Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kiküldeni a...

Hogyan lehet kiküldeni a fiatal felnőttet a birtokra gazalni?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal felnőtt (21 éves) gyerek, aki soha életében nem segített be nagyszüleinek a több száz hektáros birtokon semmiben. Orientációs gondjai is vannak, hiszen a saját lábában elesik sokszor, mindenbe beleütközik amibe nem kéne, minden amihez hozzáér azt elrontja. Viszont nagyszülők egyre öregebbek, egyre betegebbek, sajnos már nem bírják, belegebednek a sok munkába amivel egy ilyen hatalmas birtok jár. Elmúlt években számtalan műtéten estek át. A fiatal felnőtt anyja segített még be, de neki is fáj már mindene. Itt lenne az ideje, hogy a nyarat végigdolgozza a birtokon (pénzt nem kapna érte). Ma ki akartuk küldeni, apja fel a benzines fűkaszát, kezdje azzal. Nagyapja fél, hogy levágja a lábát vele a gyerek, de már muszáj besegítenie, ha eddig 21 év alatt egy másodpercet nem szentelt normális munkából a családjára, max cseresznyét meg meggyet szedett olyan 10-14 éves korában amikor még fizikailag rángatni lehetett, de ennyi. Szóval hiába szólunk neki, hogy menjen már gazalni, csak annyi a reakció: "Haggyatok mán békén a hülyeségeitekkel". Egész nap a gép előtt ül. Pénzt keresni derogál neki. Egyetemista, de nyári szünete van már, igazán segíthetne. Segítsetek, hogyan lehetne rá venni a birtokra?

2021. jún. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
11%
37! A helyes megfogalmazás a "tündéri". Tündéri személyisége van. 😁
2021. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
14%
Hát nem olyan megnyerő a személyiségem,mint neked,meg nem is tudok úgy okoskodni,mint te,az igaz.Tudom,én csak az észt osztom,meg sok helyen a feneke ki van nyalva a felnőtt gyereknek,de emberekkel dolgozom,az ilyeneknek,mint te mindig savanyú valami miatt a szőlő.
2021. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
25%
Itt egyelőre csak neked savanyú a szőlő érdekes módon.
2021. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
7%
Ha te mondod.
2021. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
79%
42: a gyerek egy életkori szakasz. Nincs olyan, hogy felnőtt gyerek. Te a szociális munkádban éled ki az elfolytásaid? Hogy végre Te ítélhetsz meg másokat? A kritikát nem bírod, neked nagyon komoly gondjaid vannak, szerintem nem kéne emberekkel foglalkoznod, amíg magad ilyen instabil vagy.
2021. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
24%
Én bírom a kritikát,ti hepciáskodtok.Teljesen mindegy,hogy birtok vagy lakás,két éves vagy huszonegy,egy családban mindenkinek ki kell vennie a részét a munkából.Ez lehet játék elpakolás,mosogatás,porszívózás.Normális családban segítünk a másiknak.Nem kell beleszakadni.A munkámban szeretnek,egy két írigy hárpia munkatársnőmet leszámítva.Nem ítélek el másokat,a klienseim szeretnek,nincsenek gondjaim,nem vagyok instabil.Csak sok olyan szülőt láttam,akik szó szerint körbeugrálják a gyerekeiket,akik arra is lusták,hogy lerakják a telefont,hogy egyenek valamit.Ha anyuka nem viszi be az ennivalót,akkor nem eszik egész nap.
2021. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
13%
Nyugi, ennek a kérdésnek és a rá adott válaszolnak semmi értelme, mert csak meg kell fordítani: egyetemista fiú vagyok, a nagyszüleimnek van egy birtoka, nem tudják gondozni. Szünetem van, de amúgy sosem segítettem nekik, egész életemben a gép előtt ülök. Gyakoris reakciók: ingyenélő, lusta disznó.
2021. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
77%
46: szerintem a szociális munka ott kezdődik, hogy nem használsz ilyen szavakat, hogy "kell". Mindenkinek más a motivációja, azért ne te mondd már meg másoknak, hogy hogyan éljen. "Nem ítélek el másokat" - jaja, legalább magadnak ne hazudnál, másról sem szólnak itt a komtjeid.
2021. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
93%
46, ne keverd a házimunkát ezzel.
2021. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
96%

Én az apja vagyok a gyereknek, de én nem élek a nagycsaláddal. Én sosem segítettem be a földeken, de én helyette a pénzt kerestem, amíg a családhoz tartoztam. Válás és szétköltözés után csak ilyen távolról besegítő vagyok, mert most jelenleg ez a harci helyzet ott és már nem tudnak mit kitalálni, hogy rávegyék a srácot a segítségre.


Ja, szóval neked is csak a szád jár, de sosem mutattál neki példát?

2021. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!