Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudjam elkerülni hogy...

Hogyan tudjam elkerülni hogy felnőttként újra összeköltözzek a szüleimmel? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Huszonnégy éves mesterszakos vagyok, a nagyszüleim egykori lakásában lakom, felét én felét apám örökölte (elsős voltam alapszakon amikor elhunytak). Mivel belváros és a szomszédok idősek, a vezetékek, stb öregek, ők hülyék lennének költeni a felújításra, de nem szegények. Anyám azt találta ki, adjuk el azt és a panelt ahol felnőttem és a két árából egy többgenerációs családi ház lenne. Szerintem rossz ötlet, életem végéig beleszólna a függönybe vagy az öltözködésembe. Mellesleg ezért a lakásért nem kapnánk sokat, mert bulinegyedben van. Ennek ellenére szeretem, csak a fent említett probléma nyomaszt. Hogyan kerüljem el? Hiába vagyok részmunkaidős tanulás mellett, a nagyobb kiadásokat ők állják saját felajánlásra amíg nem lesz teljes munkaidős szakmám. Magyarán addig nem leszek 100 százalék önálló. Bocsi ha hosszú.

2021. aug. 26. 14:17
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%
A házat csak akkor adhatják el, ha te is beleegyezel. meg eleve az eladáskor a fele összeg a te számáldra kerülne, azzal azt csinálsz, amit akarsz - és ha van eszed, nem mégy bele a közös hás ötletbe.
2021. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
92%
Nem akarsz ingázni.
2021. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

#11, semmi áron sem, ezért a kérdés.


Ha a feléről beszélünk, kapható 35-37 millió körülért egy szép pici lakás a belvárosban, esetleg közös kerttel?

2021. aug. 26. 14:53
 14/36 anonim ***** válasza:
88%
Parancsolj, ezeket nézd végig, minimum 25 nm, gázfűtés, felújított vagy új építésű, a jó kerületekben, liftes házban felttelekkel dobta ki őket a kereső: [link]
2021. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. aug. 26. 15:07
 16/36 anonim ***** válasza:
83%

Itt a drágábbtól az olcsóbb felé vannak rendezve:


[link]

2021. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
71%
Feénőtt emberként nehogy már helyetted döntsenek.
2021. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg,ha van két szoba akkor beszéld meg velük,hogy adjátok ki az egyiket.

Akkor nem kellene segíteniük anyagilag, máris egy gonddal kevesebb.

Ha nő költözne oda,akkor meg előbb utóbb meggyőznék magukat hogy párod is van, aztán ezen is kevesebbet rugóznának.

Ha meg már lesz fix jövedelmed akkor vagy vedd meg tőlük a másik felét és újítsd fel vagy adjátok el és fizess be egy másikra.

2021. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 kovacsildiko62 válasza:
100%
Szerintem idősebb vagyok mint anyukád, de azt tanácsolom ne költözz össze velük. Fogadjanak el olyannak amilyen vagy. Én is így vagyok a fiammal. Már 20 éve külön él tőlünk, pedig egyedüli gyerek. Ő sem nősült még meg, de soha nem szekáljuk, pedig már nagyon szeretnénk unokát. Nem tolakodunk az életébe, de tudja, hogy ott vagyunk, ha szüksége lenne ránk.
2021. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jól estek nagyon!


Én is gondolkodtam amit a 18-as mond, de az eladás valószínűleg elkerülhetetlen, mivel mint írtam a sok idős nem költ semmit a házra, az egyikük meg pedzegetett valamit hogy ha eladják a tetőteret lakások részére akkor lesz pénz a háznak. Persze nem hivatalos, de nehogy vérszemet kapjon a közös képviselő, mert minden bereped nekem, aki a tető alatt él.

2021. aug. 26. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!