Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja apámnak? Mit tegyek...

Mi a baja apámnak? Mit tegyek ezügyben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem udvarolni egy lánynak. Tegnap este pedig bemutatta a szüleimnek. A lány nagyon rendes, szorgalmas, kedves és becsületes, édesapám viszont a találkozás után kifogásolta, hogy Jehova Tanúja.

A baja az, hogy hívő. Egyszer még csinált ilyet, amikor összehaverkodtam egy környékbeli sráccal de baja volt azzal, hogy a srác adventista és folyamatosan szekált emiatt, a lassan pedig megszakadt a kapcsolatunk és ma már csak köszönő vizonyban vagyunk.

Én is tanulmányoztam mindig édesanyámmal, aki szintén tanú. Én nem vagyok megkeresztelkedve, viszont hitem mindig is volt.

Nagyon rosszul esik apám hozzáállása. Nem akarom hogy ilyen feszült legyen a viszony. Bánt ha ő nem fogadja el, mert ez kihatással lesz az egész életünkre. Édesanyám próbált vele beszélni, én is.

Mivel nyigtassam le? Hogy érjem el, hogy el fogadja a lányt és megbékéljen? Egyáltalán mit érdekli őt a lány vallása? Azzal is baja volt anno hogy én és anyukám járunk összejövetelekre, de nem tette szóvá, csak látszott rajta.



2021. ápr. 25. 20:57
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

30

Nem,nem célzok semmire. Viszont nekem sem tetszik ha pl egy kiránduláskor kissé túl sokat iszik (ritkán van ilyen és mivel nagyon ritkán fogyaszt alkoholt, még esik hogy berúg) az számomra felháborító.


Mert van hitem. Azért. És számomra nem csak egy könyv hanem a szentírás

2021. ápr. 26. 13:25
 32/37 SIDLER22 ***** válasza:
21%

És miért van hited? Csak úgy? Vagy mert az Őrtorony azt mondta?

Nekem is van itthon citromos vizem. Mégsem hiszem el, hogy tényleg teljesen citromból készült. Inkább ízesítőszerekkel.

2021. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

32

Mert hiszek. Kiskorom óta hiszek Istenben és ez csak erősödött az idők során. Miért ne lenne?

2021. ápr. 26. 18:43
 34/37 SIDLER22 ***** válasza:

De ez nem válasz. Ez olyan mintha tőlünk ateistáktól kérdeznétek, hogy hogyan működik az evolúció mi meg csak annyit mondanánk, hogy "hát működik oszt kész. Miért ne működne?". Ez neked kielégítő lenne? Holott amúgy rendesen kifejtettük a működését sőt még be is bizonyítottuk kísérletekkel, hogy működik.

Voltál kisgyerek, semmi érdemleges nem történt és akkor egyszer csak így random elkezdtél hinni istenben?

Általában ez mögött áll valami. Hányatott gyereksors, szülői befolyásoltság vagy valamilyen internetes találat akár...

Én például úgy indultam el az ateizmus felé, hogy a YouTube kidobott egy videót, hogy létezik-e isten. Ez volt a kiindulási pontom kb 17 évesen.

Amikor otthagytam a gyülekezetet 12 éves koromtól 17 évesig nem is érdekelt az egész.

Szóval neked mi volt az indító okod? Az nem válasz, hogy csak mert.

2021. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Én nem kell magyarázkodjak neked hogy miért hiszek. Hiszek és kész. Baj?

Kicsi koromtól érdekelt a Biblia, nagyon sokat foglalkoztam ilyesmivel, beszélgettem emberekkel erről. És ebben semmi baj nincs.

És de igen. Csak mert. Csak érdekelt. Én ugyanis elképzelhetetlennek tartom, hogy minden csak úgy lett, magától alakult, és nincs egy teremtője mindennek. De mindegy is.

2021. ápr. 26. 20:55
 36/37 SIDLER22 ***** válasza:
Persze mindegy csak kérdeztem.
2021. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
14 Minden vallás a képmutatásról szól
2021. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!