Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza lehet az edesapamnak?

Igaza lehet az edesapamnak?

Figyelt kérdés

Osszejottem tavaly az egyetemi evfolyamtarsammal, sokat beszelgettunk, irogattunk. Mar tobbszor talalkoztunk is, es ugy erzem megtalaltam az igazit. Ennek oromere be is mutattam otthon es miutan elment elmondtam h meg fogom kerni a kezet.

Amit tudni kell rola, h hithu katolikus az egesz csaladja, az apja sok penzt aldoz a vallasara es picit radikalis, mondta is kerek perec h hazassagig tisztan kell maradnunk. Szerelmem ugy mondta az eljegyzesig minimum, aminek orultem, leven h voltam mar lannyal es eleg nehez tartoztatnom magam.


A lenyeg: apam szerint (aki ateista) a vallasosak agyhalottak, es a lany nem valo hozzam, nem fogom birni azt az eletvitelt, kiforgatnak a vagyonombol, azon meg egyenesen a kepembe rohogott, h a templomi eskuvo miatt meg kellene keresztelkednem.


Szerinte en nem vagyok ez a tipus, es ugyis el fogunk valni. Hogy valtoztassam meg a velemenyet? En ugy erzem megeri az aldozatot az igaz szerelem.



2021. ápr. 25. 22:22
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
86%

"az eljegyzesig minimum, aminek orultem, leven h voltam mar lannyal es eleg nehez tartoztatnom magam"


Most akkor mi van? Te is írod h elég nehéz tartóztatnod magad.


Inkább eljegyzed h megdughasd?


Kb egy éve jártok , csak irogattok egymásnak, " többször is találkoztatok" volt már csók? Megfogtad a kezét? Mit csináltok találkán?


Én ezt csak úgy érzem egy kis kamasz szerelme, írkál meg hébe hóba találkozgat a lánnyal de semmi komoly.


Bele estél, mint ló a gödörbe.


Azt se értem mit lehet sok pénzt áldozni egy vallásra .. a katolikusoknál pont rohadtul nem számít a pénz. Biztos katolikus nem pedig jehova? Mert nem mindegy.


Vallásnál egy a lényeg hogy hinni kell, nem pedig a pénz

2021. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
74%

Nos abban igaza van, hogy korai még ez a házasság. A rózsaszín köd felszálltát legalább várjátok meg. Lakva ismerszik meg az ember, legalább összebútorozhatnátok egy időre. Lehet a 4 fal közt ezt a lányt tényleg nem tudnád elviselni. Lehet egy új szex póznál már hisztizne, mert csak misszionárusban hajlandó. (Mint írtad, neked jó a libidód)


A vallási ünnepeket fix, hogy betartja, gondolom templomba is el kellene járnod vele, ami elég idegesítő, ha te is ateista vagy. Majd elcipel hülye zarándok utakra (a nyaralások fele fix, hogy ez lesz). Apósnak nem lehet majd ellent mondani, aki meg majd duruzsol a lánya fülébe, hogy a pokolba égsz el, aki meg majd jár a nyakadra, hogy gyónj a papnak.... Szóval igen igen, lehet apádnak igaza van.

2021. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%

Amig szerelmes vagy, mindent elviselsz, lenyelsz, beleegyezel, elnézed. De eltelik pár év, és nem fogod többé. Na akkor mi lesz?

A kapcsolat elején mindenki a legjobb énjét mutatja, tolerál de ezt nem tudja sokáig csinálni. Sajnos az én társammal is így történik most 3 év után, nem az az ember-teljesen-akit megismertem.

Mi eléggé hasonlóak vagyunk pedig.

2021. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
77%
Ez kamu vagy valódi bolond vagy.
2021. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
78%

Annyira röhejes, hogy ateista valláskritizálók sokkal jobban vélik tudni a vallás szabályait, előírásait, mint a vallást gyakorlók.... :-D :-D


Pl. az egy orbitális baromság, hogy a katolikus vallásban tilos az örömszerzés miatti szex...

Ez tipikusan olyanok terjesztik, akik még életükben nem olvastak el egyetlen ezzel kapcsolatos írást sem... Mármint olyat, ami nem bulvárszintű...

2021. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
63%
Atyaisten... Van itt olyan egyáltalán, aki tisztában van a katolikusok szokásaival? Ez nem egy szekta, ahol rád erőltetnek ezer féle vallásos dolgot. Igen, a szex házasság előtt nem egy elfogadott dolok szerintünk, de szerintem manapság ezt már csak azt tartja be, aki tényleg komolyan vesszi ezt a vallást. Azonkívül semmiben nem lesz a pasi korlátozva, azt néz eszik, csinál, amit akar. Nem kell neki semmi vallásos dologban részt vennie, mivel nem katolikus és nem erőltethetik rá. Nem kötelező templomba járnia, max ünnepekkor elmehet (karácsony, húsvét), hogy a csaj kedvére tegyen. Illetve, ha a lány akarja, ez inkább majd a gyereket fogja jobban érinteni (keresztség, első áldozás, bérmálás), de most komolyan, a férfi belehalna, ha ki kéne bírni ezzel kapcsolatban, egy 1-2 órás misét? Utána megy az élet tovább. Én a helyedben, kedves kérdező, ha tényleg szereted azt a lányt, magasról lesz*rnám, hogy apám mit gondol. Semmiben nem fognak téged kisemmizni és korlátozni. Pl. az egyik nagynéném is katolikus, hozzáment valami román vallásu pasihoz, vagy mit tudom én, és olyan boldogok együtt, hogy olyat még nem láttál. Van egy gyönyörű kislányuk is, nagyon nagy harmóniában élnek. És hogy legyen viszonyítási alap is... A nagynéném testvére, aki szintén katolikus, egy olyan katolikus nőt vett el, akivel éjjel-nappal marják egymást. Na ennyit erről. A mai katolikusok többségének a vallásossága már csak abban merül ki, hogy néha eljárnak templomba. Ennyi, nem több. Nem kell egésznap erről beszélgetnek, sőt, ki nem sz*rja le egy párkapcsolatban, hogy ki miben hisz. Én pl. tökjól ellennék egy ateista mellett is. Nem érdekelne, hogy nem hisz Istenben. Ok, pont. Egyedül probléma így a gyereknevelésben lehet, de őszintén, szerintem ezt is meg lehet beszélni. 13. voltam, szintén egy katolikus.
2021. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
84%
Apádnak nincs igaza. Az írásodból viszont az derül ki, hogy csak egy kanos kisfiú vagy; leírtad, hogy csak néhányszor találkoztatok. Ez egyáltalán nem alap az eljegyzéshez, ahhoz szilárd kapcsolat, idő, közös jövőkép kell, nem mellesleg akkor teszik az emberek, ha közel jövőben 1-2 éven belül össze is akarnak házasodni. Te viszont csak azért akarod, mert belengették, hogy akkor lehet szex is..
2021. ápr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
65%
Na megjöttek a valláskárosultak,pontosan látszik h ilyen emberek közé beházasodni igencsak necces...
2021. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
39%
37: 10pontos! :)
2021. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
39. Ezt hogy érted?
2021. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!