Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy elfogadja...

Mit tegyek, hogy elfogadja végre, hogy cigizek?

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves fiú vagyok, mivel még tanulok, ezért még szüleimmel élek.

Se anyám se apám nem cigizik.

Sajnos nekem sikerült rászoknom...

Anya ezért rettentően dühös rám, tiltani akar a barátaimtól (ezt úgy értsétek, hogy nem jöhetnek le hozzám), elveszi az összes pénzem...

Egyszerűen már teljesen kivagyok tőle.

Tudom, hogy ezzel nekem csak jót szeretne, de szerintem nem ez a megoldás, ahogy viselkedik velem.

Egyszerűen képtelen elfogadni, ezért zsarolásokba viszi az egészet.

Hiába ülök le vele megbeszélni, akkor sem enged.


2021. ápr. 7. 00:06
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
38%
Meg ez a másik ha leteszed a cigit, akkor lesz albérleted meg első osztályon fogsz malibura utazni történet. xddd Hagyjuk már ezt a vérszegény érvet. Ha nem cigire, akkor elmegy másra az a pénz. Lehet, hogy csak én nem látom, de a nem dohányzó emberek egy fokkal sem élnek magasabb színvonalon anyagilag a nem dohányzókkal szemben.
2021. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem sikerült kiolvasnom a kérdésből, hogy mennyit is keresel, mennyit adsz ebből haza és mennyit segítesz otthon.

Ja, hogy 20 éves nagy marhaként otthon lébecolsz tanulás címén, anyu-apu pénzét füstölöd "stresszből" (hiszen nyilván nem a számládra érkező pénzt veszi el anyuci, max a zsebpénzed vonja meg), meg majd leszoksz, haha (ha moat nincs erőd ehhez, később se lesz). Anyád meg szagoljon téged és gondolom a cuccaid is ő mossa.

Gyanítom, ha a saját pénzed füstölnéd, a saját lakásod büdösítenéd és másnak nem kellene szagolni téged, meg összességében nem gyerek státuszban élnél, akkor anyád sem kezelne gyerekként. Ilyen egyszerű.

Ha saját háztartást vezetnél, jogos lenne a kiakadásod. Így inkább csak egy lázadó kiskamasz hisztijének tűnik amit művelsz.

2021. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
81%

"Ha nem cigire, akkor elmegy másra az a pénz. Lehet, hogy csak én nem látom, de a nem dohányzó emberek egy fokkal sem élnek magasabb színvonalon anyagilag a nem dohányzókkal szemben."


Persze, csak nem mindegy, mire megy el az a, havi 20-30 ezer, cigire vagy pl. törlesztőrészletre.

2021. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
72%

21: egy dohányzó házaspár napi egy dobozzal számolva havi 80k-t elfüstöl. Ne mondd már, hogy annyi pénz ne látszódjon a háztartásukon! Nem külföldi utakra kell gondolni rögtön, ne legyél már annyira közhelyes... :)


De van élő példám, egyik baráti pár cigizik, mi a párommal nem. Ők 10 éve tervezik felújítani a konyhát, 40 éves konyhabútorok vannak, szegény csaj gyűlöli őket. A mi konyhánk 5 éves, mosogatógéppel. Elmondásuk alapján nincs tartalékuk, nekünk van annyi, hogy legalább fél évig vígan elélnénk belőle, ha bármi történik, plusz előtakarékosság is a gyereknek. Attól, hogy te nem látod a többi ember pénzügyeit, még lehet, hogy a nem dohányzók jobban állnak azoknál, mint akik elfüstölik a pénzt.

2021. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
93%

20# Mert cigiben nincs pardon. Az is büdös és káros ha egyet szív naponta, vagy ha húszat. Mindegyik ugyanúgy dohányos.

És mivel a kérdező szülei nem dohányoznak, nyilván nem tudják ezt elfogadni.

Viszont mivel az ő házukba teszi ezt, ha nem szokik le, marad a költözés mint mindenkinek megfelelő opció. Elvégre felnőtt emberről beszélünk.

2021. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
96%

Az még egy dolog lenne, hogy oké nagykorú vagy, saját döntésed, hogy pusztítod a szervezeted. Csak hogy egyrészt MÁS EMBEREK szervezetét is pusztítod, amikor ott gyújtasz rá, ahol más emberek is vannak vagy járnak-kelnek. Egy kulturált ember nem cigizik ott, ahol más is jelen van, éa egy kulturált ember azt sem engedi meg, hogy egy olyan félresikerült gyereke legyen, aki más emberek jelenlétében dohányzik....! Ez egy alap....


MÁsik, hogy... jól értem, téged eltartanak, szüleidtől kapsz enni, ruhát, stb? Ők gürcölnek, te meg komolyan elfüstölnéd a fizetésüket?

Hát ha az én gyerekem lennél, kivágnálak, mint macskát ...-ni!

2021. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
34%

Nyilván vannak kivételek mindig.


Én általánosságban beszéltem. És igenis külföldi utakkal példálózok, mert a cigi árán spórolós példák szerint mindenki, aki nem cigire költi kb megteheti, hogy arany wc-be szarjon.

2021. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

80k max akkor jön ki, ha dobozosan veszik és nem töltik/tekerik a cigit.

Egy nagy csomagos dohány van max 3000 ft(nem cigizek, nem tudom pontosan) egy csomag hüvely meg 3-400 ft és kijön belőle úgy 80 szál. Heti 3x vesznek az olyan 9k megszorozva 4-el 36k. Plussz-minusz egy két csomag dohány. Max 45k mehet el napi egy dobozzal számolva.

2021. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
28# Havonta, vagy évente?
2021. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
10 évente.........
2021. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!