Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kiküldeni a...

Hogyan lehet kiküldeni a fiatal felnőttet a birtokra gazalni?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal felnőtt (21 éves) gyerek, aki soha életében nem segített be nagyszüleinek a több száz hektáros birtokon semmiben. Orientációs gondjai is vannak, hiszen a saját lábában elesik sokszor, mindenbe beleütközik amibe nem kéne, minden amihez hozzáér azt elrontja. Viszont nagyszülők egyre öregebbek, egyre betegebbek, sajnos már nem bírják, belegebednek a sok munkába amivel egy ilyen hatalmas birtok jár. Elmúlt években számtalan műtéten estek át. A fiatal felnőtt anyja segített még be, de neki is fáj már mindene. Itt lenne az ideje, hogy a nyarat végigdolgozza a birtokon (pénzt nem kapna érte). Ma ki akartuk küldeni, apja fel a benzines fűkaszát, kezdje azzal. Nagyapja fél, hogy levágja a lábát vele a gyerek, de már muszáj besegítenie, ha eddig 21 év alatt egy másodpercet nem szentelt normális munkából a családjára, max cseresznyét meg meggyet szedett olyan 10-14 éves korában amikor még fizikailag rángatni lehetett, de ennyi. Szóval hiába szólunk neki, hogy menjen már gazalni, csak annyi a reakció: "Haggyatok mán békén a hülyeségeitekkel". Egész nap a gép előtt ül. Pénzt keresni derogál neki. Egyetemista, de nyári szünete van már, igazán segíthetne. Segítsetek, hogyan lehetne rá venni a birtokra?

2021. jún. 13. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 A kérdező kommentje:

Megnéztem mennyi egy hektár, tényleg nagy badarságot mondtam. Még egyszer elnézést kérek.

Nem tudom megmondani, hogy mennyi a birtok, de a területére fér kb 3-4 kertes ház és a kertje együtt. Nem egy nagyüzemi birtok, tehát traktor és ilyesmi nincs ott és csak a család művelte ott egyedül azt a birtokot.

2021. jún. 13. 14:29
 22/86 anonim ***** válasza:
17%

Az nem derult ki nekem hol el a gyerek. Nagyszulokkel, szulokkel egyutt a birtokon?

Ha ugen akkor itt a megoldas kulcsa:

"Egész nap a gép előtt ül. Pénzt keresni derogál neki. Egyetemista, de nyári szünete van már, igazán segíthetne. "


Egesz nap a gep elott ul. Miertis hagyjatok neki?

Wifi lekapcs, gephasznalat csak akkor van, ha elotte reggel 8- delutan 2 kozott elvegzi a rabizott munkakat. Utana gepezhez. Ez a munkaert a jutalom.

Ha nincs kesz a munka vagy derogal neki elkezdeni a kituzott kezdo idopontban vagy hamarabb lustizni kezd. Aznap egyaltalan nem.gepezhet.

Azt kell elvenni az ilyen embertol, ami a legjobban faj neki, ha nem juthat hozza. Ha ez a gepezes, akkor azt. Hiszen ez lesz az egyetlen, amimotivalni fogja.

Ha behisztizik dul ful, hogy o akkor sem, akkor meg kell mondani nem gond, megertjuk, hogy nem tetszik a birtokon a mezogadasagi munka, akkor viszont lehet menni mas nyari munkat keresni. Es gepezes akkor sincs csak ha legalabb heti 3 napot dolgozott valahol.


Ha nagyon nem tetszik neki el lehet menni lakni es elni mashol, de anyagilag akkor nem kap toletek tamogatast csak a tanulmanyaihoz es kesz.


Persze a fentin finomithatsz. Nyilvan nem kapal senki delben mert szenne eg, tehat nagyszulok ki tudnak neki talalni egy idobeosztast.

En azert motivalnam meg egy kis penzzel is a gepezesen felul, hogy ne tu jon olyan igazsagtalannak az egesz. Vagy ha ti fizetitek a telefonjat akkor azt is lehet mondani ok ha nem segitesz be a csaladi birtok munkaiba akkor bizony ugrott a telefonelofizetesed is. Ha segitesz akkor fizetjuk.


Mondjuk ha egy ugyetlen kis kocka, akkor a fukaszat ugy biznam ra, hogy megmutatom neki. Aztan mellette allok es nezem. Ha megy akkor se mennek elso nap tul messzire amig dolgozik.

Meg vedofelszereles vastag munkanadrag, bakancs. Talan kevesbe nyirja meg magat. Meg hat el kell mindent mondani.

En 25 evesen lanykent kulfoldon nyirtam a fuvet benzines fukaszaval ugy hogy3gyszer megmutattak aztan csokolom. Meg tudtam csinalni, pedig pici vagyok vekony es alapvetoen nem tul ugyes. Ugyhogy nehogy mar a kerdesben kiirt 21 eves kiscsoka ne legyen ra kepes🤣.


