Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mártsam be a legjobb barátnőme...

Mártsam be a legjobb barátnőmet a szüleinél? Vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk. Már kb 2 éve beszélget egy nálunk idősebb sráccal (21), kavartak is párszor, de közben a srácnak végig barátnője volt. Nem egy, hanem több, és minden szakításnál a barátnőm abban reménykedett, hogy na majd vele fog összejönni legközelebb. De ez sosem így lett...

Most a srác elhívta Pestre, hogy találkozzanak, merthogy ő ha itthon van, nem ér rá (ja, mert jön vele a barátnője mindig).


Tőlünk Budapest több, mint 200 km, az utolsó vonat este 7-kor indul Pestről ide. A srác 8-kor akar vele találkozni, de azt már előre mondta, hogy kb 10-ig ér rá, mert utána a barátaival lesz. A barátnőm így is akar menni és hogy utána akkor még sétálgat a belvárosban, vagy beül valahová még, meg felül valamelyik éjszakai járatra és zenét hallgat, ő ezzel elvan az első vonat indulásáig. De ettől már nekem van szekunder szégyenem, hogy ennyire szalad utána. Már az is, hogy ő utazik sráchoz, meg a srác képes felrángatni innen azért, hogy "megigyanak valamit", mikor tudja, hogy nem tud hol aludni és haza sem tud jönni Pestről a barátnőm. Ráadásul tudjuk, hogy azért nem mehetnek a sráchoz, mert a barátnőjével lakik... Undorító az egész. A barátnőm közben oda és vissza van, hogy elhívta találkozni és hogy nem fogja lemondani, meg lehet a srác meggondolja magát majd és lemondja a haverjait, aztán vele lesz egész este. Közben meg szerintem csak unatkozik és kell valaki, aki kitölti az üresjáratot.


Mondtam azt is, hogy beszéljünk a bátyámmal és esetleg menjen fel vonattal, mi meg később érte megyünk, még az üzemanyagot sem kérné el tesóm. De hogy nem, mert mi lesz, ha a srác mégis ráér egész este, akkor minket hiába rángatott volna fel és nem akar ugráltatni. Meg hogy a tesómnak osztálytársa volt ez a srác és utálja, a szülei sem szeretik és nem akarja, hogy fejmosás legyen ebből otthon.

Sosem voltam még Pesten éjszakai járaton, vagy egyedül egész este, de szerintem nem veszélytelen egy fiatal (és csinosabb) lány számára. Féltem nagyon, szerinte meg csak az ördögöt festem a falra, mert nyáron, mikor tele van minden turistával, ugyan ki támadná meg... De hajnal 4-5-kor már nincsenek tele a helyek egyáltalán, az első vonat meg reggel 6-kor indul.


Nem tudom, mit csináljak, mert tudom, hogy nagyon várja ezt a talit és teljesen többet gondol bele, mint a srác.

Én lennék az alibije, hogy a szüleimmel kimegyünk a nyaralónkhoz és ő is kint alszik velünk.


De közben meg a szülei annyira végtelen rendes emberek, hogy szerintem ha eléjük állna és elmondaná ezt, az apukája még azt is mondaná, hogy akkor ő elviszi és haza is hozza majd. Ezért nem értem, miért akar nekik hazudni.

Nem szeretik a srácot, oké. Én sem szeretem, de attól még nem akarom, hogy ő meg egyedül kódorogjon Pesten egész éjszaka.

Vagy túlaggódom és tényleg nem lesz semmi baja azon kívül, hogy hulla fáradtan jön haza?


2021. aug. 10. 12:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 A kérdező kommentje:

Öö nem kell letámadni a tesós ötletem miatt.

Most kapott új autót, imád vezetni, néha csak úgy barátokkal felmennek Pestre, vagy le a Balatonhoz, szóval neki a vezetés nem teher, hanem kb hobbi.

2021. aug. 10. 12:52
 22/84 anonim ***** válasza:
41%

Mert most kérkedsz, hogy mit kell tenned, ha szereted.

Talán ő azt hiszi, ha szereted, és a barátnődnek tartod, akkor ha tudsz érte és rábízod.

Részemről elmondanám a szüleinek. Mert szeretem és szeretném ha nem esne baja.

Utálhatna ezért, nem érdekelne, csak ne essen baja.

Aztán ha benő a feje lágya, talán fel is fogja majd.

