Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugyanúgy tudnátok szeretni a...

Ugyanúgy tudnátok szeretni a párotok előző házasságából született gyerekét (18 éves a gyerek), mint a saját gyereketeket (most fog születni jövőhónapban)?

Figyelt kérdés
A párom nekem kijelentette, hogy nem szerethetem jobban a kicsit, mint az ő gyerekét. Meg a naggyal ugyanúgy foglalkozni kell, mint a kicsivel.
2021. jún. 23. 09:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/136 A kérdező kommentje:
18 nem jól érted. Nem dögölhet meg felőlem, de szerintem kenyeret kenni,mikor használni tudna egyedül is. Nem eltűrtem a gyereket,de amúgy nem is lett nevelve szegény gyerek. Soha nem kellett kenyeret kennie magát,kaját elővennie,mikróznia mert minden megvolt neki csinálva,fürdővíz is mimsig csinálva lett neki,amit kiejt a száján hogy kell neki,azt megkapja. Tehát semmiben nem szenvedet hiányt. Mindig is előtérbe volt helyezve,mindig az volt amit ő akart. De így ez már nem működhet ,hogy még én ugráljam körbe őt így is,hogy ott a kicsi. Még a mai napig én csinálok neki mindent,reggelit ágyba kapja,ebédet vacsorát is. Fel sem kell kellnie. És akkor még én vagyok a köcs*g? Mert a kicsivel akarok foglalkozni....
2021. jún. 23. 10:16
 22/136 A kérdező kommentje:
20 olvasd már amit írtam............
2021. jún. 23. 10:16
 23/136 anonim ***** válasza:
59%

És ezekkel a dolgokkal nem voltál tisztában, mikor 3 évig próbálkoztál a gyerekkel? Dehogy nem. Innentől kezdve nem tudom mi a bajod.

Tényleg úgy tűnik azt várnád, hogy most hogy te produkálsz egy egészséges utódot (persze nem lehet tudni mit hoz a jövő), így a párodnak már nem kell majd a beteg gyereke és élhettek ti 3an, mint egy nagy boldog család.

2021. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/136 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi keserű embert, mint akik itt válaszolnak.

A kérdező vállalta a párja beteg gyerekét, elfogadta, kiszolgálja. Most születik kisbabájuk. A kisbaba mellett nem lehet ugyanúgy még a háztartást sem ellátni. Ne legyetek már álszentek! Nektek is fontosabb lenne a saját, várva várt gyermeketek.

Ebben a helyzetben apuka beijedt, hogy neki jobban oda kell majd tennie magát, amire nincs felkészülve. A saját félelmeit vetíti ki a kérdezőre.

2021. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/136 anonim ***** válasza:
81%
És ha ez téged zavart, kérdező, akkor mért csináltad?
2021. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/136 anonim ***** válasza:
32%
9, ha már osztod az észt, nincs olyan, hogy leural. Csak a magadfajta tanulatlanoknál.
2021. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/136 anonim ***** válasza:
24%
Jól hangzó pszichologizálásodból, 24-es, az nem stimmel, hogy "elfogadja". Nem fogadja el, utálja. Csak eddig csinálta, isten tudja, milyen okból, nem szeretetből, az biztos, púp a hátára. (És egyetlen egy válaszoló nem állítja azt, hogy ugyanolyan fontosnak kell lennie, meg amúgy se érthető, hogy jön ide a keserűség.
2021. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/136 anonim ***** válasza:
25%

Igazad is lenne valahol 24, akkor, ha ezt előre megbeszélték volna. Ha a kérdező még teherbeesés előtt közli a párjával, hogy ha megvan a saját gyerek, akkor már ne számítson rá, hogy a naggyal is foglalkozni fog.

Illetve ha egy átlag gyerekről lenne szó, aki olyan korban van, hogy már bármikor kirepülhet. De nem, és a kérdező ezzel eddig is tisztában volt.

2021. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/136 A kérdező kommentje:
23as de tisztában voltam ,de akkor az a normális ha a 18évesel foglalkozok ,a kicsivel meg nem. :) értem én. Tehát ha egy 18éves gyerektől akinek csak nevelési problémái vannak ,mert minden ra volt hagyva mert jaj sérült és a seggét is 17éves koráig törölték ,többet kell vele foglalkozni mint egy babával értem. Igen is így lesz,vagy nem ,nem fogom a saját gyerekem hátrányban részesíteni egy neveletlen gyerek miatt. Nem értitek ,hogy semmi nem lett neki megtanítva? És még majd rohangáljak ha ő kiabál hogy éhen hal ,miközben a kicsit ettetem,vagy főzök ,vagy takarítok,mert ùgye azért gyerek mellett is megkell ezeket csinálni. Nem magával a gyerekkel van problémám ,hanem azzal ,hogy erre lett nevelnve hogy semmit nem kell csinálnia,ha meg rá van szólva hogy menjen el pisilni még duzzog. Anno az orvos is azt mondta nekik hogy nem tudja mit írjon a papírra ,mert tulajdnoképp semmi baja a gyereknek,csak későn érő,de ők ráíratták,hogy értelmi fogyatékos...
2021. jún. 23. 10:28
 30/136 A kérdező kommentje:
Na várjunk akkor halálom napjáig kikell őt szolgálnom?
2021. jún. 23. 10:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!