a megoldás hogy az anya összeszedné magát mielőtt a fiatalabb lánya is sorra kerül. Ez nem mehet így sokáig.

Kérdező szerintem sem a szakítás a megoldás. Vedd rá a barátnődet hogy a suli befejezése után igenis költözzön el, és próbáljon szerezni bizonyítékot (a nevelőapjával történt üzenetváltások, felett beszélgetések amiben bevallja higy mit tett), mert egyedül a szava nem bizinyiték.

2021. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
100%

#62 Mondjuk itt a nevelőapáról beszélünk, szerintem itt egyértelmű, hogy bizonyos mértékű kényszerítés történik (történhet), még ha nincs is kimondva, vagy nem tudatos.


Az örökbefogadott gyerekeddel sem létesíthetsz szexuális viszonyt.

2021. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
61%

Persze higy nem. Ez nem is kérdés. Mindenféleképpen elitélem. Én arról beszéltem higy ebben az esetben ezt nagyon nehéz bebizonyítani, mert gyakorlatilag a nemi szervén nem látszanak sérülések mivel önszántából csinálta.

A törvény szerint 14 év felett ez legfeljebb csak zsarolás. Azt tudom még elképzelni hogy ezt a zsarolás lehetne még rábizinyítani ha lenne róla felvétel. Ezzel is meg lehetne próbálkozni.

2021. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
63%

En a helyedben sz@rra vernem a neveloapat. Addig utnem ameddig eszmeletnel van.

Es az anyjat is szajbavagnam vagy ketszer.

Aztan elvinnem a lanyt magamhoz.

2021. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 61. válaszadó, ezt írtad: "Szerintem sokan nincsenek tisztában pár dologgal. Előszöris a kérdező azt írta higy véleményt a lány, és mivel sajnos csak 14 (!!!) év a beleegyezés korhatár csak az az 1 év számítana erőszaknak a törvény szerint. Erőszakos behatolás nem történt mert a lány beleegyezett. Ez alatt azt értem hogy gyakorlatilag a lány teste felkészült a behatolásra, így testi sérülés nem történt. Na ezért nem lehet bebizonyítani sokszor hogy erőszak történt. Hiába megy orvoshoz. Csak úgy lehetne hogy az ember bevallaná hogy igen, a lány még nem volt 14 mikor először együtt voltak" - Tőled is megkérdezem, normális vagy? A lányt MEGFENYEGETTE a nevelőapja! Meg mi az, hogy a lány teste felkészült? Attól hogy valaki le szeretne feküdni valakivel, még fájhat az együttlét. Arról nem beszélve, hogy DE, el kell mennie orvoshoz, mert hiába bólintott rá, ez attól még bizony erőszak! Ja és Te nem vagy tisztában a dolgokkal, mert hiába van beleegyezési korhatár, ez nem az a fajta beleegyezés, és erőszaknak számít a bíróságon is, akár 14 éves, akár 16, akár 12!
2021. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
100%

65: ÍGY van!


Amúgy tényleg elképesztő, hogy mennyire nincsenek tisztában alap dolgokkal egyesek...


Házasságon belül is erőszak lenne egy ilyen kényszerítés! Felnőtt emberek között is!!!!

Nemhogy tinédzser lány esetén, nevelőapja részéről... Ez szerintem súlyosbító körülmény ráadásul!

2021. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
0%

De nem érted hogy hiába megy orvoshoz (persz megteheti) ha nincs nyoma mert a testen nem látszanak nyomok (mert beleegyezett)? Az ő szava lesz a férfi szavával szemben. Az nem bizonyíték.

Nagyon sajnálom a lányt amúgy, de ha 17 évesen gyakorlatilag beleegyezett az akkor sem erőszak.

2021. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
100%

67: hiába írod le 5x, akkor sem válik igazzá!


Már eleve behatolás NÉLKÜL is lehet erőszak, de nem magyarázom neked, mert a vélt hamis illúzióid meggátolják a józan gondolkodást.

2021. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
0%
Ne a kérdező azt írta higy a lány beleegyezett.
2021. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A 2011/93/EU irányelv meghatározza a büntetési tétel felső határának legalacsonyabb

mértékét, illetve a beleegyezési korhatárt el nem érő személyek sérelmére történő elkövetést

szigorúbb megítélés alá is helyezi, erre figyelemmel a törvény szerint minősített esetet jelent a

tizennyolcadik, illetve tizennegyedik életévét be nem töltött sérelmére elkövetett szexuális

kényszerítés. További minősített eset - a szexuális erőszakhoz, szexuális visszaéléshez

hasonlóan -, ha az elkövető a hozzátartozója, vagy nevelése, felügyelete, gondozása,

gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve a közte és a sértett között fennálló egyéb

hatalmi vagy befolyási viszonnyal visszaélve követi el a bűncselekményt.

Mivel a szexuális cselekmény végzésére vagy annak eltűrésére való kényszerítés felölel

minden olyan magatartást, amikor a sértett nem önként és szabadon adja a beleegyezését a

szexuális cselekményhez, hanem valamilyen kényszer hatására, ez a tényállás alkalmas lehet a

CAHVIO Egyezmény rendelkezéseinek átültetésére, ezen egyezmény ugyanis a beleegyezés hiányát írja elő tényállási elemként"



Stb... .stb....

2021. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!