Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a viselkedéséről?

Figyelt kérdés
Jelenleg itthon élek, de kezdem unni a szüleim letformajat. Anyam folyamatosan arról beszel, hogy mi szép mi csúnya, azon van a téma mindig hogy uvoltozok, apám van, hogy megut, megfelemlit, lokdos... Annyit eszik, mint egY disznó, úgy hogy így se vékony. Iszik is. Naponta beüt nála a krakk... Időpontra kijelenti, hogy én ma nem csinálok már semmit, folyamatosan elzavarnak a szobámba. Hozzáteszem 24 vagyok. Na most kérdem én ennek a környezetnek és hatásoknak milyen pszichikai vagy másmilyen károsító kivetkezmenYe lehet?

2021. márc. 18. 22:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
65%

Es dolgoztal mar valaha, fizetsz nekik valamit hogy ott elsz? Vagy csak tengsz-lengsz es eloskodsz rajtuk, kieszed a hutojuket? Mert akkor megertem, hogy a tokuk tele van veledes ezt csinaljak. Ha meg dolgozol/tal akkor csak van valamennyi toked amibol dobbantani tudsz. Vagy azt is elszorod es rinyalsz, hogy de rossz? Tenni kell ellene, higy jo legyen!

En 24evesen ket gyereket nevelek, haztartast vezetek, mert anyam lelepett mikor 14voltam. El se tudnam képzelni milyen lenne ha most 24eves fejjel a nyakukba lihegnek. Szerintem ez az a kor, ahol ki kell repulni abbol a kenyelmes feszekbol.

2021. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Elég vicces, hogy pont az okoskodik, akinek nincs anyja. Talán pont azért sikerült vinni valamire, mer nem kellett őket hallgatnod és nem húztak vissza. Poen, hogy én vagyok a szar meg itt is, azok után, hogy 17 évesen pszichiátriára küldtek, és kb.evente voltam benn, időm se volt dolgozni rendesen, ami pénzt kerestem is, az elég kevés volt és nemnagIn tehettem meg, hogy felretegyek. Munkakereses is kilátástalan... Arra is csak a pénz meg az idő megY el. Tízből kilenc vissza se jelez, a tizedik talán sikeeul, de vagy mást vesznek fel, vagy nincs busz. Nem a kifogásokat keresem, de úgy mégse mehetek dolgozni, hogy na jöttem teszem azt pizzát sütni helo, úgy hogy ne vennének fel. Gép mögül könnyű pofazni...
2021. márc. 18. 23:59
 13/38 anonim ***** válasza:
97%
Pedig igenis munkát kéne keresned. Tudom hogy nehéz, de nincs más választásod. Önkormányzatnál is érdeklődj. Gyárba pl mindig kell munkaerő és oda elég az érettségi. Nem kell egy egész lakást, szobát is kivehetsz és tudsz albérletbe költözni.
2021. márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
94%
Szemedbe is megmondanám :D
2021. márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
98%

4ev intezet es 6ev drogfuggoseg utan ugy mentem munkat keresni, hogy mindenhonnan elutasitottak, mast vettek fel, nem voltam szimpatikus, nem volt tapasztalatom semmihez. Próbálkozni kell. :) A vegere olyan "hivatást" talaltam amit sose akartam es gondoltam hogy en ezt fogom dolgozni(szobalany).

Valoban gep mogul konnyu, de egy kenyelmes otthonbol is konnyebb elkezdeni az eleted, mint a zacibol, utcarol vagy a rehabrol megbelyegezve :)

