Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Nagyon megalázó helyzetbe kerültem miatta...😞

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem hívnak vissza egy állásinterjúra sem, pár napja találtam egy olyan jellegű munkakört, amire gyermekkorom óta vágytam és emiatt, plusz a végső elkeseredéstől vezérelve nagyon alacsony nettó bérigényt írtam meg a levelemben, abban reménykedve, hogy végre behívnak és talán munkát kapok...itt pont egy hónapra kerestek embert...én is csak addig érnék rá az egyetem miatt...szóval minden stimmelt.


Ma kaptam egy telefont, hogy szeretnének egy beszélgetésre beinvitálni...nagyon megörültem!


Az anyám napi szinten ezzep piszkált, plusz jött a lelki nyomás, mert magánorvosra kellene neki a pénz...szóval ez is egy erős motiváció volt abban, hogy lejjebb adjam az igényeimet...


Elmeséltem neki a nagy hírt...megkérdezte, mennyi lenne a fizetés..elmondtam neki az általam megjelölt bérigényt és rögtön megalázott, hogy akkor ezért hívtak vissza, mert azt hiszik, hülye vagyok...meg az a gúnyos, vehemens tekintete, ahogy nézett rám...undorító...arra jó vagyok, hogy a lábtörlője legyek, de amikor nekem lenne szükségem biztatásta, valami lelki dologra..rögtön bántani kezd...nagyon megalázó volt...annyira szerettem volna gondozó lenni az egyik vadasparkban, hogy 800/óra alá adtam a bérigényem...gondolván, úgyis csak 1 hónapra keresnek embert és végre azt csinálhatnám amit szeretek...


De ezzel a gúnnyal meg megalázással nem tudom, hogy elmenjek-e holnap az interjúra...annyira kìnos ez az egész...nem kellett volna beavatnom...szerintetek mit tegyek? Tényleg azért hívtak vissza, mert valaki nyomoréknak néznek? 😥



2021. júl. 26. 15:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
100%
Az interjú még nem állasajánlat.
2021. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
Persze, csak gondolom ott lenne a férfi arcán az a sokat-tudó vigyor...amikor lesajnálnal valakit...hogy mondjam..én magázódó hangnemben írtam meg a jelentkezésemhez szükséges bemutatkozó levelet...ők pedig tegezve válaszoltak vissza...nem tudom...vagy hagyom, hogy egy hülyénel gondjanak 23 évesen vagy elszalasztom a lehetőséget
2021. júl. 26. 15:25
 13/63 anonim ***** válasza:
99%

Nem biztos, hogy az általad megjelölt bért fogod kapni.

Ennyi erővel egy gyárba megjelölöm a nettó 3 milliót akkor azt kapom? Nem.


Nekik van egy bértábla aszerint fogják adni.


Ezek annyira hülyeségek h jelöld meg... Vidéken úgyis kevesebbet fognak adni ugyanarra, mint egy nagyobb városban.


Bár ebben is hazudok. Szomszédom oktató nagyvárosban kevesebbet kap, mint 10 km-el odébb egy faluban kapott volna csak nem engedték el.


Szóval relatív.


Menj el, csináld amit szeretnél.

Anyád meg ha piszkál akkor meglehet neki mondani, hogy állja a magánorvosát

2021. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
23%
Jó, hogy nem azt írtad, hogy te fizetsz óránként 500-at,csak mehessél dolgozni!:)
2021. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, először is ne keseredj el! Mindenképpen menj el az interjúra, ha szívesen csinálnád ezt a munkát! Oké, alacsony bérigényt jelöltél meg, ez egy nagy cégnél ciki lenne, de egy vadaspark mindig pénzszűkében van, szerintem nem fognak lenézni, örülni fognak nagyon! Amit még megtehetsz, hogy rákérdezel a béren kívüli juttatásokra, annyival tudod korrigálni, hogy arra azért számítasz, hogy lesz ingyen kávé, esetleg ebéd, ingyenes belépő a családtagoknak.

Anyukáddal pedig ne törődj, és bocsi, hogy ezt mondom, de ne add oda neki a keresetedet, főleg ne magánorvosra, főleg ezek után!

Menj el magabiztosan, mosolyogva az interjúra! Ha megkapod az állást, akkor örülj neki, hogy a hobbidat csinálhatod és még pénzt is kapsz. Ha megkérdezik, hogy miért ezt a bérigényt jelölted meg, nyugodtan mondd az igazat, hogy annyira szeretnéd csinálni ezt a munkát, hogy biztosra akartál menni, hogy felvesznek, de azért örülnél, ha lenne valamilyen plusz juttatás, amiket írtam fönt, pl. ebéd, bérletpénz,stb., és reméled, hogyha elégedettek lesznek a munkáddal, akkor legközelebb ismét hívnak, esetleg magasabb órabérért.

2021. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:
Akkor ezt hogy magyarázzam ki, hogy ne nézzenek teljesen idiótának? 😕
2021. júl. 26. 15:33
 17/63 anonim ***** válasza:
100%

Megjelölted ezt, mert nem vagy teljesen tisztában, hogy erre a munkára milyen bérezés jár.


Gondolom amúgyse dolgoztál még, nyugodtan lehet mondani, hogy tapasztalatlan vagy ezen a téren.

2021. júl. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
99%
Próbálj meg felnőttként viselkedni, nem anyucival foglalkozni, ha dolgozni akarsz! Megmondhatod az interjú elején, hogy az 500 Ft természetesen elírás, tisztában vagy vele, hogy a minimálbért kötelesek megadni, de mivel minden vágyad ilyen helyen dolgozni, így hajlandó vagy a minimálbérért is elvállalni a munkát.
2021. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha ott vagy, személyesen megmondhatod, hogy annyira vágytál erre a munkára, hogy 500 /órát írtál, de csak azért ,- megmondod őszintén- hogy biztosan behívjanak.De te is tudod, hogy van minimálbér és reméled, hogy annyit azért fizetnének, mert eléggé fontos most egyetem előtt neked a pénz.

De írásban semmit ne kérdezz, majd ott ,szóban!!!!!

2021. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

A te döntésed volt ez a bérigény, mert már mindenképpen munkát akartál találni. Úgy gondoltad így nagyobb esélyed van. Szerintem ezen ne bánkodjál. Főleg, hogy szívesen csinálnád.

Szerintem is a minimálbért meg kell, hogy adják.

Esetleg arra kérdezz rá, hogy szabályosan bejelentenek - e, mert akkor meg kell, hogy kapd. Ha zsebből akarják fizetni, akkor még tárgyalhatsz, hogy ez neked így nem jó. Akkor többet kérsz. A cafeteriára való rákérdezés is jó ötlet.

Majd belejössz.

2021. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!