Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja apámnak? Mit tegyek...

Mi a baja apámnak? Mit tegyek ezügyben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem udvarolni egy lánynak. Tegnap este pedig bemutatta a szüleimnek. A lány nagyon rendes, szorgalmas, kedves és becsületes, édesapám viszont a találkozás után kifogásolta, hogy Jehova Tanúja.

A baja az, hogy hívő. Egyszer még csinált ilyet, amikor összehaverkodtam egy környékbeli sráccal de baja volt azzal, hogy a srác adventista és folyamatosan szekált emiatt, a lassan pedig megszakadt a kapcsolatunk és ma már csak köszönő vizonyban vagyunk.

Én is tanulmányoztam mindig édesanyámmal, aki szintén tanú. Én nem vagyok megkeresztelkedve, viszont hitem mindig is volt.

Nagyon rosszul esik apám hozzáállása. Nem akarom hogy ilyen feszült legyen a viszony. Bánt ha ő nem fogadja el, mert ez kihatással lesz az egész életünkre. Édesanyám próbált vele beszélni, én is.

Mivel nyigtassam le? Hogy érjem el, hogy el fogadja a lányt és megbékéljen? Egyáltalán mit érdekli őt a lány vallása? Azzal is baja volt anno hogy én és anyukám járunk összejövetelekre, de nem tette szóvá, csak látszott rajta.



2021. ápr. 25. 20:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
90%
Normális válaszokat adtam a kérdésedre,az hogy neked nem tetszik ha valaki őszinte az a te degenerációd.
2021. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

15

Provokatív, szitkozódó válaszokat adtál. És én tanácsot kértem főként.

2021. ápr. 25. 21:33
 13/37 anonim ***** válasza:
84%
Megértem apádnak, a helyében én sem engedném. Az ilyen vallási szekták a gatyádat is lehúzzák rólad
2021. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
6%

Huh hát a szemetet egy helyre fújta a szél, senki nem tud semmit, de mindenki dumál :D


Az én anyám is JT, és hazugság pl az is, hogy pénzért adnak Bibliát, mert - ellentétben sok más keresztény vallással, ami persze szerintetek rendben van - ingyen adják.


Nem agymosottak, csak ők komolyan veszik azt, amit a Bibliából olvasnak. Nehéz azokat a mai világban megtartani az tény.


De nekem mondjuk pont az nem tetszik teszem azt a katolikusoknál vagy reformátusoknál, hogy nekik is ugyanúgy bele van írva, hogy pl a homoszexualitás tilos (az Újszövetségben többször, mint az Óban!!!) és mégis eltűrik, sőt ha úgy van össze is adják és minden további nélkül gyakorolhatnak bármilyen tevékenységet, amit a Biblia tilt.


Minek akkor vallás? Ha vallásos vagy, akkor tartsd is meg, amit olvasol, a ti szavaitokkal élve legyél "agymosott"! Ha meg sz.kakálsz az egészre akkor ne add a szentet, hogy micsoda keresztény vagy, mert nem vagy az! Undorító ez a képmutatás, úgy hogy tessék lepontozni, aki magára ismert! :)


Tehát kérdező, apádnak az a baja, hogy előítélete van, amiatt, hogy az ehhez hasonló hazug pletykákat hallotta, illetve szégyelli a vallásotokat. Amit nem kéne, mert nem is értem miért teszi, hiszen semmivel sem jobb ha katolikus vagy iszlám lennél. Azt nem szégyellik érdekes mód. De itt gyakorin lehetsz te transzi vagy zoofil is, annak is tapsikolnak, csak a tanúk szúrják a szemüket, mert ők többségében őszintén próbálják azt tenni, amit tanulnak, nem képmutatóak, mint ők ;)

2021. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
75%
Jövedelmedből mennyit adsz le? Van önálló véleményed? A vének ezek szerint nem ugatnak bele mit olvashatsz stb. Kiközösítés sincs igaz? Meg az ünnepeket is meg lehet tartani.
2021. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
80%

Látom, itt JT tagok is írtak.

Világosítsatok már fel: lehetséges, hogy a kérdező édesanyja tanú, de sem az édesapja, sem a gyerekük (a kérdező) nem az?

Én azt gondoltam, ilyen kemény elveket valló társaságnál kizárt, hogy családi kapcsolatban legyen olyannal, aki nem hozzájuk tartozik.

2021. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

18

Köszönöm szépen a választ! 🙂


19

Kinek adják le? Semmit nem adok le. Igen, van véleményem.

A véneknek semmi közük a magánéletemhez. Sosem volt.

De, van kiközösítés. Van is kiközösítették rokonunk. És? Akkor mi van?

Milyen ünnepek? Kit érdekelnek az ünnepek? Sosem tartottunk Karácsonyt vagy ilyesmit amúgy sem, de ezek nem érdekelnek. Megöregszem születésnapok nélkül is.


20

Édesanyám tanúként ment hozzá a világi édesapám hoz majd hosszú évek után újra el kezdett tanulmányozni immár velem együtt. Én akkor kb 12 voltam.

2021. ápr. 25. 21:50
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, értem. De ilyenkor a JT többi tagja ezt nem kifogásolja? Nem beszélnek felemás igáról?
2021. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

20

Sosem került szóba. Ez a mi életünk, nem hagyjuk hogy a magánéletünkbe beleszóljon akárki is de nem is akarnak. Pedig már 18 éve látogatom a gyülekezetet.

2021. ápr. 25. 22:00
 20/37 anonim ***** válasza:
73%

18 vagyok. Goldmund, az én apám református, anyám tanú.


Hogy úgy mondjam, nem ajánlott más vallásúhoz hozzámenni, nyilván nem örülnek neki a többi tagok. De egyébként nagyapámnál is volt belőle perpatvar, ő református, nagymamám meg görög volt, tehát ez szerintem más vallásnál is így van. Ugyanúgy apám részéről sem kedveli a család anyám vallását.


De egyébként fogalmam nincs miért pont az övé van rosszabbnak beállítva, mikor tökre kiváló tulajdonságok kifejlesztésére ösztönzik, amiknek hála jól nevelt engem és a tesómat is.


A fizetés leadás meg szintén ordas nagy kamu, apámnak többe van a vallása, pedig ő református.


A görögökről meg ne is beszéljünk, szegény mamát pofátlanul nagy összegért temették, a JT-knel viszont azért sem kell fizetni, ahogy az esküvőért se. Tehát ha lehúzós vallásokat keresünk, akkor őket említhetjük utolsóként.

2021. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!