Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja apámnak? Mit tegyek...

Mi a baja apámnak? Mit tegyek ezügyben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem udvarolni egy lánynak. Tegnap este pedig bemutatta a szüleimnek. A lány nagyon rendes, szorgalmas, kedves és becsületes, édesapám viszont a találkozás után kifogásolta, hogy Jehova Tanúja.

A baja az, hogy hívő. Egyszer még csinált ilyet, amikor összehaverkodtam egy környékbeli sráccal de baja volt azzal, hogy a srác adventista és folyamatosan szekált emiatt, a lassan pedig megszakadt a kapcsolatunk és ma már csak köszönő vizonyban vagyunk.

Én is tanulmányoztam mindig édesanyámmal, aki szintén tanú. Én nem vagyok megkeresztelkedve, viszont hitem mindig is volt.

Nagyon rosszul esik apám hozzáállása. Nem akarom hogy ilyen feszült legyen a viszony. Bánt ha ő nem fogadja el, mert ez kihatással lesz az egész életünkre. Édesanyám próbált vele beszélni, én is.

Mivel nyigtassam le? Hogy érjem el, hogy el fogadja a lányt és megbékéljen? Egyáltalán mit érdekli őt a lány vallása? Azzal is baja volt anno hogy én és anyukám járunk összejövetelekre, de nem tette szóvá, csak látszott rajta.



2021. ápr. 25. 20:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Pedig ez a baja, ha tetszik, ha nem.
2021. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%

édesapád honnan tudja, hogy Jehova tanúja?

Elmondtad/elmondtátok neki, vagy honnan tudta meg?

Lehet attól fél, hogy a lány majd rád akarja erőltetni a hitét, vagy attól fél, hogy kimossák az agyad. (Elnézést kérek, ha nyers voltam.).

Meg ugye olvastam és saját maga vallotta be Jehovás, hogy nem adhat és kaphat vért. (valami mást kaphat helyette, meg vannak fura dolgaik.)

Lehet ezektől félt apud is

.

2021. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%
Adom 1. szavait. A kereszténység jó dolog, de a Jehova tanúi egy szörnyű közösség, egyszer kopogtattak nálam, és nem győztem kitenni őket a liftig, és még ott is magyarázták, hogy vegyek tőlük milliókért Bibliát. Ha szereted ezt a lányt, minél hamarabb ki kell szedned onnan!
2021. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

4

Igen,elmondtuk neki. Én is, még mielőtt találkozott volna vele, majd a lány is.

Nem erölteti rám. Én is hiszek, csak még nem tartok ott hogy megkeresztelkedjek.


Igen,nem adhatok és kapható vért. És? Amúgy sem vennék magamhoz vért soha.

2021. ápr. 25. 21:14
 5/37 A kérdező kommentje:

5

Nagy ostobaság amit írtál mert egy részt nem pénzért adják az iratokat, hanem ingyen, másrészt nem Bibliát hanem Őrtorony nevű folyóiratot szoktak kínálni.


Nem szedem ki sehonnan. Ez a hite, ebben hiszek én is. Ha nem is keresztelkedek meg (egyelőre vagy lehet hogy majd soha) én mindig tiszteletben fogom tartani a hitét és maximális a támogatni fogom őt benne.

2021. ápr. 25. 21:16
 6/37 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem az zavarja, hogy nem lesz önálló véleményed.
2021. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

7

Hagyj kérlek. A marhaságokkal.

Engem nem kell behálózni és egy kapcsolat nem a szexről szól csak. Ha neke digen akkor nagy baj van. És nem lesz úgy ahogy te mondtad.


8

Vérpótlók is léteznek. Én is kaptam, mert egy műtét során rengeteg vért veszítettem.

Nem feltétlenül hal meg mindenki akinek vérvesztesége volt.

2021. ápr. 25. 21:19
 8/37 A kérdező kommentje:

10

De,van.

2021. ápr. 25. 21:19
 9/37 anonim ***** válasza:
62%
De fontos a szex,vagy neked nincsenek vágyaid??Már megvagy vezetve baszki.Ez zavarja apádat szerintem.Mibe már hogy kiszólta h lagziig nincs suna.🤣🤣te meg bólogatsz rá mi??🤣🤣Üdvözöljük együtt az új szektás barátunk🤣🤣🤣
2021. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

13

Hát egy kapcsolat nem abból áll. És nem kell valakit agyondigni, hogy szeresd.


Nem, nem beszéltünk ilyesmiről. De tisztában vagyok hogy a Biblia tanítása ez.


Kérlek máshova menj károgni. Itt pluszban vagy.

2021. ápr. 25. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!