Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja apámnak? Mit tegyek...

Mi a baja apámnak? Mit tegyek ezügyben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem udvarolni egy lánynak. Tegnap este pedig bemutatta a szüleimnek. A lány nagyon rendes, szorgalmas, kedves és becsületes, édesapám viszont a találkozás után kifogásolta, hogy Jehova Tanúja.

A baja az, hogy hívő. Egyszer még csinált ilyet, amikor összehaverkodtam egy környékbeli sráccal de baja volt azzal, hogy a srác adventista és folyamatosan szekált emiatt, a lassan pedig megszakadt a kapcsolatunk és ma már csak köszönő vizonyban vagyunk.

Én is tanulmányoztam mindig édesanyámmal, aki szintén tanú. Én nem vagyok megkeresztelkedve, viszont hitem mindig is volt.

Nagyon rosszul esik apám hozzáállása. Nem akarom hogy ilyen feszült legyen a viszony. Bánt ha ő nem fogadja el, mert ez kihatással lesz az egész életünkre. Édesanyám próbált vele beszélni, én is.

Mivel nyigtassam le? Hogy érjem el, hogy el fogadja a lányt és megbékéljen? Egyáltalán mit érdekli őt a lány vallása? Azzal is baja volt anno hogy én és anyukám járunk összejövetelekre, de nem tette szóvá, csak látszott rajta.



2021. ápr. 25. 20:57
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

20

Pontosan. Nekem is az egyik nagytatámat nem akarták eltemetni, mert nem volt az utolsó évi egyházi adó kifizetve.

A tanúknál nem kell semmit fizetni a temetés ért vagy esküvőért sem. Nincs egyházi adó vagy kötelező kiadások sem.

2021. ápr. 25. 22:19
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a válaszaitokat!
2021. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Argloss ***** válasza:
100%

Szerintem annak aki nem képes hinni, mint én sem, egyszerűen nehéz elfogadni a vallásokat. Egy olyan dolog határozza meg az életedet aminek nem látom a helyét a világban, nem tűnik másnak, mint hinni a télapóban, vagy a fogtündérben és nem értelmezhető számomra, hogy ez alapján tegyen valamit az ember.

Azt sem feltétlenül látom, hogy hol a határa a hitnek és mi az amit már nem feltétlenül tesz meg az ember a hit nevében. Sok ember nem nagyon találkozik pozitív példákkal, csak a negatívumokról hall, így a vallások iránti ellenségeskedés szerintem nem meglepő. Mondhatjuk úgy, hogy a vallások marketingje nagyon pocsék.

Amivel változtatni lehetne a hozzáállásán szerintem az lenne, hogyha megismerné a közösséget. Látná, hogy az ott lévő emberek, a meghatározó személyiségek rendes emberek és nem fogják felhasználni ellened a hitedet.

Nagy eséllyel viszont ez örökre egyfajta ütközési pont lesz, viszont a te életed, éld úgy ahogyan akarod, majd idővel megbékél vele.

2021. ápr. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Savlekotő ***** válasza:
60%
Nem erölteti rám.. Ja,nem,nem baj majd a saját károdon tanulsz te is..
2021. ápr. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 SIDLER22 ***** válasza:
57%

Ez mindig probléma lesz. Fogadd el. A vallás egy családromboló dolog és én azt szoktam mondani, hogy minden témának a vallás az alapja. (Meg talán a politika, de az talán annyira nem). Ezért szoktam mondani, hogy a politika és a vallás egy érzékeny téma. Mert ha kiderül, hogy ebben különbözünk akkor kb mindenben különbözünk.

Az én faterom Tanú lett és idővel elváltak mivel anyám nem bírta, hogy mindig csak a szolgálat meg a gyülekezet... Minden második szombat volt családi nap ami kb semmi.

Vállalkozó volt és 1-2 milliókat keresett a 90-es években. Most egy random cégnél dolgozik havi 200 ér kb és lámpákat szerel meg kábeleket húz be és csórón él. Igen, ennyire le tudja húzni a vallás az embert.

Szóval ha faterod ezt nem pártolja az teljesen jogos. Ha előtted áll egy sikeres jövőkép akkor nem kéne ezt egy lány vallásának hülyeségei miatt elhagyni.

2021. ápr. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
57%
Jól van, akkor nincs kérdés, megtaláltátok egymást, megérdemlitek egymást. Ennyi. Hasonló a hasonlóval...
2021. ápr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

25

Tanúként lehetek ugyanolyan sikeres. Édesanyám is az, és a szintén tanú nagyszüleim is azok voltak.

2021. ápr. 26. 07:43
 28/37 SIDLER22 ***** válasza:
Akkor remélem te is az leszel. És faterod helyébe én is háborognék.
2021. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

28

Az a te bajod ha háborognál. Én sem háborgok, bár idegesít ha néha berúg vagy káromkodik egyet, vagy pl kétségbe vonja a Bibliát

2021. ápr. 26. 11:06
 30/37 SIDLER22 ***** válasza:

Ahhoz, hogy faterod lerészegedik nekünk nem hiszem, hogy sok közünk van hacsak nem célozni akartál valamire.

Az meg, hogy kétségbe vonja a Bibliát... Inkább az érdekelne, hogy te miért fogadod meg a Bibliát.

Egy könyv amibe leírtak egy csomó mindent. A Marvel képregényekbe is leírtak sok mindent mégsem valódiak. Mitől lesz ez valódi?

2021. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!