Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mártsam be a legjobb barátnőme...

Mártsam be a legjobb barátnőmet a szüleinél? Vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk. Már kb 2 éve beszélget egy nálunk idősebb sráccal (21), kavartak is párszor, de közben a srácnak végig barátnője volt. Nem egy, hanem több, és minden szakításnál a barátnőm abban reménykedett, hogy na majd vele fog összejönni legközelebb. De ez sosem így lett...

Most a srác elhívta Pestre, hogy találkozzanak, merthogy ő ha itthon van, nem ér rá (ja, mert jön vele a barátnője mindig).


Tőlünk Budapest több, mint 200 km, az utolsó vonat este 7-kor indul Pestről ide. A srác 8-kor akar vele találkozni, de azt már előre mondta, hogy kb 10-ig ér rá, mert utána a barátaival lesz. A barátnőm így is akar menni és hogy utána akkor még sétálgat a belvárosban, vagy beül valahová még, meg felül valamelyik éjszakai járatra és zenét hallgat, ő ezzel elvan az első vonat indulásáig. De ettől már nekem van szekunder szégyenem, hogy ennyire szalad utána. Már az is, hogy ő utazik sráchoz, meg a srác képes felrángatni innen azért, hogy "megigyanak valamit", mikor tudja, hogy nem tud hol aludni és haza sem tud jönni Pestről a barátnőm. Ráadásul tudjuk, hogy azért nem mehetnek a sráchoz, mert a barátnőjével lakik... Undorító az egész. A barátnőm közben oda és vissza van, hogy elhívta találkozni és hogy nem fogja lemondani, meg lehet a srác meggondolja magát majd és lemondja a haverjait, aztán vele lesz egész este. Közben meg szerintem csak unatkozik és kell valaki, aki kitölti az üresjáratot.


Mondtam azt is, hogy beszéljünk a bátyámmal és esetleg menjen fel vonattal, mi meg később érte megyünk, még az üzemanyagot sem kérné el tesóm. De hogy nem, mert mi lesz, ha a srác mégis ráér egész este, akkor minket hiába rángatott volna fel és nem akar ugráltatni. Meg hogy a tesómnak osztálytársa volt ez a srác és utálja, a szülei sem szeretik és nem akarja, hogy fejmosás legyen ebből otthon.

Sosem voltam még Pesten éjszakai járaton, vagy egyedül egész este, de szerintem nem veszélytelen egy fiatal (és csinosabb) lány számára. Féltem nagyon, szerinte meg csak az ördögöt festem a falra, mert nyáron, mikor tele van minden turistával, ugyan ki támadná meg... De hajnal 4-5-kor már nincsenek tele a helyek egyáltalán, az első vonat meg reggel 6-kor indul.


Nem tudom, mit csináljak, mert tudom, hogy nagyon várja ezt a talit és teljesen többet gondol bele, mint a srác.

Én lennék az alibije, hogy a szüleimmel kimegyünk a nyaralónkhoz és ő is kint alszik velünk.


De közben meg a szülei annyira végtelen rendes emberek, hogy szerintem ha eléjük állna és elmondaná ezt, az apukája még azt is mondaná, hogy akkor ő elviszi és haza is hozza majd. Ezért nem értem, miért akar nekik hazudni.

Nem szeretik a srácot, oké. Én sem szeretem, de attól még nem akarom, hogy ő meg egyedül kódorogjon Pesten egész éjszaka.

Vagy túlaggódom és tényleg nem lesz semmi baja azon kívül, hogy hulla fáradtan jön haza?


2021. aug. 10. 12:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
22%
ismertem valakit, akit 3 rendőr erőszakolt meg. Nyilván nem mert feljelentést tenni, agyonverték volna a fogdán.
2021. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
1%
Betuszkolták a rendőrautóba, kettő lefogta, míg a harmadik ráment, és így sorban.
2021. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

#47: Azért pontoztalak le, mert az éjszakai járatok egész éjszaka járnak, csak a végállomáson állnak meg 10-20-30 percre. Ott meg van BKV iroda, ahova bemegy a sofőr a közelben. Tehát ha nagyon gáznak tűnik a helyzet, akkor odamegy, bekopog stb.

Nem kívánom a kiscsaj fizikai baját, de valamitől vagy nagyon meg kell ijedjen, hogy észhez térjen vagy borzalmasan csalódnia kell a hímben. Nincs más út. Ha egy nem sikerült erőszak kell, akkor az.

Én egyébként a szüleit nem értem. Hogy a francban nem tanítottak neki önbecsülést és egy pici kritikus gondolkozást, hogy ez a "bolt" erősen veszteséges neki. Nagyon el van baszva szegénynek a nevelése.