2021. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
100%
hát Budapesten azért a Deákon is van egy-két olyan hely ahol ha rosszkor van ott, simán bármi baja eshet. lefogadom, hogy szegény csaj a környéket se ismeri, szóval nem úgy mint egy pesti, hogy csak felül egy buszra/villamosra és akkor már máshol is van. és ha elmegy a mobilnete? mert hogy wifi nincs mindig mindenhol, vagy a srác idő előtt lepattintja? vagy ha magával viszi a buliba, a csaj persze rohadt lelkes lesz, de amilyennek leírtad a csávót, hát szerintem egy kis alkohol után pont nem érdekelné, hogy a csaj hol van.
2021. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
93%
Nem veszélytelen hely Budapest éjszaka, főleg ha nem is ismeri a környéket. Felül egy olyan járatra ami a kerülendő helyekre elviszi, mert fogalma sincs mik ezek a helyek és bármi történhet. Ne legyél semmiképp alibi. Lehet gáz de én a pasinak írnék, hogy vagy mondja le a talit a barátnőddel vagy beszámolsz a barátnőjének. Nincs más ötletem, de ez hátha beválik.
2021. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
91%

18-as Nem kellene röhögni, nincs is miért! Én örülnék egy ilyen barátnőnek, a kérdés feltevésben szereplő nem fog.

Igen, van aki aggódik, odafigyel a másikra, segíteni akarja, netalán megvédeni, nem beszélve, hogy 17 évesekről van szó.

Kérdező, ne adj alibit a szüleidet belekeverve, őket is kellemetlen helyzetbe hozhatod, oldja meg, és ha sírni fog, mert az lesz, akkor ne a te válladon tegye. Sőt téged fog hibáztatni, hogy nem jött össze, nevesd ki, nagyon nincs hozzá közöd, borítékolható volt.

2021. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
86%
Közöld vele, hogy a hulyeségéhez nem leszel alibi és őszintén én nem értem a válaszolokat, igenis szólnék a szülőknek, mert mire jó ha barátnők maradtok, de cserébe megverik/megerőszakolják/kiraboljak a városban és egy életre traumát szerez vele? Ha szereted akkor elfogadod, hogy megutál téged, de legalább nem lesz baja.
2021. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
94%
Szüleiddel is beszélhetsz, lehet van jó ötletük vagy ha ismerik a barátnőd szüleit, akkor intézzék el ők. Az biztos, hogy az alibi szerepét ne vállald semmiféleképpen.
2021. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az útolsó írja az alkohol fix,hogy előkerül nem kis mennyiségben a srác részéről,hogy felgyorsítsa a folyamatot,és megmutassa,hogy nagy király. Meg hát,biztosan rá fog mászni,nem hiába hívja oda,tudja,hogy megbocsát neki mindenért,még oda is megy,ez neki tök jó,hogy van akinek ilyen fontos,csak ha lefekszenek,és nyilván lelép,akkor ugye a barátnő biztosan összetörik,és még akkor úgy bolyongani Pesten. De ennyire sem tartja magát,hogy tudja,hogy van barátnője,van akihez hazamegy és nem lesz olyan sztori,hogy majd miatta elhagyja azt a nőt,de mégis ebben bízik..Valami az egész mögött van sajnos,hogy a barátnőd ezt csinálja,aminek semmi köze igazából a sráchoz. Arról nem beszélve,hogy agyon van reklámozva ez a toxic kapcsolat dolog,hogy milyen jó,erről különösen a Netflix tehet,csak ezt nyomatja,és ezt vonzóvá teszi a naívak körében,mert ugye azoknak happy end a sztorija,de a valóvilágban ugyebár nem.
2021. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
97%
Ha alibi leszel, és őt megerőszakolják akár a srác, akár mások, a te szüleid mit fognak szólni a rendőrségen, hogy ilyenhez adtad a hazugságodat? Mekkora bajod lesz neked abból?
2021. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
85%

Ha ennyire nem gond a pénz, akkor ha lebeszélni nem tudod, legalább egy szobát vegyetek ki neki valahol, ne kóboroljon éjszaka az utcán. 10-15ezer körül már vidáman lehet válogatni a hotelekből. A benzin is benne lenne annyiban.

Amúgy a szüleinél nem kavarnék be, de nem lennék alibi. Sajnos volt ilyen barátnőm, "szerencsére" ő helyben talált ilyen majmot aki évekig hülyítette. Akkor bírtuk már csak rávenni, hogy hagyja ott a csávót, mikor az már az utcán szidta meg felpofozta. Aztán összejött egy tök normális, kedves csávóval, akit 2 hónap után dobott... Majd megint talált magának egy mocskot. Az ilyenek nem tanulnak. Már nem beszéltem vele évek óta, mert én nem bírtam elviselni a folyamatos drámát.

2021. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!