Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza lehet az edesapamnak?

Igaza lehet az edesapamnak?

Figyelt kérdés

Osszejottem tavaly az egyetemi evfolyamtarsammal, sokat beszelgettunk, irogattunk. Mar tobbszor talalkoztunk is, es ugy erzem megtalaltam az igazit. Ennek oromere be is mutattam otthon es miutan elment elmondtam h meg fogom kerni a kezet.

Amit tudni kell rola, h hithu katolikus az egesz csaladja, az apja sok penzt aldoz a vallasara es picit radikalis, mondta is kerek perec h hazassagig tisztan kell maradnunk. Szerelmem ugy mondta az eljegyzesig minimum, aminek orultem, leven h voltam mar lannyal es eleg nehez tartoztatnom magam.


A lenyeg: apam szerint (aki ateista) a vallasosak agyhalottak, es a lany nem valo hozzam, nem fogom birni azt az eletvitelt, kiforgatnak a vagyonombol, azon meg egyenesen a kepembe rohogott, h a templomi eskuvo miatt meg kellene keresztelkednem.


Szerinte en nem vagyok ez a tipus, es ugyis el fogunk valni. Hogy valtoztassam meg a velemenyet? En ugy erzem megeri az aldozatot az igaz szerelem.



2021. ápr. 25. 22:22
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
68%
nem biztos, hogy igaza van. van hogy nem működik egy kapcsolat,de ezt látod és látni fogod. gondolom a fater félt.
2021. ápr. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 18, nekem bizony a férjem volt az első, maradt is az.

Holnap lesz a 25. házassági évfordulónk.

2021. ápr. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
72%

Olyan alapveto kulonbsegek vannak koztetek, ami a kesobbiekben iszonyu nagy problemakat fog okozni.

Pl. a vilagnezeti kulonbsegek (te ateistakent nottel fel, o szigoruan kotozott vallasoskent)

hogyan nevelitek majd a gyerekeiteket?

Meddig fogod birni az apos-anyos szivoskodasait?

....es meg otezer egyeb, kisebb-nagyobb problema, pl. mit neztek a tv-ben, mit esztek es nem esztek a vallasi unnepeken (pl. bojt idoszakban) es meg lehet sorolni.

Amugy, eljegyzes meg nem jelent naluk "szexelhettek" engedelyt, csak szolok.

Es igen, nagy orom lesz besavanyodva elni valakivel, akivel a szex nem jo, es egyebkent sem szabad szexelni egy csomo napon a vallas miatt, egy csomo napon, mert akkor menstrual, es egy csomo egyeb napon, mert akkor faj a feje, meg egyebkent is egy hithu vallasos nem szexel az oromert, csak, ha gyermeknemzes a cel...

Gondolkodj, mielott tonkreteszed az eleted.

2021. ápr. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
64%

Sok hülyeséget írtak neked, kérdező... Nálunk hasonló a helyzet, én templomba járó katolikus vagyok, a párom ateista. Nekem ő volt az első, ő előttem élt együtt mással is. Sok kompromisszummal jár, ez igaz. Szex nálunk is eljegyzés után volt ( ez is kompromisszum volt mindkettőnk részéről). Azóta is jó a szexuális életünk, hiszen nem igaz, hogy az Egyház tiltja az örömöt, sőt... Az, hogy mennyire vagytok nyitottak, bevállalósak, az kiderülhet máshogy is.

Tehát működhet, de ne ugorjatok egyből bele az esküvőbe. Beszélgessetek sokat, mindenről, szexről is. Kiránduljatok, sportoljatok, csináljatok együtt fizikai munkát. Később még petting... Ha nem illetek össze, kiderül.

2021. ápr. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
55%

“Később még petting... Ha nem illetek össze, kiderül.”


Petting is TILOS! Nem is kicsit! Te nem is vagy vallásos!

Hozzá sem érhettek szexuálisan egymáshoz házasság előtt/kívül. Vagy te a katolikus vallást sajátosan értelmezed?

2021. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
86%

Nálam alap h ha valaki vallásos azzal nem jönnék össze.

Apádnak igaza van.

2021. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
58%

“Értjük, hogy incel vagy mi a fene vagy, magyarán senkinek sem kellesz, de hadd ne kelljen már az egész világnak hozzád igazodnia. Normális nő nem 1 pasi mellett éli le az életét. Aki igen, az félrelépeget. Annak meg mi értelme van?“


Aki leírja az igazságot az már incel és a kutyának nem kell??🧐🤔🤔

Mi rosszat írtam? A világ ezen a részén az emberek 12-13 éves koruktól kezdve szabadon megélik a szexualitásukat. Itt ez a normális. Máshol (pl. muszlimoknál, zsidóknál, szektás hithű keresztényeknél) meg egész életükben a férfiaknak és nőknek egy párjuk van.

Csak rávilágítottam, hogy nem az egész világ ilyen. Nem írtam, hogy a magyar nők kvák vagy hasonlók lennének, de ha egyesek arra asszociáltak, akkor érdemes lenne magukba nézni. Tudod akinek nem inge...

2021. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, itt az a kérdés hogy a csaj meddig tűri apuci ellenőrzését, és mikor hajlandó felnőni. Nem a vallásosság a gáz. hanem hogy apósjelölt beleszólhat a szexuális életetekbe.
2021. ápr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
79%
Menekulnek ilyen kapcsolattol, normalis felnott kapcsolatban nem kell ilyen radikalis valtozasokat eroltetni magunkra. Azt meg teljesen butasagnak tartom, hogy a szexszel varni kell, ugyanis megeshet, hogy lelkileg osszepasszoltok, de szexualis teren gyotrelem lesz az eletetek. Ez esetben ez inkabb baratsag, mint szerelem. Szerelemnel jelen van a mindent elsopro szexualis vagy, hogy akarod a masikat, es nem birjatok egy X datumig. De rozsaszin kodben lepkedsz, es nem latod relaisan a helyzeted. Ez a velemenyem.
2021. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én nem ilyen nagy lapokkal játszom mint te kérdező, és talán a lánynak sincsenek ekkora elvárásai, de lehet, nem tudom. De nálam is van egy ilyen eset, csak én fiatalabb vagyok. Szóval érdekel a kimenete:D
2021. ápr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!