Ha meg tenyleg irto bena akkor kezdje a legalapabbal...

Masreszt azert adjatok neki valasztasi lehetoseget pl megtanit oregapad benzines fukaszaval gazt nyirni es az hu de meno, biztos az egyetemi tarsaid eletukben nem probaltak meg vagy mehetsz tehenet fejni vagy kezzel gazolsz a salataagyasban vagy szeded a cseresznyet a farol. Melyiket valasztod?

Igy talan kevesbe diktatorikus.


Sajnos valahol el kell kezdeni.

2021. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
91%

Nem gondolom kamunak a kérdést, viszont szerintem az a több száz hektár inkább több száz négyzetméter akar lenni, az is olyan 600-800. De most látom, hogy megmagyarázta, szóval csak a hozzáértés hiányzott a kérdezőtől.

Sehogy nem fogátok tudni rávenni. Azért is menekülnek ki külföldre a fiatalok, mert itthon még mindig az a berögződés, hogy "Nagyanyád lába má viszeres, nagyapád dereka megadta magát, most neked kell dolgoznod, mert a családban mindenben kötelező segíteni" Hát kösz, én nem kértem egy centit sem abból a földből. Hagyjátok élni szerencsétlent. főleg ha egyetemista, van neki elég baja.

2021. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem fűkaszálni szokták, hanem traktorral végig mennek rajta.

Ha évek óta ezzel foglalkozik a család jó eséllyel kellene is, hogy legyen traktor. Vagy ismerni olyan embert, aki 5ezerért megcsinálja. A fűkaszával semmi nincs igazából el se intézve. Az kb annyi, minha átmennél rajta fűnyíróval, sőt az még rövidebre vágja.

Szerintem is elég kamu ez a dolog.

Valamint, ha a nagyszülők nem tudják gondozni, de ők akarják gondozni az is kicsit értelmetlen.

2021. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
88%

22-es, te is jo nagy hulye vagy, ha vizsgaidoszak kozepen lekapcsolnad a netet. Te se jartal egyetemre, igaz?


Amugy nem azert ul a gepnel, mert tanul? Erre senki nem gondolt? Meg arra se, hogy juliustol dolgozna? Egyaltalan a kovetelozesen kivul barki megkerdezte tole, hogy o mit is akar?

En is egyetemre jarok, ha anyam azzal bhasztatna most, hogy menjek ki dolgozni a csaladi birtokra, amikor epp vert hugyozok, hogy a nehez vizsgaim sikeruljenek, elkuldenem a francba.


Nem olvastam a kommenteket, lehet, hogy vegzett a vizsgaival mar, de ugy gondolom, hogy nyugodtan pihenhet egy kicsit.

Vagy ez is bun mar?

2021. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, neked itt sosem lesz igazad ezen az oldalon, a többszáz léhűtő, a sggét a számítógép, telefon, laptop mellett meresztő kölök között.

Választ ezektől kapsz, elkényeztetett kis ficsúrok ezek, akik ugyan a pénzt elvárják szintén, de dolgozni érte....lófszt.

2021. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
94%
Fel kell fogadni a helyi alkeszt (minden faluban van ilyen ember), alkalmanként 5-8 ezerért meg két sörért tolja le a füvet, hetente 1-2x meg gazoljon ki. A fiú meg egyrészt hadd pihenjen kicsit, aztán lehet, hogy magától is elmegy munkát keresni.
2021. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
91%

Én se akarnék neki állni több száz hektárt kigazolni :D :D


Amúgy én is ismerek ilyet: van a szülőknek telke, de már nem bírják csinálni, és most elvárnák, hogy a gyerek csinálja. Aztán meg vannak sértődve, ha a gyerek nem ezzel akarja a szabadidőt tölteni.

2021. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
12%

20-as elhiszem,hogy ti is ugyanolyan életképtelenek vagytok,mint a kérdésben szereplő gyerek,de a fűkaszázásba még senki nem rokkant bele,ahogy hallom minden nap sikerül valakinek levágni a környéken a füvet,tehát túlélik.

Mindegy,hogy panel vagy birtok,pusztuljon segíteni,ha gépezni bír egész nap.Amúgy igazad van,parasztlány vagyok,nem félek a gaztól,cserébe a kutyám is libamájat eszik,és én is költhetek magamra jócskán.

2021. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
88%
Épp most alapozzátok meg hogy az a "fiatal felnőtt" soha az életben ne nyissa rátok az ajtót amint lelépett. Mondjuk a stílusból ahogy beszélsz róla apjaként azt hiszem neked nem fog hiányozni szerencsétlen...
2021. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!