Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyen, hogy utálom a gyereke...

Szégyen, hogy utálom a gyerekem amiért ilyen lett?

Figyelt kérdés

Van egy nagyfiam, már 25 éves és semmire nem vitte. Érettségi után ott hagyta az iskolát, elvégzett két OKJ tanfolyamot, soha nem használta amit ott tanult, csak teng-leng, volt már vagy ezer munkahelye, csak teng-leng, többet munkanélküli mint nem, itthon is csak főleg fekszik és tévézik vagy netezik. Nincsenek barátai, barátnője se.


Mondtam neki ez így tovább nem mehet, menjen el tanulni vagy keressen valami normális munkahelyet, azt mondta leszarja, semmi értelme, ő nem fog minimálbérért gürizni. Már azzal is ijesztgettem hogy ha így folytatja akkor megy a háztól, erre is azt mondta hogy leszarja, akkor elmegy csövezni vagy öngyilkos lesz.


Sokszor már azt érzem, hogy utálom. Mi csesztük el ennyire a nevelését az anyjával? Vagy ez nem feltétlenül az én hibám?

Mit csináljak, hogy megváltozzon, hogy olyan szorgalmas legyen mint mi az anyjával?


2021. aug. 2. 22:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Sajnálom, hogy ez a helyzet nálatok. Nyilván azt így látatlanban nem tudja senki megmondani, hogy mit rontottatok el, de mivel azt írod, hogy nincsenek barátai és barátnője sem, így nem hiszem, hogy csak a mamahotel kényelme miatt ez a helyzet vele. Nyilván az ő beleegyezése nélkül nem megy, de itt tényleg indokolt lenne valamilyen szakember bevonása szerintem, mert lehet, hogy depresszió vagy más gond all a háttérben. Remélem, sikerül megoldást találni a problémára!
2021. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim válasza:
82%

Lehet, hogy az lehet az oka, hogy azt éreztették vele kezdettől fogva, hogy semmit sem ér?


Szülő és gyermek között több bizalmas kapcsolatnak kellett volna kiépülnie.

2021. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
92%
Ez leginkább személyiségtípústól függ mintsem nevelés kérdése. Alapjáraton én is ilyen vagyok, ami másnak természetesen jön pl munka, takarítás, nekem arra külön rá kell vennem magam. A normális észérvek sokszor nem hatnak rám mert más motivál mint a legtöbb embert és idealizált álomvilágban élek. A testvérem akivel egyszerre nőttünk fel az ellenkezője, dolgos és céltudatos viszont közel sem olyan kreatív és nyitott szellemű. Gondolom a te gyerekednek is van jó oldala. Próbáljátok észrevenni ezeket és tudatni is vele, hogy igenis értékes ember és bármit meg tud csinálni ha nagyon akarja. Nekem pl ez nagy löketet tud adni amikor valaki bíztat, attól függetlenül, hogy ez abban a pillanatban nem látszik de belül mindig elindít valamit.
2021. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
30%
Életképtelen lett
2021. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
53%
Ideje lenne önállósodnia, pénzt keresnie.
2021. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
89%
Közösen el kellene mennetek pszichológushoz.
2021. aug. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
28%

Ti rontottátok el, mert hagytátok, hogy ilyen szerencsétlen legyen.

Mért nem küldtétek már suliban diákmunkára.

2021. aug. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem kamu akkor ti toltátok el.
2021. aug. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván ti is ronthattatok el dolgokat, ha ilyen lett, de azért egy 25 éves már rég a saját döntéseit hozza, szóval nem lehet mindenért a szülőket hibáztatni. Hogy mi lett elrontva innen nem lehet megmondani, ehhez szakember kell, ahogy a megoldáshoz is.

Az is lehet, hogy depressziós ahogy az is, hogy simán így kényelmes neki. Elrontani azt is el lehetett, hogy szorgalmasan dolgoztatok, csak éppen rá nem jutott idő, de az is elő szokott fordulni, hogy egy agyon kényeztetett kis diktátor volt, akinek soha nem mondtak nemet és soha semmiért nem kellett küzdenie. Első szóra drága cuccok stb... Mindkettő végződhet így, szóval ezt nektek kellene kikutatni.

2021. aug. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
45%
Szegény gyerek. Nem szerettétek, lelki táplálékot nem adtatok neki, így a lelke beteg lett. Nem mindenkit motiválnak az anyagi javak, a ti (szülők) munkamániátok és felhalmozáskényszeretek nem egyetemes.
2021. aug. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!