2021. márc. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 ritanagy77 válasza:
65%
Akik azt írják semmirekellő vagy, azokat ne vedd magadra nem értik a helyzetedet és csak fikáznak. Több, elcseszett nevelésben, gyermekkorban rejlő oka lehet, amiért ilyen tehetetlenül viselkedsz. Nincs mintád, nincs megküzdési stratégiád, de ezer oka lehet. Valóban, ahogy írják, munkát kéne találnod és elköltözni, de nem hajléktalanszállóra. Szörnyen lebecsülöd magad! Egy munkahely ezen is nagyot lendítene, hidd el! A legjobb kezdet lenne a változáshoz, amire vágysz! Amennyi helyen csak tudsz, akár személyesen is róni kell a helyeket és próbálkozni, munkát találni. Sok helyre keresnek betanított munkást stb. Keress rá a Feldmár András-Agymosó című beszélgetéseire, nekem nagyon sokat segítettek és te is sok mindenben magadra fogsz ismerni. Persze előbb-utóbb be kell látnod, hogy kell magaddal kezdeni valamit, hogy ki tudj onnét mielőbb szakadni. Ehhez biztosan nagy erőfeszítést kell tenned, ami munkával, stresszel jár. Sajnos ilyen az élet. A lehetőségeidet persze nem látom, de csak te tudsz tenni magadért, senki más nem fog. A célod az legyen, hogy mielőbb hagyd el azt a környezetet és jöjj rá máshol, hogy ki is vagy és mit akarsz az életben.
2021. márc. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%
18 eves korod ota akkor mi a rakot csinalsz? Nem vagyok ez a nagy, “leerettsegizik, aztan rogton rugjuk ki a házból” párti, de ha nem is dolgozol, akkor mit csinalsz, immáron mar 6 eve? Flexelni se akarok, de en egyetemen vagyok, es dolgozok is. Aki keres,az talal. Meg arufeltoltonek is felvesznek, legalabb lesz havi mondjuk 100ezred, 1-2 évig felreteszel es el tudsz koltozni. Mondjuk elorebb lennel ha ezt nem toltad volna el 6 evvel.
2021. márc. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos éppen azért nincs tekintélyes a családod án, mert nem dolgozol. Voltak okj szakképző tanfolyamok, most technikumoknak hívják, vagy felnőttképzéssel szakmát szerezhetsz magadnak. Fodrász, manikűrós, grafikus... bármi. Most a biciklis futárokra van nagy szükség: WOLT. Amúgy szeretsz mozogni? Hát év után nem probléma neked az, hogy egész nap dolgozni fogsz? Ne félj egy ilyen változáshoz, meg fogsz könnyebbülni, és szüleid is jobban fognak tisztelni. (fogadd el anyádat, az a nagyobbik bűne, hogy nem arról beszél veled, hogyan tovább lányom, minthogy ki szép ki nem.)
2021. márc. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, neked munka kell. Emellett pedig vmi végleges megoldás a mentális problémáidra, mert még ha el is mész dolgozni, az első nagyobb kihívásnál mehetsz vissza a pszichiátriára és a kör kezdődik elölről. Nem mentelek fel a szüleid miatt, felnőtt ember vagy, már 6 éve kiszakadhattál volna onnan. Még mindig nem késő, de nincs sok időd. Minél több időt töltesz a munkától távol, annál nehezebb lesz az életed.
2021. márc. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hajlandó úgy dolgozni, hogy itthon élek. Úgy jarjak munkaba, hogy mikor hazaérek a hülyeséget hallgatom orrba szájba? Az is mire találok vmit, ahová esetleg felvesznek, az is minimum legjobb esetben két het, mire munkába állhatok. Aztán meg egy honap, vagy kettő... Mer ugye egy alberletnel is van kaucio, ami kb. 100k. 2x is akár. Kb. Három hónap múlva tudnék elköltözni... Én már ezt sem szeretném vallalni igazából. Meg ez, hogy bírnám e ez is mi? Halalomig akkor ne dolgozzak? Komolyan a falra maszok ezektől a lehúzó, okadek, semmitmondo szövegektol... Az emberbe belemagyarazzatok, hogy nem képes semmire. Anyám szájából háromból három mondat kritizálas... Abból egy kitaláció általában. Apám már szinte naponta felemlit meg, rosszabb esetben erőszakot is alkalmaz... Kussba kell lennem egész nap, ahhoz, hogy nyugtom legyen, mer vagy az nem jó amilyen hangnemben mondom, vagy az amit mondok, vagy mindkettő. Ma pl. Anyám első mondata az volt, hogy minek festettem le a madáretető fehérre. Holott tudta, hogy le fogom, mer mondtam neki. De, hogy így neki nem tetszik, meg, hogy kicsereli, azt nem mondtam hogy fehér lesz... Következő fél órában megjegyzi , hogy ne szologassak be faternak, hogy kövér, és ne egyen annyit... Lejon apa mit mond vajon nekem az után, hogy két centire tőlem fossa a szót? Hogy nekem nincs agyam. Én ne mondjak tényeket ki a számon meg véletlen se vele kapcsolatba, ami ráadásul építő lenne, de ő olyanokat mond rám, amit senkinek nem mondanek, nemhogY a lányomnak.
2021. márc. 19. 09:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!