2021. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
12%

Na, és téged nem keresnének a szüleid, Kérdező? Vagy hagynák, mondván, jól van ez így, hogy a lányunk gardedámot játszik a fiunkkal közösen. Nem baj, hogy autókáznak (ami veszélyes lehet szintén), ingyen taxit biztosítanak valakinek, lényeg, hogy az az idegen lány jól járjon.

Ez is röhej! Biztos, hogy a szüleid nem mennének ebbe bele. Nem vagy te a szülője a barátnődnek, hogy te játszd a védelmezőt.

Vagy úgy gondoltad, hogy a szüleidet nem avatod be te sem, hogy hová is mentek a testvéreddel? Nekik is fel fog tűnni, hogy nem vagytok sehol.

Ne legyél ilyen buzgómócsing, ne játszd a hős megmentő szerepét, semmi közöd ahhoz, hogy merre jár a barátnőd.

A szüleid biztos, hogy elleneznék, hogy őt furikázzátok.

És mi van akkor, ha pusztán csak kefélni van kedve? Lehet, hogy elég neki ennyi is, és nem bánkódik azon, hogy nem lesz többminden is közöttük. Az ő dolga.

2021. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
97%

50! Nem kamu sajnos, csak sokan nem reklámozzák. Én se nagyon meséltem el senkinek, talán 1-2 embernek, pedig velem "nem történt semmi".

De magamról tudom, hogy egy fiatal és naiv lány rengeteg mindennek van kitéve egyedül, pláne éjszaka a belvárosban. De akár fényes nappal is.


Most már 30 éves vagyok, de volt olyan, hogy a férjemnek kellett értem eljönnie autóval, mert nem tudtam magamról levakarni egy férfit munkából hazafelé jövet télen. Sötét volt, az utca kihalt volt, én voltam egyedül meg a pasi akit ugyan elzavartam, de attól még követett és folyamatosan beszólogatott.


Nyilván egy bizonyos szintig meg tudom védeni magam, de van az a helyzet, amikor én is kezdek megijedni, hát még egy 17 éves lány egy idegen helyen.

2021. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
12%
Az más, hogy a bátyád szeret vezetni, de olyankor mikor mennek fel a haverokkal Pestre vagy a Balatonhoz, akkor azt a saját maga kedvéért teszi, hogy ő jól érezze magát. Egész más dolog megtenni egy utat Pestre meg vissza csak azért, hogy mást hurcolásszon.
2021. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:

Utolsó, te miért vagy így felháborodva?

Milyen "idegen lány"? A legjobb barátnőm, ismerik a szüleim és szeretik. A bátyám meg most lesz 22 éves, nem nagyon problémáznának azon, ha elmegyek vele valahová. Az autókázás meg mindig veszélyes, mégis a mindennapi élet velejárója.

2021. aug. 10. 15:16
 58/84 anonim ***** válasza:
91%
Én pesti vagyok, fiatalként sokszor "csöveltünk" így hajnalig barátokkal. Volt köztünk olyan, aki vidékről (agglomerációból) jött fel, Volán meg nincs hajnalig. Az adott program/buli/akármi végeztével mindig beültünk valahova, amíg lehetett, pl. a Nyugati meki bulinapokon sokáig nyitva és van kinti része... csak ugye azt most felújítják... éjszakai buszokkal mászkáltunk egyik végállomástól a másikig, azon el-el aludva, de olyan is volt, hogy hajnalban belógtunk a duna pláza kajáldarészébe aludni, a biztiőr meg kiröhögött, hogy ő is ott szokott pihenni, nyugodtan. :D Szóval nem mondom, hogy nem lehetetlen, de felnőtt fejjel már azt mondom, nagyon hülyék voltunk, és oltári mázlink volt, hogy sosem lett bajunk, néha olyan helyeken kötöttünk ki az éjszakai garázsmenetekkel, hogy fingunk se volt, hol vagyunk. Na meg sose voltunk egyedül, sose hagytuk ott a vidéki csajszit, megvártuk, míg már fel tudtuk rakni a buszra...
2021. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezőnek van igaza az autózásban,az én unokatestvérem is imád vezetni,neki nem teher ha vezetni kell
2021. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
96%
Én megpróbálnék vele beszélni, hogy mik is történnek. Két éve voltam utoljára Magyarországon, forma 1-re mentünk(Erdélyi vagyok). Város nézés közben láttunk egy halom drogost, amelyek billegtek, rókáztak, ordibáltak, beszólogattak, mindezt NAPPAL, nem is kellett keresni őket.
2021. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!