Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kiküldeni a...

Hogyan lehet kiküldeni a fiatal felnőttet a birtokra gazalni?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal felnőtt (21 éves) gyerek, aki soha életében nem segített be nagyszüleinek a több száz hektáros birtokon semmiben. Orientációs gondjai is vannak, hiszen a saját lábában elesik sokszor, mindenbe beleütközik amibe nem kéne, minden amihez hozzáér azt elrontja. Viszont nagyszülők egyre öregebbek, egyre betegebbek, sajnos már nem bírják, belegebednek a sok munkába amivel egy ilyen hatalmas birtok jár. Elmúlt években számtalan műtéten estek át. A fiatal felnőtt anyja segített még be, de neki is fáj már mindene. Itt lenne az ideje, hogy a nyarat végigdolgozza a birtokon (pénzt nem kapna érte). Ma ki akartuk küldeni, apja fel a benzines fűkaszát, kezdje azzal. Nagyapja fél, hogy levágja a lábát vele a gyerek, de már muszáj besegítenie, ha eddig 21 év alatt egy másodpercet nem szentelt normális munkából a családjára, max cseresznyét meg meggyet szedett olyan 10-14 éves korában amikor még fizikailag rángatni lehetett, de ennyi. Szóval hiába szólunk neki, hogy menjen már gazalni, csak annyi a reakció: "Haggyatok mán békén a hülyeségeitekkel". Egész nap a gép előtt ül. Pénzt keresni derogál neki. Egyetemista, de nyári szünete van már, igazán segíthetne. Segítsetek, hogyan lehetne rá venni a birtokra?

2021. jún. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim válasza:
94%

"Teljesen mindegy,hogy birtok vagy lakás,két éves vagy huszonegy,egy családban mindenkinek ki kell vennie a részét a munkából."


A feudalista világrendben valóban a munka volt a család fő szervező ereje, az emberek azért házasodtak, mert együtt könnyebb volt földet művelni és azért szültek gyerekeket, hogy legyen ki segít a munkában, de úgy jó 150 éve voltak mindenféle '48-as forradalmak Európában ahol azt mondták, hogy köszi nem és véget vetettek annak a berendezkedésnek. A kommunizmusban volt még egy kis reneszánsza a munka ilyen szintű fetisizálásának, de annak is elég rég vége. Nem azért kell megkövetelni egy tinédzsertől hogy rakjon rendet a szobájában vagy mosogasson el, hogy megtanuljon dolgozni, hanem azért, hogy erkölcsös, igényes felnőtt legyen. Ha egy családot az tart össze, hogy együtt vállalkoznak, együtt dolgoznak, de amúgy semmi érzelmi kapocs nincs és még azt sem tudják megbeszélni vagy épp elfogadni hogy valaki segít-e az idős nagyszülőknek a kertészkedésben akkor ott valami nagyon félrement.

2021. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
20%

Miért ne keverjem a házimunkával?Miért baj,ha egy fiatal felnőttnek is kell csinálni valamit?


Itt érzelmi kötődés sincs,mert akkor legalább néha segítene valamit.Az erkölcsös,igényes nevelés nem attól alakul ki,hogy elvárok egy minimális segítséget.Ahhoz sok beszélgetés kell,jó példa mutatása,segítség nyújtás másoknak,ez lehet valamilyen adomány,vagy kutyasétáltatás a menhelyen.Én is meglocsolok nagyanyámnak mégsem halok bele.Ő is sokat segített nekem,ilyen erővel neki se lett volna kötelessége.

2021. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
93%
52: neked az a léegnagyobb bajod, hogy attól, hogy te követswz egy mintázatot, azt még nem azt jelenti, hogy mindenkinek azt kell követnie, ugye? Valaki akkor segítsen, ha szívesen segít. Ha nem segít szívesen, az nem segítség, bármennyire is szeretnél egy felszínt erőltetni
2021. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
94%
Mert a mezőgazdasági munkához nem árt némi tudás. A porszívót meg a hülye is tudja kezelni.
2021. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
18%
Füvet vágni nem nagy tudás.Rendben,nem kötelező segíteni,de elvárni se a segítséget.Nem várom el senkitől,hogy ugyanazt a mintát kövesse,amit én,én sem követem a másét.De attól még a véleményem ugyanaz,felnőtt ember,csináljon valamit.Azt,hogy tanul hagyjuk,sokan munka mellett tanulnak,és otthon is helyt állnak.
2021. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
4%

A feleség mondja az újságot olvasó férjének, hogy:

- te itt olvasgatsz, miközben apám a kertben ás?

- Ás? én meg Bés vagyok.

:)

2021. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
47%

A gazalas ezek szerint fuvagast jelent?

Azt hittem, gazolas, kalalas, repa kozul kiszedni a gazt, meg ilyenek

2021. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
93%

Neki nem kötelessége folytatni a ti életviteleket.

Én tiniként és gyerekként is segítettem a szüleimnek a mezőn, de ha sikerül majd munkába állnom, vagy egyetemre mennem, a földek felé se nézek majd. Nem mindenki akarja a földet túrni és dolgozni napestig jóformán a semmiért.

2021. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
35%

Több száz hektáros birtok az rengeteg. Mi az egy hektárossal is nehezen bírunk néha. Igaz, mi nem ebből élünk, munka után hétvégén foglalkozunk néha vele.


Megfelelő munkaeszközökbe be kéne fektetni némi pénzt. Mert fűkaszával nem lehet ekkora területet rendbentartani.

2021. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
89%
Azóta kiderült, hogy a kérdező nem tudja, mennyi 1 hektár.
2021. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!