Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza lehet az edesapamnak?

Igaza lehet az edesapamnak?

Figyelt kérdés

Osszejottem tavaly az egyetemi evfolyamtarsammal, sokat beszelgettunk, irogattunk. Mar tobbszor talalkoztunk is, es ugy erzem megtalaltam az igazit. Ennek oromere be is mutattam otthon es miutan elment elmondtam h meg fogom kerni a kezet.

Amit tudni kell rola, h hithu katolikus az egesz csaladja, az apja sok penzt aldoz a vallasara es picit radikalis, mondta is kerek perec h hazassagig tisztan kell maradnunk. Szerelmem ugy mondta az eljegyzesig minimum, aminek orultem, leven h voltam mar lannyal es eleg nehez tartoztatnom magam.


A lenyeg: apam szerint (aki ateista) a vallasosak agyhalottak, es a lany nem valo hozzam, nem fogom birni azt az eletvitelt, kiforgatnak a vagyonombol, azon meg egyenesen a kepembe rohogott, h a templomi eskuvo miatt meg kellene keresztelkednem.


Szerinte en nem vagyok ez a tipus, es ugyis el fogunk valni. Hogy valtoztassam meg a velemenyet? En ugy erzem megeri az aldozatot az igaz szerelem.



2021. ápr. 25. 22:22
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
92%

itt nem lesz választásod az esküvővel kapcsolatban :)

amúgy meg együtt lesztek X évig, amíg nincs szex, eljegyzed akkor lehet? és ha mégsem veszed el? ez egy hülye hozzáállás

2021. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
69%

Az apádnak szerintem nincs igaza. De a megkeresztelkedésre se kötelezhetnek téged. Ez a te döntésed. Te fontos el, hogy megkeresztelkedsz vagy sem.

Ami azt illeti még kicsit korainak tartom az esküvőt. Először járjatok 1-2 évig, és akkor már kicsit jobban megismered őt. A katolikus egyházban nem válnak el olyan könnyen, és ha már nem bírjátok egymást, akkor is lehet, hogy együtt kell maradnotok. De ez csak egy tanács, persze nem kell ezt csinálnod.

2021. ápr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
41%

43: megint ostobaságot beszélsz....


Ugyanúgy elválhat a bíróságon, mint bárki más.

Az egy másik kérdés, hogy "egyházilag" nincs válás (de manapság elég könnyen kimondják az házasság érvénytelenítését - ez a megfelelő eljárás), de az is csak azt jelenti, hogy újabb házasságkötés esetén nem tud ismét templomban esküdni.

2021. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
95%
Engem csak az érdekelne, mivel már azt tudjuk, hogy az ősök mit gondolnak, hogy maga a lány mit szeretne? Neki jó ez, amiben él? Nem azt mondom, hogy legyen ő ateista, de lehet szabadulna néha ettől az egésztől. Én inkább azt mondom, költözzetek össze, és majd meglátjátok, hogy mennyire formáljátok át egymást. Miért pont neked kellene megváltozni?
2021. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
61%

"Mi van ha a misszonáriuson kívül semmi nem lesz, az is havi 1x."


Ennek mi köze a valláshoz? Nekem ateistaként ez lenne az álom.

2021. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim válasza:
54%

Nézd attól hogy valaki vallásos nem lesz buta vagy pénzéhes, tapasztalatból állítom. Én is voltam templomba járó vallásos. Arról nem is beszélve hogy az ateizmus is nagyban hasonlít egy vallásra hiszen a tudomány sajnos nem tudja megmondani hogy mi történik a halálod után (esetleg történik valami vagy sem???), sem azt hogy mi van az univerzum tőlünk legtávolabbi pontján (fizikusként számtalanszor hallottam hogy sajnos a tudomány még ezt sem tudja) 🤣

Egy valláskritikával rendelkező emberrel teljesen jól el lehet lenni ateistaként is vagy más vallás tagjaként. A nehéz kérdés ha a leányzó szóról szóra tartja a hitet mert szerinte az a teljes és tökéletes igazság vagy azért hajlandó a betűk mögé nézni. Ha a szóról szóra típusú akkor tényleg nagy lehet köztetek az értékrendbeli különbség ami nem jó.

