Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kiküldeni a...

Hogyan lehet kiküldeni a fiatal felnőttet a birtokra gazalni?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal felnőtt (21 éves) gyerek, aki soha életében nem segített be nagyszüleinek a több száz hektáros birtokon semmiben. Orientációs gondjai is vannak, hiszen a saját lábában elesik sokszor, mindenbe beleütközik amibe nem kéne, minden amihez hozzáér azt elrontja. Viszont nagyszülők egyre öregebbek, egyre betegebbek, sajnos már nem bírják, belegebednek a sok munkába amivel egy ilyen hatalmas birtok jár. Elmúlt években számtalan műtéten estek át. A fiatal felnőtt anyja segített még be, de neki is fáj már mindene. Itt lenne az ideje, hogy a nyarat végigdolgozza a birtokon (pénzt nem kapna érte). Ma ki akartuk küldeni, apja fel a benzines fűkaszát, kezdje azzal. Nagyapja fél, hogy levágja a lábát vele a gyerek, de már muszáj besegítenie, ha eddig 21 év alatt egy másodpercet nem szentelt normális munkából a családjára, max cseresznyét meg meggyet szedett olyan 10-14 éves korában amikor még fizikailag rángatni lehetett, de ennyi. Szóval hiába szólunk neki, hogy menjen már gazalni, csak annyi a reakció: "Haggyatok mán békén a hülyeségeitekkel". Egész nap a gép előtt ül. Pénzt keresni derogál neki. Egyetemista, de nyári szünete van már, igazán segíthetne. Segítsetek, hogyan lehetne rá venni a birtokra?

2021. jún. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
88%

Megnéztem mennyi egy hektár


Mondjuk matekérettségi előtt kellett volna megnézni.

2021. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet kiküldeni, ha nem akar menni. Hagyjátok már békén szerencsétlent.
2021. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
64%
29: jó és ez kit érdekel? :D
2021. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
77%
29: a "parasztlány" a foglalkozásodra vagy a személyiségedre utalt?
2021. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
48%
látszik, hogy itt sokaknak fogalmuk sincs, mennyi az a "többszáz hektár". 1 Hektár az 10 000 négyzetméter. Akkora területet gépekkel és munkásokkal lehet megművelni, nagyszülők, meg szűk család nem bír el ennyivel. Ugyhogy kamu az egész.
2021. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
13%

az a több száz hektár inkább több száz négyzetméter akar lenni, az is olyan 600-800. De most látom, hogy megmagyarázta, szóval csak a hozzáértés hiányzott a kérdezőtől.


Meg tőled is. Egy focipálya 7000nm felett van, és még az is akar egyedül is megoldható...

2021. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
9%

A személyiségem tündéri,a foglalkozásom meg a szociális szférába tartozik.Mondjuk nem lepődök meg,hogy nem értitek a dolgot,szerintem hasonlóak lehettek,mint néhány ismerősöm,aki ugatni tud,dolgozni meg lusta,de majd beledöglik az írigységbe.

Amúgy nem olyan nagy terület amiről a kérdező beszél,de az ilyen kölykök akik semmibben nem hajlandók segíteni mindig a szüleiket csicskáztatják vagy a feleségüket örök életükben.

2021. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
92%

Én 15 éves voltam, amikor falura költöztünk, családi ház, baromi nagy kert. Nem többszáz hektár, sokkal kevesebb, de nagy. Én már a költözés előtt kijelentettem a szüleimnek, hogy én gyomlálni biztos nem fogok, úgy gondolják át a dolgokat, hogy maximum füvet nyírok és a még nem létező gyümölcsfákról szedem a termést. (Esetleg üzemeltessünk teniszpályát, úgysincs olyan a faluban.)

Az első évben beültettük a felét fákkal, volt vagy száz. A másik felén a szüleim elkezdek mindenfélét termelni. A második évben már csak a telek negyedén termelgettek, a harmadik évtől meg van egy kevés újhagyma, öt tő paradicsom, meg némi saláta. A többi részt beültettük fával. Ennyi volt a nagy lelkesedés.


Már rég külön költöztem tőlük, van két kisfiam is, és mivel ők imádnak fára mászni, ezért gyakran töltik ott a hétvégét, ha szezon van, akkor gyümölcsszedéssel.

2021. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
88%
37 honnan tudod, hogy mekkora terület, amikor még a kérdező sem tudja?
2021. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
81%
37.: Kérlek magyarázd el nekünk, egyszerű földi halandóknak, mégis mire lennénk irigyek. A megnyerő személyiségedre? Az éles eszedre? Esetleg a tökéletes, hibátlan helyesírásodra? Komolyan nem értem.
2021. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!