Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza lehet az edesapamnak?

Igaza lehet az edesapamnak?

Figyelt kérdés

Osszejottem tavaly az egyetemi evfolyamtarsammal, sokat beszelgettunk, irogattunk. Mar tobbszor talalkoztunk is, es ugy erzem megtalaltam az igazit. Ennek oromere be is mutattam otthon es miutan elment elmondtam h meg fogom kerni a kezet.

Amit tudni kell rola, h hithu katolikus az egesz csaladja, az apja sok penzt aldoz a vallasara es picit radikalis, mondta is kerek perec h hazassagig tisztan kell maradnunk. Szerelmem ugy mondta az eljegyzesig minimum, aminek orultem, leven h voltam mar lannyal es eleg nehez tartoztatnom magam.


A lenyeg: apam szerint (aki ateista) a vallasosak agyhalottak, es a lany nem valo hozzam, nem fogom birni azt az eletvitelt, kiforgatnak a vagyonombol, azon meg egyenesen a kepembe rohogott, h a templomi eskuvo miatt meg kellene keresztelkednem.


Szerinte en nem vagyok ez a tipus, es ugyis el fogunk valni. Hogy valtoztassam meg a velemenyet? En ugy erzem megeri az aldozatot az igaz szerelem.



2021. ápr. 25. 22:22
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

en nem mennek bele ebbe, de te tudod. alapbol utalom ha valaki a szexre mint mocskossagra gondol, ezert “tisztanak “ kell maradnod. mosson kezet aki tiszta akar lenni.


az meg a masik, hogy meg akarnak valtoztatni (keresztelkedj meg), az apja mar most beleszol az eletetekbe (a szexualis eletetekbe raadasul amihez aztan tenyleg semmi koze), es az se tul bizalomgerjeszto hogy “sokat kolt a vallasara es radikalis”. a vallasukra altalaban a szektasok koltenek sokat, a keresztenyek normal osszegben adakoznak, ki amennyit tud.



ennek ellenere donthetsz ugy hogy belevagsz, de azert hallgass arra aki jol ismer teged, es jot akar neked - apadra.

2021. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, nem tudom, hány éves vagy, de szerintem hagyd a fenébe, ennek semmi értelme. Még borzasztóan fiatal vagy, előbb élned kell, mielőtt megnősülsz, különben csak megcsalás és válás lesz az egészből. Ami nem baj, de addigra már jó katolikus módon ott lesz egy fészekaljnyi poronty...

Nem is beszélve a csajról - a mai világban egy nő sem fogja úgy leélni az életét, hogy csak egy farkat próbált ki.


Egyébként pedig van olyan szerelem, ami nem múlik el, sajnálatos módon csak kevesen élik át.

2021. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
93%
A katolikusok semmilyen vagyonodból nem forgatnak ki. Én katolikus vagyok, és semmivel nincs vallásosabb életem, mint másnak. Annyi, hogy komolyabban vesszük a 10 parancsolatot meg a 7 szentséget, de hát most éppen tegyük fel, ha lefekszetek az esküvő előtt, nem fog rátok szakadni az ég, könyörgöm.
2021. ápr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
14%

“mai világban egy nő sem fogja úgy leélni az életét, hogy csak egy farkat próbált ki.“


Pfff...ugye ezt csak az európai, főleg magyar nőkre érted?

2021. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
93%
#12 Hülyeség, vannak, akik boldogok az első párjukkal életük végéig, de ott általában mindkét fél vallásos, nincs ez a jelentős értékrendi különbség.
2021. ápr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
89%

Minden ugy lesz, ahogy lennie kell. Ha elváltok idővel, mert lecsillapodik a szerelem és önmagatok valoságában látjátok egymást, vagy ha együtt maradtok és minden fab, az is jó.

Én a te helyedben várnék, 1 év az nagyon kevés manapság egy házassághoz-főleg csak azért, hogy legyen szex. Esetleg eljegyzésben próbáljátok ki a közös létet. Azt még fel lehet bontani.

Apád nem tudom mit talált olyan viccesnek a keresztségben. Azzal számolj, h rengeteg konfliktus lesz a családok közt.

2021. ápr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 Savlekotő ***** válasza:
64%
Hallgasd apádra, mert pár év és szomszéd julcsit fogod inkább te is tolni mert a vallásos lány semmit se fog engedni max a szaporodásig fadarabként,a vallásos nőkbe bele nevelik hogy az bűn szar élvezni nem szabad,stb stb,mindenen a cirkusz lesz apósékkal .. Hasonló a hasonlóval,különböző vallások kasztok közt sose működik aztán picsognak hogy jaj megcsalás válás,gondolkodni kéne előre nem a rózsaszín hab patronra fel ülni..
2021. ápr. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
56%

"“mai világban egy nő sem fogja úgy leélni az életét, hogy csak egy farkat próbált ki.“

Pfff...ugye ezt csak az európai, főleg magyar nőkre érted?"


Értjük, hogy incel vagy mi a fene vagy, magyarán senkinek sem kellesz, de hadd ne kelljen már az egész világnak hozzád igazodnia. Normális nő nem 1 pasi mellett éli le az életét. Aki igen, az félrelépeget. Annak meg mi értelme van?

2021. ápr. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
52%

15-ös, az a hülyeség, amit te írsz.

Persze, nagyszüleim idejében még akadt ilyen. (80 évesek)

Manapság...Ébredj már fel.

2021. ápr. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
92%

#19-es

Dehogy! Abban az időben sem voltak szentek, csak kevésbé derültek ki ezek a dolgok. Párom nagyapja pl a szomszédba járt kufircolni. 😉

2021. ápr. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!