Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyen, hogy utálom a gyereke...

Szégyen, hogy utálom a gyerekem amiért ilyen lett?

Figyelt kérdés

Van egy nagyfiam, már 25 éves és semmire nem vitte. Érettségi után ott hagyta az iskolát, elvégzett két OKJ tanfolyamot, soha nem használta amit ott tanult, csak teng-leng, volt már vagy ezer munkahelye, csak teng-leng, többet munkanélküli mint nem, itthon is csak főleg fekszik és tévézik vagy netezik. Nincsenek barátai, barátnője se.


Mondtam neki ez így tovább nem mehet, menjen el tanulni vagy keressen valami normális munkahelyet, azt mondta leszarja, semmi értelme, ő nem fog minimálbérért gürizni. Már azzal is ijesztgettem hogy ha így folytatja akkor megy a háztól, erre is azt mondta hogy leszarja, akkor elmegy csövezni vagy öngyilkos lesz.


Sokszor már azt érzem, hogy utálom. Mi csesztük el ennyire a nevelését az anyjával? Vagy ez nem feltétlenül az én hibám?

Mit csináljak, hogy megváltozzon, hogy olyan szorgalmas legyen mint mi az anyjával?


2021. aug. 2. 22:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
57%
Nem, nem szégyen. És tedd ki a szűrét nyugodtan, az élet majd leszoktatja az élősködésről.
2021. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
78%

A nevelést (az életre) legkésőbb 8-9 éves korban kell elkezdeni. Mi már akkor sokat beszéltünk arról a gyerekkel, hogy mire nagy lesz, találja ki, mivel szeretne foglalkozni és azt az irányt erősíteni.


Persze nem tudta meg mi akar lenni, de ott motoszkált benne amiket beszéltünk. Következetesen kell őket lassanként felkésziteni a felnőtt életre.


Mi pld az apjával mindketten 18 évesen már levaltunk otthonról, dolgoztunk, tanultunk, voltak céljaink. A gyerekünk is ezt a történetet ismerte, tudta, ő is erre indult el.


Nem biztos hogy tz csesztetek el, hiszen tanult a fiatok, szakmai is vannak... Valószínűleg céltalan, lehet hogy depressziós is.


Segíteni kell neki talpra állni és elindulni a saját útján.


Nem tudtok tőle elkoltozni, hogy ő egyedül tartsa fent magát és a lakást? Muszáj lenne, h elkezdjen ilyeneken gondolkodni.

2021. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdezö a probléma az,hogy az ön gyermeke beteg.

Beteg a lelke,depressziós nem látja értelmét a kaparásnak.

Életkedv,motiváció kellene neki és célok,hogy legyen miért küzdeni.

2021. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
56%

Hát miért is dolgozna, ha anyuci meg apuci eltartja és ki is szolgálja? Elvan a mamahotelban, a papabank meg pénzeli.

Ultimátumot adnék: van 2 hónapja, hogy munkát találjon, aztán később visszatérünk hogyan tovább, mert gondolom, nem akar örökké anyuék nyakán lakni.

Ha nem tetszik, mehet, amerre akar. Ha benyögné, hogy öngyilkos lesz, kiröhögném, engem biztosan nem zsarolna ilyenekkel, úgysem gondolja komolyan. Ha inkább csövezne, mint hogy minimálbért keressen, akkor csövezzen, ha neki ez így jó. Ő döntése.

2021. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Az öcsém is hasonló, csak 18éves.

Szüleink elváltak, apukánk nem igazán látogatott bennünket válás után, igaz én akkor már idősebb voltam, öcsém nagyon kicsi.

Anyukánk pedig 3 műszakban dolgozott, én rendeztem , amennyire tudtam.

Ha nem dolgozott anya, akkor el volt a dolgával, vagy ismerkedett.. az alap szükségleteit kielégítette az öcsémnek, de amúgy meg nem

Foglalkozott vele, ahogyan senki.

Az iskolában sok bántás érte, befordult.. tanulási problemái is voltak. Otthon csak gépezett szinte, abba “menekült”.


Az én meglátásom az, hogy kevesebb törődést és szeretetet kapott a fiatok tőletek. Hiába a “minta”, hogy sokat melózott..

Szerintem ez figyelem felhívás is lehet felétek…


Én azóta nagyon bánom, hogy az öcsém ilyen lett, mindent lesz@r.. de igyekszem programokra hívni, beszélgetni, filmezni… stb. Legtöbbet elutasítja, de szeretném, ha tudná, hogy fontos..


Szerintem Neked/Nektek is ezen a vonalon kellene haladni…

Bár nem tudom milyen és mennyire minőségi szeretetet kapott tőletek, de biztos volt valami, ha így elsiklott a dolog.

2021. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
88%

Az öngyilkosos megjegyzésre reagálnék, hogy azt komolyan venném.

Az öcsém egy kis barátja kiugrott a 8.ról és szörnyethalt.

Én nem adnék erre , és nem röhögnék ezen..

Lehet tényleg depressziós legbelül.

Próbáltatok higgadtan beszélni vele? Esetleg szakember bevonása a dologba?


Ha jól volt nevelve biztos van valami, ami miatt ilyen.

2021. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
39%
Nem, érthető, hogy nem tetszik ez. Igazából megbecsülné a minimálbért, ha nem lenne más bevételi forrása. Ő mikroszinten megvalósítja a baloldal "alapjövedelem" koncepcióját. A legtöbb ember nem igazán akar dolgozni, ha eltartják, ez van. Nem hinném, hogy öngyilkos lenne, ha kitennéd a szűrét, itt talán csak egy ilyen sokkterápia segíthet. De előtte orvosilag tisztázni kéne, nem depressziós-e. Az más.
2021. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
29%
Ki kell bszni az utcára. Ott hamar feltalálja magát az ember. Nem is értem 25 évesen, még hogy lakhat úgy otthon, hogy egy petákot sem fizet. Ki ez te..
2021. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim válasza:
79%
Korrábban, mikor még 10 éves környékén volt, hogyan viszonyultatok hozzá? Már akkor sem szerettétek? Vagy a kistestvérek fontosabbak voltak számotokra. Szerette őt egyáltalán valaki?
2021. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
35%
23 vagyok: az öngyilkos dumával meg ne is foglalkozz. Valszeg azért mondja, mert erre nem tudsz mit mondani, és "menő" ilyennel dobálózni. Majd 1 hét éhezés, pár verekedés, és a rendőrség fogdáján töltött éjszaka után majd picit helyrebillen az értékrendje. Valakinek erre van szüksége (tapasztalat)
2021. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!