Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza lehet az edesapamnak?

Igaza lehet az edesapamnak?

Figyelt kérdés

Osszejottem tavaly az egyetemi evfolyamtarsammal, sokat beszelgettunk, irogattunk. Mar tobbszor talalkoztunk is, es ugy erzem megtalaltam az igazit. Ennek oromere be is mutattam otthon es miutan elment elmondtam h meg fogom kerni a kezet.

Amit tudni kell rola, h hithu katolikus az egesz csaladja, az apja sok penzt aldoz a vallasara es picit radikalis, mondta is kerek perec h hazassagig tisztan kell maradnunk. Szerelmem ugy mondta az eljegyzesig minimum, aminek orultem, leven h voltam mar lannyal es eleg nehez tartoztatnom magam.


A lenyeg: apam szerint (aki ateista) a vallasosak agyhalottak, es a lany nem valo hozzam, nem fogom birni azt az eletvitelt, kiforgatnak a vagyonombol, azon meg egyenesen a kepembe rohogott, h a templomi eskuvo miatt meg kellene keresztelkednem.


Szerinte en nem vagyok ez a tipus, es ugyis el fogunk valni. Hogy valtoztassam meg a velemenyet? En ugy erzem megeri az aldozatot az igaz szerelem.



2021. ápr. 25. 22:22
1 2 3 4 5 6
 51/57 Savlekotő ***** válasza:
70%
Előre borítékolt pofára esés,elveszed h végre dughassatok legálisan,de akkor is mindenki benne lesz a nemi életetekbe ami nem is lesz túl élvezetes ha a kishölgy apukája dönti el mikor fekhet le a párjával férjével lol,aztán lesz nagy cirkusz a válásnál mert majd szabadulnál jehováséktól.
2021. ápr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
48%
51. Ne beszélj már marhaságokat, kérlek! A csaj katolikus, nem "jehovás". Ég és föld a különbség. Nem, képzeld el, az esküvő után senkinek nincs joga belemászni a szexuális életükbe, igazság szerint manapság már az előtt se. Annyiszor dughatnak, ahányszor csak kedvük van hozzá, a többi hazugság.
2021. ápr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 Savlekotő ***** válasza:
87%
53 pedig belemásznak,nem lenne ennyi válás ha nem a fiatal házasok hálószobájában vájkálnának,főleg katolikusék.. Jehova katolikus stb ugyan az az agysorvasztás..
2021. ápr. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
49%
54. Ó, igen? És te melyikhez tartozol? Mert én éppenséggel el tudom neked katolikusként mondani, hogy mi az, ami nálunk fontos, úgyhogy nekem hiába magyarázol, hogy egy kutya a kettő, mert egyáltalán nem. A válásnak pl. ezer féle oka lehet, az hogy anyuci meg apuci nem ismeri a magánszférát, egy másik dolog. Én pofátlanságnak nevezném vallásosság helyett. Elmondod nekem, hogy a katolikus mivel sorvasztják az agyad, azonkívül, hogy hisznek Istenben?
2021. ápr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
56%
De most komolyan... Ha valakinek elmondanám, hogy amúgy katolikus vagyok, és rávágná, hogy "ja, az olyan, mint a jehovások meg ilyesmi", tuti, nagyra kerekednének a szemeim. Ennyire nincsenek tisztában az emberek a vallásokkal, vagy mi? Mi a fenét gondolnak ilyenkor az emberek, hogy házalok a hitemmel, hogy ezt egy nem katolikusra is ráerőltethetem, hogy elveszem a pénzét? Hát nem. Ettől nem kell félni. A katolikusok pont hogy a szeretetre, az isteni segítségre építik a vallásukat, nem szekta. Persze vannak dolgok, amit a vallásunk megkövetel (pl. keresztség), de ez senki másnak nem kötelező, embere válogatja. És őszintén? Senkihez nem megyünk oda, hogy "tessék hinni Istenben", meg "jaj nehogy élvezzétek a szexet, mert rátok szakad az ég". Komolyan, vicc az egész. Bocsánat, csak felb*sztam magam.
2021. ápr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám hogy én is katolikus vagyok, de amit az apuka meg ez a család csinál az BETEG. A vallásnak a szeretet kéne hogy a lényege legyen, nem az hogy az írást szó szerint véve mások életébe belepofázzanak, zsaroljak őket és egy megfontolatlan döntésbe hajszolják őket, aminek a gyerekeik is megisszák a levét.

A szekták pont ezen az alapon nyugszanak, jól mondják a hozzászólók. Nemigen ismerek olyan katolikust, aki a szexből a mai világban gondot csinál. Nem ennek kéne hogy lényege legyen a vallásnak. De mindennel vissza lehet élni egy diszfunkcionális családban.

2021. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon fiatalok vagytok, sokat fogtok változni, ebben az életkorban az a lényeg, hogy ismerjétek meg egymást minél jobban, jól érezzétek magatokat, egymást ;) Ez az önmegtartóztatás szerintem hatalmas bullshit. Csak ezért korán belemenni eljegyzésbe, házasságba nem jó ötlet. Én is átmentem ezen fiatalkoromban, igaz, csak az eljegyzésig jutottunk (mindketten vallásos családból), szerintem a kapcsolat befuccsolásában nagy szerepe volt a túl korai jegyességnek meg annak, hogy évekig az önmegtartóztatáson kattogtunk (egyszer se feküdtünk le egymással, de sokat évődtünk rajta) . Az a baj, hogy olyan felelősséget erőltet a kapcsolatra, ami meg tudja fojtani az egészet.

Az ilyen apóssal nagyon nehéz lesz, mert nála a kontroll a lényeg, sosem fogtok tudni teljesen neki tetsző életet élni (nem mintha kellene, de úgy sejtem a lánynak egyelőre fontos), a vallás jó eséllyel csak egy maszlag ami mögé bújva irányítja az egész családot.

2021. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!