Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kiküldeni a...

Hogyan lehet kiküldeni a fiatal felnőttet a birtokra gazalni?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal felnőtt (21 éves) gyerek, aki soha életében nem segített be nagyszüleinek a több száz hektáros birtokon semmiben. Orientációs gondjai is vannak, hiszen a saját lábában elesik sokszor, mindenbe beleütközik amibe nem kéne, minden amihez hozzáér azt elrontja. Viszont nagyszülők egyre öregebbek, egyre betegebbek, sajnos már nem bírják, belegebednek a sok munkába amivel egy ilyen hatalmas birtok jár. Elmúlt években számtalan műtéten estek át. A fiatal felnőtt anyja segített még be, de neki is fáj már mindene. Itt lenne az ideje, hogy a nyarat végigdolgozza a birtokon (pénzt nem kapna érte). Ma ki akartuk küldeni, apja fel a benzines fűkaszát, kezdje azzal. Nagyapja fél, hogy levágja a lábát vele a gyerek, de már muszáj besegítenie, ha eddig 21 év alatt egy másodpercet nem szentelt normális munkából a családjára, max cseresznyét meg meggyet szedett olyan 10-14 éves korában amikor még fizikailag rángatni lehetett, de ennyi. Szóval hiába szólunk neki, hogy menjen már gazalni, csak annyi a reakció: "Haggyatok mán békén a hülyeségeitekkel". Egész nap a gép előtt ül. Pénzt keresni derogál neki. Egyetemista, de nyári szünete van már, igazán segíthetne. Segítsetek, hogyan lehetne rá venni a birtokra?

2021. jún. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
95%
Akkor műveljék. Pont
2021. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
87%
Egész konkrétan mi lenne a személyes haszna ebből a munkából, illetve az egész birtokból? Mert ha semmi, akkor ingyen munkaerőnek szülte meg az anyja.
2021. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
16%
Például hogy eltartják a lusta seggét a tanulmányai alatt. Ez nem elég személyes haszon?
2021. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
31%
Azért segíteni segíthetne.Senki nem halt még bele egy kis munkába.Kicsi korától kellett volna rászokatni,most már semmi értelme,de szerintem wgy családban mindenkinek ki kell vennie a részét valamilyen szinten a munkából Teljesen mindegy,hogy takarítás vagy gazolás.
2021. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
94%
Csak 21 évet késett el a nevelésével a kedves anyuka
2021. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 lizzi77 ***** válasza:
96%
Tudod te mekkora 1 hektár? Ha több száz hektárt akarnának egy szál fűkaszával letolni, eltartana egy pár évig. Ha több száz nm2-ert , az is lehet 300,ami kezelhető, vagy lehet 900,ami azért bele telne vagy fél napba. De ha már a nagyszülők nem tudják művelni, akkor vagy kerítsenek rá embert, vagy adják el... kényszeríteni nem lehet senkit ilyesmire.
2021. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
99%

Többszáz hektár? Elég nehezen hiszem, hogy ezt az öregek eddig is egyedül csinálták. Lehetetlen.

Szerintem is kamu a kérdés, de a válasz egyszerű. Én se mennék, mivel már gyerekkoromban is utáltam a kerti munkát, mégis befogtak. Segítsen másban otthon, vagy szálljon be anyagiakkal, és akkor lehet segítséget fogadni.

2021. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
80%
Többszáz hektár 😂 Csak nem a Pénztáros családról van szó? 😄
2021. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs mekkora egy hektár, akkor elnézést érte ha hülyeséget mondtam, de nagy a birtok azt tudom, jártam ott párszor, hatalmas. Én az apja vagyok a gyereknek, de én nem élek a nagycsaláddal. Én sosem segítettem be a földeken, de én helyette a pénzt kerestem, amíg a családhoz tartoztam. Válás és szétköltözés után csak ilyen távolról besegítő vagyok, mert most jelenleg ez a harci helyzet ott és már nem tudnak mit kitalálni, hogy rávegyék a srácot a segítségre.
2021. jún. 13. 14:20
 20/86 anonim ***** válasza:
90%
"Azért segíteni segíthetne.Senki nem halt még bele egy kis munkába." A 14-es ezek szerint szívesen megy hozzátok is, ha már másnak ilyen nagyvonalúan osztja az észt.
2021. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!