Én vallasosként is együtt éltem párommal... (A pettinget pedig általánosan nem tiltja a vallás, nincs a bibliában 🤣, így minden közösség kicsit máshogy ítéli meg)

2021. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
69%

A templomi házassághoz se kell már hogy megkeresztelkedjen. Felénk 5 ropit adsz a papnak és összead a templomban. Nincs már ilyen.


Sőt csak megsúgom ha annyira nagyon vallásosak lennének akkor nem csak megkeresztelkedni kellene hanem elsőáldozni meg bérmálkozni is mivel az összes szentséget fel kell vegye h templomban házasodjon.


Nagyon elvagytok tévedve

2021. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:

Koszi nektek a sok valaszt.

Utana neztem, valoban megoldhato a templomi eskuvo keresztelkedes nelkul.

2021. ápr. 26. 19:57
 49/57 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam el ezt a sok választ de ez egy olyan történet ami kb orosz rulett.

Alig ismered a nőt de már el akarod venni. Miért?

Fogalmatok sincs, összeilletek e az ágyban, pedig ezen áll vagy bukik a kapcsolat MINDEN esetben.

Az apja már most beleszól a szexuális életetekbe!

Ami csak a kettőtök ügye, felnőtt emberek vagytok, hahó!

Nekem ez a család bántalmazó családnak tűnik, akik nagyon is szívesen bújnak a vallás mögé, sürgetik az esküvőt, essen be a csapdába a zsákmány minél előbb.

Nagyon meg fogod szívni. És a gyerekeid is.

A vallás mögé bújva, magukat szentnek beállítva fognak terrorizálni életed végéig. Olvasd ezt vissza 5 év múlva.

2021. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 HMartin válasza:
100%

Kedves kérdező,


Tudom min mész keresztül, én pontosan ebben a cipőben jártam. Ez egy nagyon nehéz dilemma a ti (te és párod) szemszögéből nézve.


Én utólag elemezve a dolgokat arra jutottam, hogy rossz döntést hoztam. Szerelmesek voltunk, hoztunk kompromisszumokat... de a gond az... hogy egy vallásos embernek Isten az első, és ez az Istennek való megfelelést (Az Úrnak tetsző élet) jelenti. Te legjobb esetben is csak másodlagos fontossággal bírsz majd az életében. Nekem (mai fejjel) a házasság, komoly kapcsolat fő szempontja, hogy tudom, a feleségemnek az ên boldogságom, az én sikerem is fontos és nem szorítja azokat másik, rajtunk kívülálló személy (ez esetben Isten... de még após/anyós, a lelki atyája, stb is színre léphet) elvárásai miatt háttérbe. Márpedig egy hívő ember mellett erre kell, hogy számíts. Ő jóval jobb dealt kötött az Istenével: örök élet meg minden. Ezt nem fogja sutba dobni a te igényeidért, kedvedért. Tudom hogy nagyon szar helyzet. Elhiszem, hogy szerelmesek vagytok... de egy hosszútávú kapcsolat ideális esetben két fél egymást inspiráló, támogató szövetsége. Ahol tabuk nélkül, őszintén élhettek fizikai és lelki összefonódásban. Azonban ha cenzúra van az életetekben, az ezt ellehetetleníti. Márpedig az egyház, a vallás szabályokat, kereteket állít fel, megmondja, hogyan - miként élj... A gondolatok szintjén is (innen a kifejezés: Bűnös gondolatai vannak). Ha most kilépsz ebből a kapcsolatból, akkor szar lesz mindkettőtöknek... Ha elmentek eljegyzésig és akkor lépsz le, még szarabb lesz... Ha megházasodtok és elhagyod (Ez az én történetem) akkor az pokoli lesz... Bele is őrűlhettek(főleg ő) akár, annyira szörnyű lesz. Ugyanis egy katolikusnak egy dobása van. Neked "nincs" vesztenivalód. Ha most lépsz ki ebből az egészből a lehető legolcsóbban usszátok meg ezt, hidd el nekem.

2021. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!