Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudjam elkerülni hogy...

Hogyan tudjam elkerülni hogy felnőttként újra összeköltözzek a szüleimmel? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Huszonnégy éves mesterszakos vagyok, a nagyszüleim egykori lakásában lakom, felét én felét apám örökölte (elsős voltam alapszakon amikor elhunytak). Mivel belváros és a szomszédok idősek, a vezetékek, stb öregek, ők hülyék lennének költeni a felújításra, de nem szegények. Anyám azt találta ki, adjuk el azt és a panelt ahol felnőttem és a két árából egy többgenerációs családi ház lenne. Szerintem rossz ötlet, életem végéig beleszólna a függönybe vagy az öltözködésembe. Mellesleg ezért a lakásért nem kapnánk sokat, mert bulinegyedben van. Ennek ellenére szeretem, csak a fent említett probléma nyomaszt. Hogyan kerüljem el? Hiába vagyok részmunkaidős tanulás mellett, a nagyobb kiadásokat ők állják saját felajánlásra amíg nem lesz teljes munkaidős szakmám. Magyarán addig nem leszek 100 százalék önálló. Bocsi ha hosszú.

2021. aug. 26. 14:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
semmikepp se koltozz oda, mert 1 a fele lakas aratol elesnel, 2 sose lenne maganeleted
2021. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Bulinegyedben lévőt el ne add, ha vége ennek a járványnak és megint jönnek a turisták, akkor termelni fogja a pénzt. Még akkor is, ha csak 1-2 szobát adsz ki, egyben meg te laksz (úgy vettem ki a szavaidból, hogy nagy lakás), így legalább a szomszédok is belemennek a rövid távú bérbeadásba, mert ott leszel rendbeszedni a bérlőidet, ha rendetlenkednek.

Esetleg most is tudsz kiadni belőle szobát, diáknak pl., és akkor már termeli neked a pénzt, ezt apádnak is be kell látnia, hogy hasznos.

2021. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

először is nem adhatják el, ha Te nem írod alá.

ennyi kell, ne írd alá.

elkezdhetik perelni vagy tönkretenni az életedet, amíg ott vagy, hiszen nem egyedüli tulaj vagy.


Amit tehetsz, hogy ha eladjátok, akkor a szerződésben szerepeljen, hogy a vevő az ár felét a Te számládra utalja.

Ha ez nincs benne a szerződésben, akkor NE írd alá. Ennyi.

Fordulj ügyvédhez, ha nagyon szemétkednek.

2021. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak fullosan felújított lakást lehet kiadni, és a kérdezőnek pont az a gondja, hogy nem futja rá neki. S míg az apjáé a fele, addig nem is rendelkezdhet az ingatlannal. De szerintem az anyuka csak a közös családi ház kedvéért menne bele az eladásokba, szóval ha arra nemet mond a kérdező, akkor mindjárt nem fognak akarni eladni egy ingatlant se.
2021. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

#9

Rosszul tudtad.

1M/m2. a minimum.

30 ève tömbrehabilitált házak, födém csere, korszerűsítés, parkosított udvarok.

De ha szerinted keveset ér, én azonnal, alku nélkül megveszem!😂

2021. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
62%
#25 a faterjáé a fele, és lehet, hogy ő jobban képben van az árakkal
2021. aug. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha 1-nél több szobás a lakás most is kiadhatnád, lehetne lakótársad, hogy legyen bevételed. És tudom "nyeeeeee", te egyedül akarsz lakni, mert úgy kényelmesebb, de ez egy módszer arra, hogy pénzhez juss, mert jelenleg máshogy nem tudsz.
2021. aug. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
A lakásnak csak a fele a fiúé, az, amelyikben ő lakik, a másik fele az apjáé, afölött már nem rendelkezhet, nem vehet oda lakót, mert az nem az övé. Ha az egész az övé lenne, akkor is meggondolandó, mert bulinegyedben a fiatalok szeretnek lakni, de épp a rengeteg ivoda miatt részegen járnának haza, lehánynák a fürdőt stb., a kérdezőnek kéne takarítania utánuk.
2021. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

A lakótárs dolog tényleg meggondolandó, szerintem a szüleim sem elleneznék mivel bevételt hoz.


Amúgy felmerült megint az eladás, apum azt mondta, ő szereti azt a helyet, nem adná el.

2021. aug. 27. 13:56
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
15 % a hosszú távú ingatlan-bérbeadás adója, érdemes rendes szerződést kötni, ha bérlőt veszel oda, mert ha abba beleírod, hogy felmondási ok a tulajdonost zavaró életmód, jobban megbecsüli magát. De egyetemistát tényleg ne vegyél oda, mert épphogy kiszabadulnak a szülői kontroll alól, viszont még nem felnőttek, borzalmas állapotba hozzák a bérleményeket, ahol laknak. Ahhoz sincsenek megszokva, hogy saját maguk után takarítsanak.
2021. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!