Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elküldenétek a most érettségiz...

Elküldenétek a most érettségizett gyereketeket dolgozni a nyáron, ha a környéken nincs jó lehetőség, és anyagilag sem vagytok rászorulva, de egész nap csak otthon ül?

Figyelt kérdés
Lehet menni: kfc, gyár reggel 6-tól (busz miatt 4:30-as kelés), vendéglátás, de az augusztus 31-ig, oda már nem akar, mert egyetem, gólyatábor, és nem jöhet el hamarabb. Online oktatás alatt semmit nem csinált, szerinte "depressziós" volt, pszichológushoz is járt. Egész nap gépezik a szobájában, de legalább kitűnőre érettségizett, egyetemre készül. Hagyjam, vagy elküldjem?
2021. jún. 7. 18:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ja, már valószínűleg nyugdíjunk se lesz, vagy 120 év lesz a korhatár, valaki még ezt a kis pihenési időt is elirigyli, úgy hogy jó tanulmányi eredményű a gyerek.
2021. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
92%
Tesom programozó, 2 diplomaval, es most kapaszkodj meg, amig az egyetemet végezte, egyszer sem dolgozott, azaz 25 eves koraig “eltartott” volt. Ezt azert, hogy minden erejét a tanulásba fordítsa, ami meg is hozta a gyümölcsét, mert egy hónap alatt annyit keres, mint én diakmunkázgatással vagy mas “mezei” dolgozó ember 6 hónap alatt. Anyaek ezzel full elégedettek, testvéremnek igy beindult az elete, van sajat háza, utazgat stb. Ez jobban megerte anyameknak, hogy tudjak hogy testverem egyenesben van, es lesz is, minth 18 evesen gyárba küldjék. Tudod vannak akiknek még van eszuk a gyerekneveléshez, és nem csak sajat magukat nézik.
2021. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
87%
Elküldheted, de el is menne? Ha már érettségit tett, akkor egy önálló ember, aki el tudná dönteni, hogy akar e dolgozni.
2021. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
10%
29, nem tudom, hogyan csináltad, a lányomnak azért kellett már aug közepén költöznji Bp-re, mert két nap alatt talált munkát, mikor az egyetemet kezdte. Most végez Ma-n, a második helyen van a hat év alatt, a másodikat is egy hét alatt találta... az összes barátja dolgozik évek óta, senki nem keresett hetekig.
2021. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
77%
37, én nem voltam 18, mikor érettségiztem. Sőt, a jogon furán néztek rám, anyuval mentem beiratkozni, mert még akkor sem voltam 18, semmit nem írhattam alá :D (másfél hónappal előbb kezdtem az általánost, mint betöltöttem a hat évet)
2021. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
98%
56, érdekes az en baráti körömben meg mindenki hetekig keresett. Es van akinek meg mindig semmi. 🤔 Pedig még az alja munkákra is jelentkeztek. Na mindegy, most nem lenyeg, h ki mond nagyobbat, de van aki tenyleg akar dolgozni, es nem jeleznek vissza.
2021. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
89%
Anyámék pont ilyenek voltak egész életükben. 21 éves vagyok, és most jöttem rá mennyire is utáltam meg őket ezek miatt :D Hála az égnek hogy elköltöztem és nem kell ezt a visítást hallgatni többé. Üdv és általában hajnali 3 ig neten szórakozó pénzkereső felnőtt :)
2021. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
79%

Ez nálunk nem kérdés, önmaguktól mennek melózni, így megy 16 éves koruk óta. Nem mi kényszerítettük őket, ők maguk kerestek diákmunkát. Gyűjtenek jogsira, autóra, illetve nyári túrákra.


És hogy a kérdésre válaszoljak: Igen, most is mennek legalább másfél hónapot dolgozni.

És igen, valóban jól esik nekik kimozdulni, emberek közt lenni az online suli után. Hiányzott már nekik.

2021. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
79%
Ha anyagilag nincs rákényszerülve akkor fölösleges eröltetni.
2021. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
13%
El.
2021. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!