Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Hogy oldjam ezt meg?

Mit tegyek? Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
A helyzet roviden az, hogy a fiam 20 eves, jelenleg egyetemre jar. Nemreg megtudtam hogy viszonya van valakivel, de nem faggattam feleslegesen. Viszont kiderult hogy az illeto a felesegem kozvetlen kolleganoje, akivel egy irodaban dolgozott es aki a felesegemnel par evvel fiatalabb. Kb 43-45 eves lehet azt hiszem. Es ez szornyen lesulytott, ma beszeltem errol vele, de eleg zavaros volt az egesz. Mondtam neki hogy ez nagy hulyeseg, nem is helyes dolog es ha a felesegem megtudja, oriasi lesz a baj. Neki nem mondtam meg es remelem sosem kerul ra sor mert engem is nagyon megviselt. Mit tehetek? Hogy erjem el, hogy jobb belatasra térjen? Ketsegbe vagyok esve. Minden segitseget nagyon koszonok.

2021. ápr. 10. 22:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
80%
Mi köze van a feleségednek (aki gondolom nem a gyerek anyja) a kolléganője vagy a fiad kapcsolataihoz? A fiad sem csecsemő már, felnőtt ember, a véleményedet elmondhatod és itt kifújt a dolgod. Milyen "baj" lenne ebből, ugyan már, ne fossál ennyire a nejedtől. Ugye nem ti akarjátok két felnőttnek megmondani, hogy mit tehetnek vagy nem tehetnek?
2021. ápr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 A kérdező kommentje:

De, termeszetesen a gyermekem anyja. A felesegem a fiam anyja.

A felesegem szerintem idegosszeroppanast kapna ha megtudna ezt. En is majdnem azt kaptam de valahogy probaltam arra fogni hogy tapasztalatlan es kivancsi.

Nem normalis hogy ekkora kor kulonbseggel egyutt legyenek. Ez nem szerelem. Az a no csak jatszik, szorakozik vele.

2021. ápr. 10. 23:09
 3/98 anonim ***** válasza:
77%
Hát figyelj, szerintem is fura, de felnőtt emberek. És milyen hatalmas baj történik, ha a feleséged megtudja, aki úgy vettem le nem is a fiad anyja? Igazából nem értem miért olyan nagy probléma ez. Én se akarnék ennyivel idősebb/fiatalabb emberrel kavarni, de ha másnak ez jó, akkor legyen boldog. De tényleg nem értem, a feleségednek mi fájna annyira azon, hogy a kolléganője és a te fiad kavarnak.
2021. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
85%
Most látom, hogy az anyja, a fogalmazásodból ez nem jött le egyértelműen. Igazából akkor sincs beleszólásotok a felnőtt fiatok dolgaiba,véleményt nyilváníthatsz, de mást nem tehetsz. Ha játszik vele, akkor a fiad majd tanul belőle. Eltiltani nem fogod, nagykorú.
2021. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 A kérdező kommentje:
Mert ez nem normalis dolog. Amit a fiam csinal. Es altalanos, ep eszu ervekkel nem tudtam meggyozni.ezert kene egy jo tipp
2021. ápr. 10. 23:14
 6/98 anonim ***** válasza:
92%

Ja ez nem volt egyértelmű a szövegből. Akkor sem tudsz mit tenni, a fiadnak meg kell tapasztalnia dolgokat, csalódnia is kell, abból tanul.

Az ő élete, az ő döntései. Te véleményt mondhatsz és támogathatod. Örülj neki, ha nem szerelem, akkor sokkal könnyebb abbahagyni. Majd elmúlik ez is.

2021. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan. Tapasztalatlan és kíváncsi.

Sok fiatal srácnakbegyszer az életben, sokszor 16-19 evesen egy 30-40 pluszos noje akad. Az ilyrn kapcsolat csak a szexrol szol. Ne ringasd magad remalmokba, hogy egyuttmaradnak.

A fiaddal beszelj, de csak finoman, hogy huzzon mindig gumit a ...ra, mert bizony multkor egy 46 eves kolleganod teherbevesett es megszulte a gyereket es szegeny srac, aki a pletyka szerint csak 21, most fizeti a gyerektartast.

2021. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 A kérdező kommentje:
4: ameddig az en hazamban lakik es az en kenyeremet eszi, addig nem elunk ekkora liberalizmusban. Mi az hogy nincs beleszolasom? A fiam.
2021. ápr. 10. 23:16
 9/98 anonim ***** válasza:
99%

8


Pff. Na ez a hozzáállás a legjobb út ahhoz, hogy elmard magadtól és véletlenül sem fog többet a bizalmába avatni. Ha 2 év múlva elvégzi az egyetemet és elköltözik, dolgozni fog, gondolom szeretnél vele továbbra is kapcsolatot tartani. Úgyhogy most hagyd őt élni és ne basáskodjál mert csak rosszat teszel vele.

2021. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
100%
Imádom ezt az "amíg az én házamban lakik..." dumát. Kár, hogy sok szülő hatalmat akar gyakorolni a gyereke felett anyagi támogatásért cserébe. Akkor is elmúlt 18 éves, szerinted mégis mit tudsz tenni? Úgyse fogod tudni megtiltani neki. Max kirakod a házból ennyi erővel (na nem mintha én ezt támogatnám, ki ne tedd).
2021. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!